Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Milyen elektromos gitárt ajánlanátok arra, hogy megtanuljak gitározni?

Figyelt kérdés

Zongorázni tudok, illetve van midi kontrollerem is, így tudok számítógépen fejhallgatóval zongorázni.

Mivel panelban lakom, ezért a gitárra is ez a sors várna, így csak elektromos gitárban gondolkozom. Tudnátok ajánlani valami olcsóbb modellt amivel el lehet sajátítani az alapokat?

Köszönöm előre is!



2019. júl. 24. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy használtat vegyél, mert lehet, hogy nem is fog tetszeni, így akár veszteség nélkül kiszállhatsz belőle. Árak használtan 30.000-től remélhetőek. Mondjuk egy 3050ezres sávon belül találsz olyan gitárt, amivel el lehet kezdeni. Javaslom a 'GS Fanatic' oldalt, valamint facebook-on a gitárosok fórumot-keress egy olyat, ahol a legtöbben vannak és vetesd fel magad. Segítőkészek a kezdőkkel, kérdezhetsz bármekkora marhaságot, nem fognak kigúnyolni. A tanuláshoz annyit, hogy örvendetes dolog, ha vannak zeneelméleti alapjaid, de a gitár egy teljesen más megközelítése a muzsikálásnak, mint a zongora. Én javaslom, hogy vegyél néhány órát tanártól, vagy találj értő segítőt, aki megmutogatja az alapokat. Utána úgyis el tudod már dönteni, hogy mi lesz veled és a gitározással. Sok sikert!
2019. júl. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen nem 3050, hanem 30-50 ezres sáv. :)
2019. júl. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vehetsz akusztikus gitárt is, normális hangerőn nem zavarja a szomszédokat, ahogyan a rádió, tv sem, ha nem bömböltetik.

Nekem van elektromos is, meg akusztikus is, és tanítom is a szomszéd lányt, de sosem hallom, mikor gyakorol, max éjjel nem, vagy csak nagyon halkan játszom, mert akár arra is van mód, ha már tanultál valamit.

Tanulni bármilyet vehetsz, csak ne legyen hamis és normálisan le lehessen fogni a húrokat, nem kell mindjárt a legdrágábbal kezdeni, mert ha kiszeretsz belőle, akkor úgyis csak a falat fogja díszíteni, bár egy márkás gitár ott is szépen mutat, de arra a célra bármelyik tökéletes.

Az jó, ha foglalkoztál már zenével, a kotta, vagy a zeneelmélet, a szolfézs a gitárhoz is kapóra jön, meg a zene szeretete, de lesznek nehézségek, amik a gitárra speciálisan jellemzők, például amíg az ujjhegyeid meg nem keményednek kissé, addig érzékenységük miatt hosszabb ideig nem tudsz majd játszani, sokan ilyenek miatt hamar le is mondanak róla, de túl lehet rajta jutni és a görcsös fogásokon is, szorgalommal és rendszeres gyakorlással.

Aztán ha később már belegabalyodsz, akkor úgy is veszel olyan hangszert, ami a legjobban megfog, akár többet is, nekem legalább két tucat körül volt már gitárom, nem is tudom, pontosan mennyi,

Akár olcsó, akár drága az a hangszer, örülj neki és szeresd, meg fogja hálálni.

Ahogyan írták, amilyenre futja.

2019. júl. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a cort gitárokat, alsókategóriában, tanulni kiválóak. Jelenleg egy Cort akusztikusom és egy basszusom van, régebben volt elektromosom is. Nekem semmi gondom nem volt vele. Húrcsere is könnyű általában rajtuk, nekem elsőre sikerült magamtól megcsinálni :)
2019. aug. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!