Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért hiszik a konzervatívok,...

Miért hiszik a konzervatívok, hogy az eurovízió nekik készül?

Figyelt kérdés

Szerintem rengeteg ilyen "trigger"hisztit meg lehetne úszni évente, ha vennék a jeleket: szinte minden egyes évben a házigazda országok műsorvezetői valamilyen formában a műsor részeseivé teszik a melegeket, meg a toleranciát mások iránt, az előadók jelentős része szintén a mások iránti toleranciát hirdeti, sőt, vannak nyíltan meleg/biszexuális előadók is.

Miért nem nyilvánvaló, hogy ennek nem a konzervatívok a célközönsége?

Ha valami nem neked készül, akkor ott hagyod, és nézel mást. (Én is ezt csinálom: ha belefutok valami számomra gusztustalan, elítélendő műsorba, akkor csak simán elkapcsolok, anélkül, hogy azt érezném, hogy annak a műsornak márpedig meg kéne felelnie az én ízlésemnek)


Eljön valaha is egy olyan idő, amikor nem lesz az eurovízió után hetekig tartó durcizás és színvonaltalan köpködéds konzervatív oldalról?


2019. máj. 19. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Látom te se igazán érted ki a célközönség... Az Eurovízió a dalokról szól, nem pedig arról, hogy egy adott ország előadójának milyen a szexuális beállítottsága. Ennek a kérdésnek a verseny során kb. fel sem kellene merülnie, mert nem oda tartozik. A Dalfesztivált egyébként egész Európának találták ki, beleértve a konzervatívakat is. Pontosan az lenne a lényeg, hogy erre a pár estére mindenkit összehozzon a zene, és felejtsük el a köztünk lévő különbségeket/nézeteltéréseket. Az értékelés során az egyetlen dolog, aminek számítania kellene, az a tehetség. Jó pár éve sajnos ez nem így van, az emberek valójában ezért háborognak.
2019. máj. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És miért kell, hogy az Eurovízió az identitáspolitikáról szóljon? Hogy a fellépő legfontosabb tulajdonsága, nem pedig a zenei teljesítménye és tehetsége? Szerintem a konzervatívokat sem "triggerelné", ha egy dalverseny valóban dalverseny lenne, nem pedig freak show.
2019. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom magam konzervatívnak, elfogadó vagyok a más szexuális beállítottságú emberek felé is.


Viszont egy zenei fesztiválnak a zenéről és a legjobb zenéről kellene szólnia függetlenül ki milyen nemű vagy bőrszínű, és milyen irányú a szexualitása.


De már pár éve nem a jó zenéről szól, hanem mindenáron a legmegbotránkoztatóbb dolgot akarják nyertesként lenyomni az emberek torkán. (lásd Koncsita).

Nyílt titok, hogy nem a dal miatt nyert. Hanem amiatt amit és ahogyan bemutatott, képviselt.


Most jön hamarosan az EB foci , mennyire lenne elfogadott, ha nem a játék és a gólok száma alapján hirdetnének győztest? Hanem mondjuk melyik csapatban van több meleg, transz, bármi és melyiknek a legszivárványosabb a meze?


Ugyanugy felháborodást keltene és NEM csak a konzervatívok között, mert nem arról szól a dolog.

2019. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Konzervatív vagyok és ez egy ZENEI verseny (elméletben legalábbis). Engedtessék már meg, hogy én is megnézzem és szabadon formálhassak róla véleményt, ha nem probléma.

Egyébként nem ítélek el valakit a szexualitása alapján. Az idei nyertes is bevallottan biszex, mégis szívből örülök a győzelmének, már akkor megtetszett a dala, mikor a többi versenyzőé még ki sem jött nagyon.

Ami zavar, az az, ha polgárpukkasztó külsővel (és/vagy nyílt politikai tartalommal, önsajnáltatással. cirkuszi shownak beillő giccsparádés színpadképpel stb-vel) akarják felhívni magukra a figyelmet, mert a dal maga gagyi/középszerű. A jó versenyszám akkor is jó marad, ha az énekesnek egy sátorban, tréninggatyábsn kell előadnia.

2019. máj. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem is pontosan ezért zavar. Mert már nem a zenéről szól, nem az a lényeg benne, hanem ez a polgárpukkasztás, magamutogatás.

Le akarják nyomni az emberek torkán a másság elfogadását. Pedig szerintem amennyire az ember magánügye az, hogy milyen szexuális beállítottságúnak vallja magát, pont ugyanúgy az is magánügy, hogy az illető elfogadja, tolerálja-e ezt a másságot, vagy pedig elzárkózik tőle. Nem kellene ennyire kényszeríteni.

Én egyébként azóta nem nézem mióta Conchita benne volt, és nyert is. Ez számomra mindent elmond az egész verseny színvonaláról.

2019. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!