Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok tudnátok segíteni?

Gitárosok tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egy elektromos gitárt (kínai fender) és szinte egy akkordot sem tudok lefogni egyszerüen nem hajlanak oda az ujjaim. Nagyon merevek.


Gyakorlással ez javúlni fog ?


Vagy ember függő hogy ki fog megtanúlni gitározni? Átlagos méretü a kezem.

F/24



2019. júl. 24. 07:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

ilyenkor azt szoktam ajánlani, h nézd meg az öreg b. b. kinget, ahogy játszik a virsli ujjaival...


gyakorolni kell, és menni fog.

2019. júl. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem köszi a választ.


Ahogy látom Slash-nek sem nőies kezei vannak.

2019. júl. 24. 07:55
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

A legegyszerűbbekkel kell kezdeni. Én az elején hónapokig nem is használtam a pengető kezem, csak akkordokat fogdostam egymás után.


Egyébként meg ez biztos menni fog, mert ez a legkönnyebb része a gitározásnak.

2019. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mi a legegyszerübb része ? Mire gondolsz ?
2019. júl. 24. 12:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha bal kézzel kellene, pl nekem is újra kellene kezdeni rászoknom. Pedig ugyanolyan lehetetlennek tűnt anno jobb kézzel is.
2019. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg gyakorlás, a lefogás, váltás és pengetés is.
2019. júl. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, gyakorlással javulni fog. Szerintem is az egyszerűbbekkel kezdd, pl. Em, Am, C, G, D, E, A, Dm. Ezekkel már a nagy slágerek 80-90%-át el is tudod játszani.
2019. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Olyasmivel gyakorolj, ami szórakoztat. Ha kedvelsz egy dalt, keresd ki a harmóniamenetét és azt játszd, akár énekelhetsz is hozzá. Észre sem fogod venni, de napról napra ügyesebb leszel. Nem gond, ha hibázol, csak tudd kijavítani. Tanár segítsége lenne elsősorban ajánlott, ha megengedheted magadnak.
2019. júl. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mi a legegyszerübb része ? Mire gondolsz ?"


A gitár nyakán lefogni dolgokat. Az a legegyszerűbb része. A pengetős kéz csinálja adott esetben a bonyolult dolgokat. Rengeteg technika van ugye..


Soha nem azzal lesz gondod később, hogy jaj, nem jól fogtam le a gitár nyakán valamit, mert azt kb nem is nagyon lehet elrontani.


Szóval csak annyi hogy ami miatt fennakadtál a kérdésben azon tényleg nem kell parázni, mert még a legcsököttebb kezű ember is képes egy idő után lefogni bármilyen akkordot.

2019. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Pupusz ***** válasza:
A legkönnyebben lefogható akkordok: Emol, Gdúr. Ezeket gyakorold először. Utána vágj bele az Am, Ddúr, Dmol, C dúr akkordokba. Ha edzeni akarsz, akkor fogj barrékat, akár csak mutatóujjal, de szólaljon meg az összes húr. Aztán vond be a többi ujjadat is.
2019. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!