Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Melyik mesét nézetnéd szívesen...

Melyik mesét nézetnéd szívesen a gyerekeddel?

Figyelt kérdés

2022. okt. 9. 22:48
A kérdező szavazást indított:
Sam a tűzoltó
Thomas a gőzmozdony
Mancs Őrjátat
Barbapapa és családja
Tom és Jerry
Egyéb, leírom...
34 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
81%
Tom és Jerry illetve a Magyar Népmesék.Ami az én gyerekkoromat is szebbé tette😊
2022. okt. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Amelyiket akarja. Egyikkel sincs probléma. Bár a Mancs őrjárat bugyuta szerintem, míg a Thomast felnőtt fejjel is élvezem.
2022. okt. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ami a '90-es években ment a Cartoon Networkön, azok szinte mind elég jók voltak.
2022. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem ezt a Tom és Jerry mániát. Én is azon nőttem fel de belegondolva elég morbid és gáz üzeneteket küld az hogy folyamatosan bántják egymást olyan módokon amiktől a való életben kinyiffannának, de semmi bajuk nem lesz egy pár másodperc után, és ráadásul ezen még röhögünk is (legalábbis elvárják).


Totál empátiát kiölő minták valójában.

2022. okt. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

4


De ezt csak a felnőtt, túlérzékenyített, liberális éned látja így, a gyerek nem!

2022. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

4


Belőled sem ölte ki az empátiát... Sőt, egy túlérzékeny cukorgombóc lettél.

2022. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#"egyéb"

Mivel a gyerekeim már nagyobbacskák, a Pajzán mese felnőtteknek a Sóbarlangban címűt.

2022. okt. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

4


"folyamatosan bántják egymást olyan módokon amiktől a való életben kinyiffannának"


Kapaszkodj meg, a macska a való életben is szadizza az egeret! :) Nemcsak elkapja, és megeszi, de konkrétan játszadozik vele: egy pillanatra elengedi, aztán rálép a farkára, és egész sokáig el tud vele így szórakozni. Én bírom a macskákat, de el kell ismerni, hogy szadista dögök. :) A Tom és Jerry bizonyos szempontból igazságosabb, mint a valóság, mert a mesében az egér visszavág.

2022. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5: Kérdés hogy mihez képest "túlérzékenyített". Az érzelem- és empátiaelfolytotthoz képes? A megkeményített szívűhöz képest? A másikat leszaróhoz képest? A "normálishoz" képest ami mint tudjuk csak az átlag, ami egyáltalán nem jelent jót is egyben.


6: hát pedig de. Kb a 20as éveim elejéig pont hogy önző, empátiamentes, keményszívű ember voltam. Mivel mellette depressziós is lettem, elmentem terápiára és egy jó évtizednyi mindenféle terápia és önismeret kellett ahhoz hogy újra elkezdjek tudni érezni és végül tudjak büszkén "cukorgombóc" lenni. :)

Amit te "túlérzékenynek" nevezel, az szerintem pont hogy az igazán emberi, sőt az még ennél is érzékenyebb lenne ha ez a természetellenes modern élet a hozzá passzoló Tom és Jerryvel együtt ki nem ölte volna belőlünk ezt már gyerekkorban.


Most már ott tartunk hogy teljesen normális dolog hogy gyerekeket hagyunk sírni órákig "hogy megtanulja amit kell" pl hogy leszokjon az anyatejről (ha egyáltalán olyan szerencsés hogy kapott egy cseppet is - manapság ez a helyzet sajnos), külön szobában aludjon egyedül, "megszokja" a totál idegen ovit, stb. Ezek a természetközeli közösségekben (amikben évmilliókig éltünk) elképzelhetetlenek - ahol az igazi, természetes érzékenységünk mindig is kibontakozhatott.


8: kit érdekel hogy a macskák mit csinálnak valójában? Az állatmesék mindig is valójában emberekről szóltak, embereknek. Mégis mi élethű a Tom és Jerryben?

Valahol a Jó és Rossz harca akarna lenni, hogy a Jó végül mindig győz a Rossz felett, de ezzel az elhumorizált kegyetlen harccal valami károsat is átad. Egy átgondolatlan koncepció így.

2022. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

"Az állatmesék mindig is valójában emberekről szóltak, embereknek."


Na és milyen az ember? Nem véletlenül született a mondás: ember embernek farkasa. Jobb, ha ezzel már gyerekkorban szembesül az ember, különben örökös áldozat lesz, aki csak néz, mint a luki nyúl.

2022. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!