Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi értelme szép lányokat szó...

Mi értelme szép lányokat szó szerint csak a szépségük miatt TV-ben képernyőre tenni, ha amúgy semmi más szerepük nincs?

Figyelt kérdés

Mostanában a TV2-őn láttam rá több példát is, de lehet, hogy máshol is van ilyen. Az RTL-ből is simán kinézném, az is kereskedelmi csatorna, hasonló profillal. Egészen pontosan a Szerencsekerékre és a Zsákbamacskára gondolok. A Szerencsekerékben Sydney van den Bosch, a Zsákbamacskában Pap Dorci. Szó szerint csak azért vannak ott, mert kecses és vékony a testük, meg szép a mosolyuk, meg a hajuk stb. Utóbbi esetben ez még csak nem is titkolt, mivel a műsorvezetők (Pápai Joci és Majka) többször tettek erotikus vagy nemiséggel eléggé átitatott akár ironikus, akár konkrét megjegyzéseket Dorci külsőjére (sőt, Dorcicának hívják szinte végig).


Nem akarok álszent lenni, meg nem is akarom játszani az aszexuális, aromantikus, nem tudom én mit. Tisztában vagyok vele, hogy sok fiút, meg férfit tud ez odacsalni a kijelzők elé 12 éves kisfiútól az aggastyánig. De akkor már miért nem teszik be műsorvezetőnek őket vagy miért nem adnak nekik fontosabb feladatot? Én amúgy tökre el tudnám őket képzelni akár műsorvezetőkként is. Sydney például sokáig influenszerkedett előtte és a kiállása is megvan hozzá. Pap Dorciról ilyen szempontból nem tudok sokat, de őt is el tudnám képzelni ilyen szerepben. Természetessen ennek is része a külső, de nem csak az a fontos. Alapesetben nekik meg sem kellene szólalniuk, csak bájosan mosolyogniuk kellene a kamerába... Mi értelme pusztán emiatt odatenni őket? Nem iszonyatosan megalázó ez ezeknek a lányoknak? Gyakorlatilag nem modellkedés, nem az a feladatuk, hogy ruhákat mutassanak be. Nem is műsorvezetés, alapjáraton nem is kellene megszólalniuk, nem tesznek túl sokat hozzá a műsorhoz. Szó szerint csak a a látszatért, a díszletért vannak ott, mintha valami tárgyak lennének... Mintha lelkük, meg szellemük nem is lenne, csak programozott lánybabák lennének. Mintha tényleg csak azoknak a kisfiúk, meg bácsik, meg magányos incelek kedvéért tennék csak oda.


Hogy elejét vegyem a kérdéseknek: nem, nem vagyok egy rózsaszín, tűzpiros és türkiz színű szivárványos hajjal és eléggé nagy túlsúllyal ordibáló femináci. Magam is fiú vagyok és a lányokat szeretem minden szempontból. Nem ellenzem, hogy szép/helyes emberek szerepeljenek a kijelzőkön, de az egy kicsit gusztustalan szerintem, ha valakinek csak ennyi a feladata... Szintén nem akarok beleugatni az említett hölgyek életébe, ha nekik ez teljesen rendben van és ezért a szerepért lelkesedtek, akkor nekem is rendben van.


Mit gondoltok?



2023. aug. 29. 23:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Mert szépek és ismertek. Ezzel már eleve hozzák a nézettséget. A szépség részét te is leírtad, az ismertség része meg a rajongókat hozza.


Nem kényelmetlen nekik? Kb. semmi munkára kapnak egy csomó pénzt. Azért, az emberek többsége ennek örül.

2023. aug. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Mert te és mások ezt szeretnék látni, ezt nézik.
2023. aug. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
TV2-től mit vársz? Kormánymédia, ahol teljesen alapvetés hogy szép, cserébe sík ostoba embereket tolnak az arcodba és "celebesítenek".
2023. aug. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Amerikai sorikban is ez van. Pont ma akadtam ki egy színésznőn az egyik sorozatban, hogy látom, hogy szép a pofija, cici-popsi megvan, de rohadtul nem tud színészkedni. Eye candy.


Ha beválogattak volna helyette valakit, aki mondjuk 10 évvel idősebb, 10 kilóval nehezebb, de kuurva jól játszik, akkor meg menne a sírás, hogy "NyOmJáK lE aZ öReGeKeT mEg A dAgAdTaKaT a ToRkUnKoN!!"

2023. aug. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
És lányszerető fiúként ez mit érdekel téged? Tudtommal a lányokat szokta érdekelni ez a téma, a pasik nem szoktak fennakadni ezen!
2023. aug. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Gazdagok és szépek, volt egy ilyen 80-as évekbeli amerikai sorozat. Már a címe is azt sugallja, hogy nem a csórók és csúnyákra van igény sokak bánatára.
2023. aug. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nagyon régen elkezdődött ez a jelenség, hogy csinos, sokszor akár meztelen nővel akarnak eladni valamit.

Akik ezt a "munkát" elvállalják, azoknak szerintem nem megalázó, de összességében a nőknek az. Egyik oldalról megy a nők egyenjogúságáért folyó harc, másik oldalon meg ott van ez.

Én is a nőket szeretem, élőben, aki nekem tetszik. Ilyet tv műsorokban, újságokban, képeken szereplő nők abszolút nem érdekelnek, pl az említett műsorokba belenéztem már, de abszolút nincs is előttem, hogy hogy néz ki ez a két nő.

2023. aug. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%
Jó, én se egy 200 kilós, narancsbőrös zsírdisznót akarok látni a képernyőn, persze hogy a csinosra, mutatósra fognak törekedni. De ez meg frusztráltságot fog okozni a nők körében, ezért is gondolom hogy nem férfi írta ki ezt a kérdést.
2023. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
De te filmet miért a szépségek miatt nézel? Brandon Fraser nem néz ki a legjobban, mégsem baszogatja senki, hogy nem akarjuk látni dagadtan, és promotálja az elhízást.
2023. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nézd, ha egy Szerencsekerékbe a 65 éves elhízott, cukros, csípőficamos takarítónő Erzsikét fogják alkalmazni, nem biztos hogy olyan nagy lesz a nézettség, legalábbis férfirészről. A nők biztos hogy nem fognak rá irigykedni.
2023. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!