Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ti mit szólnátok egy olyan...

Ti mit szólnátok egy olyan napi sorozathoz, ami keresztény szellemben íródik, illetve klasszikusnak mondott értékeket preferál?

Figyelt kérdés
El tudtok ilyet képzelni? Milyen lenne szerintetek? Milyen hatást váltana ki a nézőkből?

2013. nov. 2. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Rettentően tág fogalom a "keresztény szellem", ezért ameddig nem konretizálod - leglaább pár határral -, addig olyan sokmindent lehet gondolni, hogy nicns is értelme ezen rágódni.

Ugyan ez igaz a "klasszikus értékekre" is.

Hogy alátámasszam a fentieket: Szerzetesekről szólna, akik mindent betartanak? Kamaszokról, akik Istenfélők, és próbálnak a biblia szeirnt élni? De lehet, hogy csak az ószövetség szerint? Netaláltán nemrég 2megvilágosodott" emberekról szól?...

Szval érted, kicsit határold körbe.

2013. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindenképpen Magyarországon játszódó sorozatra gondoltam.


Ha konkrét ötletet vársz, akkor legyen mondjuk egy katolikus plébánia élete. Mondjuk egy szerzetesrend által fenntartott plébániáé.

Nézhető és élvezhető izgalmas filmre gondolok. Lenne benne lázadó kamasz, pletykás vénasszony is. De lenne nagycsalád, jó házasság, stb.

A szereplőknek ugyanúgy lennének bajai, mint másnak, csak nem mindegy, hogy milyen megoldást keresnek rá.


Értékek, amikre gondolok:

Család, hűség, szeret, bizalom, stb.

A lényeg, hogy ne az legyen a menő, ha mindenki mindenkit megcsal, megver, megaláz, utál, mint a mostani sorozatokban.


De a sztori más is lehet. Csak a szeretet és a jóság legyen az érték, ne a gyűlölet és a gonoszság.

2013. nov. 2. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Volt ilyen: Szomszédok


Unalmas vacak volt.

2013. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest elég sokan nézték, hogy unalmas volt. És még ma is kultusza van, olyanok között is, akik akkor még nem is éltek.


Egyébként a Szomszédoknál nyíltabban vallásos dologra gondoltam.

És persze izgalmasabbra is. Higgyétek el, egy plébánián sem szent mindenki, és a szenteket is megkísérti időnként az ördög.

És a szentek is tudnak meg szeretnek bulizni.

2013. nov. 2. 22:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Hetedik mennyország. Ez a sorozat voltaképp meg is felelne annak a képnek, amit szeretnél. De számos más oylan sorozat is van, ami az általad említett értékekre épít - ha jól rémlik A farm, ahol élünk is ilyen volt, ahogy a Váratlan utazás is.


Azt viszont megjegyezném, hogy a "keresztény szellem" nem azt jelenti ,hogy valaki nagyon mélyen vallásos, rendszeresen jár templomba, és hasonlók. Jézus tanítása szerint éljünk jól, tisztelve az urat. De a lényeg a jó élet, elvégre sokan nem hallottak és nem is fognak hallani Istenről, Jézusról...

2013. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A Hetedik mennyországot ismertem, tetszett is. A többire rákeresek.


A többiben egyetértek. Nem templomi toborzót gondoltam. És tényleg nincsenek kizárva az üdvösségből hitünk szerint azok, akik önhibájukon kívül nem találkoztak a kereszténységgel, illetve akik szeretetben élik meg saját népük vallását. Csak Magyarországon ezt könnyebb úgy, ha összekötöm a dolgot a templommal.

2013. nov. 3. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, Magyarországon körülbelül 2 réteg van: templombajáró - sok képmutató -, erősen valásos, meg akinek közömbös az egész. Jó, ez így elég sarkallatos, de tényleg így van. Midnezt mondom úgy, hogy 12 évig jártam katolikus iskolába - ahol votl olyan ,aki meg se volt keresztelve...


Jót is szoktam nevetni azon, amikor a Halloween-en vannak kiakadva, hogy jajj, mennyien megünneplik - ami röhej ,mert egy ünepléshez a tartalom, a háttér afontos, nem az, hogy megteszi ka jelmezbeöltözés -, aztán meg lehet nézni, hogy a húsvétnál, meg a karácsonynál hányan törődnek a vallásos tartalommal... Nevetséges és elszomorító.

2013. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!