Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Baj, hogyha szórakoztató...

Baj, hogyha szórakoztató irodalmat olvasok? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Én 14 éves vagyok. Újabban megszerettem az olvasást, Agatha Christie könyvei miatt. Ezeket a szórakozató irodalom műfajába sorolják. Ezenkívűl sok embertől hallottam, hogy a szórakoztató irodalom nem művészet és semmi értéke nincs. Másrészt én AC műveit nem tartom teljesen ponyvának, de én nem vagyok hozzá értő.

2017. jún. 22. 22:23
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Szerintem igen is művészet!

Dús fantázia , elbűvölő szereplők, érdekes helyek ,helyszínek ..stb!

2017. jún. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Ne érdekeljen mit mondanak mások, csináld azt szabadidődben, amiben örömödet leled. A te korodban én is rengeteg Agatha Christie-t olvastam. :)
2017. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Szórakoztató irodalom vagy sem, nem csak az Anna Kareninának meg a Háború és békének van értéke.

Nem tudom, hogy akik ilyeket mondanak egy 14 éves lánynak, mégis mit gondolnak, mit kéne olvasnia, ami szerintük értékes?

2017. jún. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

olvass nyugodtan AC-t. a téged megszólók inkább örülhetnének, hogy egy 14 éves gyerek az olvasásban leli örömét. Sajnos ritka már az ilyen.


amúgy pont ezért akkor sem lenne semmi, ha Romanat, Juliát és hasonlókat olvasnál. annak is megvan a maga helye, ideje.

2017. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Jó az ilyenekkel ne foglalkozz, akik azt mondják a szórakoztató irodalom nem művészet. Ezek azok az emberek, akik miatt évek óta nem lehet megreformálni a kötelező olvasmányokat, mert ők Jókait és társait hajlandóak csak elfogadni írónak.
2017. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A kötelezőket nem kell megreformálni
2017. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kötelezők azért vannak, hogy a gyerekek találékonyak legyenek (mivel elolvasni nem akarják, ezért a netről kell kimazsolázniuk az olvasónaplóhoz szükséges információlat). Ez ilyen szép magyar hagyomány :D
2017. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De meg kell reformálni a kötelező olvasmányokat. Idejét múlt, a legtöbb gyereket csak eltaszítod vele az olvasástól, nem érdekli őket a történet, stb. Ez a legkisebb gond. A legnagyobb gond, hogy a kötelezőkből készlethiány van mindenhol. Anno húgomnak kellett az Ábel a rengetegben. Az iskolában nem volt elegendő példány, így neki nem jutott. Miskolcon egyetlen egy könyvesboltban tudtam neki venni, mert se Ózdon, se Kazincbarcikán se volt, egyedül ebben a boltban, netes rendelésnél meg bizonytalan volt a szállítási idő, mivel nem mindenhol volt raktáron. Igenis elérkezett az a kor mikor már meg kell reformálni a kötelező olvasmányokat és felfogni nem csak Jókaiból és társaiból áll a magyar irodalom.
2017. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mit kéne olvasni?
2017. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Van tucatnyi olyan könyv, amit olvashatnának a gyerekek. Ifjúsági irodalmak, bármennyire nem tetszik sokaknak ott van a Harry Potter könyvek is, amik igen nagy hatással voltak az irodalom világára. Alapból a legtöbb mostani kötelező olvasmánynak olyan a nyelvezete, hogy egy gyerek nem fogja megérteni. Felnőttfejjel olvastam ki például a Tüskevárt (nekem az nem volt a kötelező olvasmányok között), de még ígyis voltak olyan részek amiket elsőre nem értettem a nyelvezete miatt. Ez pedig még a könnyű nyelvezetűek között van. A történetét ugyanúgy megtudja ismerni 1 tanóra alatt, azt is megtudja tanulni 1 tanóra alatt, hogy miért volt nagy hatása a műnek, stb. A 2 tanóra helyett meg csak megutáltatjuk a gyerekekkel az olvasást. A kötelezőek ne arról szóljanak már csak, hogy a tanár letudja osztályozni a gyereket, hanem az olvasási készség fejlődéséről és arról, hogy a gyerek megtanuljon olvasni.
2017. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!