Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálsz, ha nem tudsz...

Mit csinálsz, ha nem tudsz együtt érezni a gyerekeddel, mert ő a "rossz" a történetben?

Figyelt kérdés

Úgy érzem az érzései sokszor nem jogosak, és nem tudom ilyenkor megváltoztatna a gondolatait, csillapítani azokat, és csak távolabb kerülök tőle.


Példák: Ráül valaki a hintára játszón-az az ő hintája, nem ülhet oda, menjen el a játszótérről-féltékenység, ezt értem, és át is érezném, ha az övé lenne, de nem az övé, nem mondhatja meg, ki üljön rá, ráadásul nagy létére kicsi ellen félti, sokszor akkor is, ha nem is használja, lelökné a kicsit és ráülne.


Szóval a helyzetek, amikor nem tudok vele együttérezni ilyenek. Úgy érzem az érzései nem jogosak, rosszul látja a helyzetet, és nem megy vele az együttérzés, megértés, nem tudom átérezni a helyzetét, mert ő a "rossz" a történetben és ez ellenszenvet vált ki, hogy együtt kellene éreznem az ő oldalával.. nem megy. Csak csitítom és magyarázom, de tök feleslegesen, mert tudom, hogy érti, hogy nem az övé, hogy a másik szeretné használni, hogy a hinta üres volt, mégis zavarja, és tudom, hogy tisztában van a helyes viselkedéssel, elvárásokkal, a miértekkel, és mégis ez van.


Együtt kellene vele éreznem? Megtagadom az érzéseit? Annyi ilyen van, azt látom, ha azt látom, hogy ő a "rossz", nem tudok érzelmi támogatást adni neki, mert úgy érzem nem szabad így éreznie, mert a "rosszak" éreznek így, be kellene látnia és együttérezni a másikkal, és nem csak a saját érzéseivel és jólétével foglalkoznia.


Nyilván ledarálom a szöveget, amit mondani kell, hogy "megértem, hogy rossz neked, hogy más is hintázik a hintán, ami téged zavar, de a hinta közös, és nézd, hogy örül neki, az ő öröme is fontos" meg ilyenek, de nem érzem, hogy támogatnám a gyereket a helyzetben, és nem érzem, hogy szabad lenne támogatni ilyen helyzetben, hát tudnia kellene, hogy ez a viselkedés rossz, nem?


Régebben mondták nekem ezt a "megtagadom a gyerek érzelmeit" kritikát, és nem megy ki a fejemből, mert tényleg így van. Az van bennem, hogy ne legyél irigy, ne legyél önző, nem csak te számítasz, más öröme is fontos, ez csak apróság, megtagadnád mástól az örömöt? meg ilyenek. Persze nem mondom, de manapság már volt, hogy kicsúszott neki is.


Nem ovis, de oviban is ez volt, csak nem változik. Hogy kellene vele együttéreznem, amikor ő a "rossz" a történetekben? Hogy kellene támogatnom? Az nem segít, hogy elmagyarázom, mert nem az a baja, hogy nem érti, hanem hogy nem tudja félretenni a saját érzéseit a másikért, és van, hogy szeret is megbántani mást. Annyira előtérbe kerülnek a saját érzései, hogy csak az számít neki ilyenkor, és nem tudom, hogy kellene ezeket a "téves" érzéseket eltüntetnem, mert elmondani ki mit érez ilyenkor, meg mit kellett volna máshogy, meg megmondani a szabályokat nem elég, nem hoz változást.


Mit kell tennie egy "bully" szüleinek, hogy érzelmi támogatást nyújtsanak és együtt érezzenek azzal, hogy a gyerekük rosszat okoz másoknak? Értem, hogy azért csinálja, mert ez rossz neki, de nem kellene rossznak megélnie, mert nincs benne rossz!


2022. júl. 3. 16:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ezt kicsit túlgondolod. Nem kell együttérezni a gyerekkel, mert neki rosszul esik, hogy más is ráül a hintájára, én ilyet még soha nem olvastam/hallottam.
2022. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%

Miért kéne együttérezni?


Nem teszem.

Csak elmagyarázom a másik oldalt is..

2022. júl. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
De kerdező, a hülyeségekkel nem kell együttérezni, hanem meg kell neki tanítani, hogy az hülyeség. Szerintem azert csinalja meg mindig, mert nem mondtad meg neki erélyesen es határozottan, hogy az nem a te hintád, nem te mondod meg, ki ülhet bele, és kesz. Nem kell mindenben esz nelkül a nemtudomhol olvasott praktikakat alkalmazni, hallgass a józan eszedre es tanitsd meg a gyerekednek a határokat, mert így lehet bully-t nevelni, akinek fogalma sincs, mit tehet meg és mit nem.
2022. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%

Ez pozitív neveléses példa, igaz?

