Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miezaz már? (kicsit hosszú)

Miezaz már? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Digitális átálláskor felmérték, hogy ki a rászoruló, és azoknak ingyen biztosították a szükséges eszközöket.


Mi is így kaptunk "dobozkát", antennát.


Alcor HD2600 típusú settop boxot kaptunk, melyre rámatricázták a MindigTV logot és egy telefonszámot.



Amiért a kérdést kiírtam:


Fél éve észrevettük, hogy ha a csatornákat úgy váltogatjuk, hogy át is vált a csatornára (tehát nem a listán választunk csatornát és nyomunk OK-t), akkor ha nem közszolgálai csatornákon tallózunk, elmegy a kép, megjelenik az "Automatikus csatornafrissítés" felirat 20 másodpercig, és aztán visszatesz az M1-re vagy M2-re.


Az utóbbi időben (érdekes egybeesés a migránsválság kirobbanásával) már egyre többször "frissít".

Kipróbáltam, hogy kizárólag a közszolgálati adók (m1, m2, m4, duna, dunaworld) között váltogatva a jelenség nem jön elő.

De amint mondjuk tv2, csabatv, euronews stb csatornára váltok, 3 másodperc múlva "frissít" és az m1/m2-re dob vissza.


Vasárnap is, nyomogattam, euronews-on migránsokat vagy valami közel keleti helyet mutattak a "no comment" műsorban, 3 másodperc után vissza az m2-re. Na mondom, rohadjal meg. Visszatettem az euronewsra, eltelt 3 másodperc, visszadobott az m2re. "ne b@ssz ki velem!" Újra euronews, 3 másodperc, m2. Ekkor untam meg.


Szóval olyan, mintha valahogy érzékelné, hogy nem közszolgálatit nézünk, és ekkor visszatesz oda.


Szoktunk is kínunkban viccelődni, hogy

"Hogy mersz másik csatornát nézni?! Bölcs Vezérünket kell nézni!"



Vélemény?


Megjegyzés:

Van egy másik dobozunk, az Evolve Galaxy márkájú, elvileg nem mindigtv-s, hanem bolti, (úgy vágták hozzánk), majd megnézem, hogy azzal is ez lesz-e.



2015. nov. 3. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A mienk műholdas set top box, cserélni kellett július elején, de soha ilyet nem tesz. Valószínűleg az a gond, hogy maga a set top box, vagy az antenna nem megfelelő. A közszolgálati adók a MULTIPLEX A adón vannak, a TV2, RTLKlub stb. a MULTIPLEX C-n.

Júliusban volt egy átállás, akkor közölték is, hogy cserélni kell a set top boxot. Nézd meg a MindigTv honlapját és írjál nekik. Szerintem cserélni kell a set top boxot, 6-8000 ft egy ilyen kütyü.

2015. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2015. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2015. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!