Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi a francért szidjátok az...

Mi a francért szidjátok az X-faktor versenyzőit? Milyen jogon?

Figyelt kérdés
A Norbi béna, a Nikolast ki kéne b*szni, a Vecát az apja nyomatja stb..hogy jöttök ti ehhez? Annyira szánalmasok vagytok, nem lehet normálisan elmondani a véleményeteket?
2010. dec. 11. 23:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%
utolsónak igazat adok, normális fogalmazás!!!!!!!!!!!!!
2010. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%
Azért itt nem arról van szó, hogy tetszik vagy sem, és mért nézem. Ne szaladjunk már ennyire el. Az, hogy nézem,mert érdekel, attól még lehet, hogy nem értek azzal egyet, ami történik benne. Erre példa a ma este is. És szerintem arra jogunk van, hogy véleményt formáljunk róluk, még akkor is ha az negatív. Ez igazából elkerülhetetlen, mindenről mindenkiről kialakul az emberekben egy vélemény, ami lehet jó is, rossz is. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy mindenféle trágársággal illethetjük őket, de abban nem látok rosszat, ha valaki primitív megjegyzések nélkül leír egy negatív kritikát.
2010. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A negatív kritikáért senki nem szólt be. Én is írtam, mégsem szólt rá durván vissza senki, abban tényleg semmi rossz nincs, de itt most arról van szó, hogy mindennek lehordják a versenyzőket, rettenetesen primitív hangnemben.
2010. dec. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
58%

Én abban látom a helyzet gyökerét, hogy ma valahogy az emberek elfelejtik tisztelni egymást, esetleg meg sem tanulták ezt a fajta viszonyulást. Van egy trend, egy szubjektív mérce, és az alá mindent sz*rnak, f*snak meg bénának neveznek. Én jártam zeneiskolába, zongorázom is 6 éves koromtól, mégsem értem el vele semmit, egy darabot sem tudok normálisan előadni. Pedig órákat gyakoroltam naponta, évekig. Tudom, mekkora munka van abban, hogy valaki elfogadható szinten elő tudjon adni valamit, és nagyon tisztelem azokat, akik szerényebb tehetséggel, de több kitartással érnek el valamit. Akinek meg a tehetsége több, arra meg szintén felnézek.:)


Történetesen az autósport áll még nagyon közel hozzám, ahol szintén ugyanez megy, vagy csak még durvábban. Az emberek zömében kialakult egy elképzelés, hogy autót vezetni könnyű, hiszen ő is nap mint nap teszi, és akkor a másik meg milyen béna, mert így és úgy csinált. Közben fogalmuk nincs arról, hogy valójában mi is történik, mi több, nem is érdekli őket. Egy telemetriai grafikont - ha tudnának értelmezni -, láthatnák, hogy a "legbénább" is milyen precíz műveleteket hajt végre mp-enként 4-5 alkalommal akár. Egyszerűen nem tisztelik, hogy valaki pici korától kezdve valamire feltette a teljes életét, és szakmailag elér valahová. Ezeknek az embereknek ha valaki nem a legjobb, akkor béna. Ha ő a legjobb, akkor csakis csaló lehet, mert ő "látja", hogy a másik a jobb. Ha nyilvánvalóan ő a jobb, akkor azért utálják, mert színesbőrű, vagy mert zsidő, vagy mert mittudomén, egy gyenge pillanatában úgy nézett a kamera felé, hogy azért utálni kell.


Én annak örülnék - bár ez csak álom -, hogy egyszer mindenki magát minősítené, majd a saját képességeit tenné egy mérlegre azével, akit véleményez.


És ha valamit másként is gondolok, mint a vitapartnerem, egyrészt akkor is tisztelem továbbra is, továbbá törekszem arra, hogy megértsem, miért gondolja ő másként, mint ahogy én teszem. Én elsorolom az érveimet, és igyekszem megalapozni azokat. Ugyanakkor próbálom megérteni a másik érveit is.


És fura, a legjobban akkor örülök, ha ésszerűen megcáfolnak, mert akkor mindig tanulok valami újat.:)


Kedves kérdező, csak az a megoldás marad, hogy figyelmen kívül hagyod azokat a véleményeket, amik nem ütik meg az általad felállíott mércét. Más megoldás nincsen, különben állandóan csak felidegesíted magad feleslegesen.

2010. dec. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
58%
Látom, egy rakás hibám volt.. Későre jár már, bocsi érte.:)
2010. dec. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!