Ott kérdezd meg, kíváncsi lennék a válaszra.

2022. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
72%

Ez milyen hülyeség!


Nem együttérezni kell, meg magyarázkodni..hanem helyes érzelmeket tanítani neki. Meg helyes viselkedést elvárni. Pl ha így hisztizik,mentek haza. És indulni is.

2022. júl. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%
Elég gyakori jelenség, hogy a gyereknek pont az a játéka kell, ami addig a sarokban hevert és valaki más rá mert nézni, ne adj Isten, hozzá is ért. Ilyenkor az enyém el akarja venni, hirtelen mérges lesz, és eldob mindent, hogy látványosan azzal foglalkozzon, ami kiváltotta nála a féltékenységet. Ilyenkor nem pátyolgatom, hanem simán elmondom, hogy nem jogos, amit csinál és közben a másik gyereket meg is bántja. Nálunk ez az öcsivel szemben történik. A hónapok óta porosodó játék miatt is képes kiakadni, de közben gond nélkül elvenné az öccse új játékát. Ilyenkor szembesítem azzal, hogy az ő kezéből sem tépjük ki az új játékát, mert az öcsinek is várnia kell az engedélyre, ha érdekli őt is. Sok ilyen alkalom kellett, sírás, "hagyjál! nem beszélek veled!", aztán mára képesek szépen megkérni a másikat, kivárják és vissza is adják egymásnak a játékokat. Szülő vagyok, akinek iránymutatás a feladata, nem játszótárs, aki csak együttérez.
2022. júl. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
75%
Végig se bírtam olvasni. Ha zavarja, hogy más is használja a hintát, és nem hagy másokat hintázni, akkor pár napig nincs játszótér. Indulás előtt elmagyarázni, hogy ahová megyünk, ott minden közös, ha ez neki nem felel meg, akkor nem megyünk.
2022. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
Totál túlbonyolítod. Miért kellene ilyesmiknél pátyolgatni a gyereket, félsz, hogy netán sérül a zord valóságtól vagy nem fog téged szeretni? Az életben vannak szabályok, amiket be kell tartani és nem mindig neki van igaza. Pl. hogy a játszótéren közösek a játékok. Ez azért nem akkora tragédia, hogy vigasztalnod kelljen. "Úgy sajnálom, hogy szomorú lettél drágám, mert nem szaladgálhatsz az úttesten"? Na ugye :) A gyerekeknek kellenek a fix korlátok, ne legyél ennyire bizonytalan, hogy nevelheted-e azt, aki rád van bízva. Attól meg, hogy elítélsz egy cselekedetet, nem az embert tagadod meg.
2022. júl. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, de kétlem hogy határozottan és érthetően magyaráznád el neki, ha egyfelől, mint írod csak ledarálod, másfelől egyáltalán felmerül benned, hogy itt együtt kéne ilyen szinten érezned..
2022. júl. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Itt az oldalon kaptam választ, azt írta, hogy a gyerek érzelmi igényeivel nem foglalkozom, mert logikai alapon érvelek, az érzelmek meg nem így működnek, hanem a gyerek kétségbeesett, össze van zavarodva, fel van háborodva stb. és segítség kell neki, támogatni az érzelmei megélésében, nem megkérdjelezni azokat és a helyességüket.. és nem nyújtok neki érzelmi biztonságot, hanem "kétségbe vonom az érzelmei helyességét", amikor a gyerek nem tehet arról, hogy így érez, nem tud rajta változtatni és segítenem kellene neki, támaszt nyújtani, de nem megy. Azóta eszembe jut néha ez a szöveg, főleg mikor nagyon úgy érzem, hogy a gyerekem érzelmei rosszak, helytelenek, mint pl a példában. És hiába mondom neki(de, tök erélyes vagyok), nem érti meg.


Vissza fogom keresni, pontosan hogyan írta, de elég érthető volt szerintem, hogy miben vagyok szr. Nem érzem át a gyerek érzelmeit, nem érzek vele együtt, és tökre igaza van, nem megy, mert úgy érzem nem szabadna ilyet éreznie és ő a rossz, és nem is nagyon akarok együtt szomorkodni vele, vagy tolerálni, hogy ő ilyenkor szomorú, dühös, féltékeny, mert ezek ebben az esetben(meg szinte mindegyikben) nem helyénvaló érzelmek szerintem. Igenis gondolkodjon el és lássa be, hogy ilyen helyzetekben ő viselkedik rosszul, ő érez helytelenül. De persze ugye ilyen nincs.. áh.

2022. júl. 3. 19:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!