Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Tudnátok segíteni?

Gitárosok! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy éve talán, hébe-hóba gitározgattam elektro-akusztikus gitáron. 10-12 számot tudtam középszinten eljátszani, javarészt internet segítségével sajátítottam el ezeket a dalokat.


Tanárhoz jártam egy darabig, de annyit segített mint amennyit nem. Lényegében egy helyben topogtam amikor elmentem oda, a végére nyűgös lett, szóval abbahagytam.

De most újra elkezdeném, egy kicsit másik irányba a dolgot.


Vennék egy elektromos gitárt. Cort X1esen gondolkodtam, ami árban számomra elfogadható. Kezdésnek megteszi?


Esetleg tudnátok olyan könyveket írni nekem, amik segítenek ebben a témában?


Mire figyeljek? Milyen erősítőt érdemes venni hozzá?

Írások itt neten, amik segítenek kiigazodni?


2019. ápr. 13. 18:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Sima akusztikus, nem tudom miért írtam elektro-akusztikust. Szóval ott egy kis bibi van.
2019. ápr. 13. 18:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Könyv nem kell ott van az internet. Cort x1 jó, csak legyen jól beállítva. Még ilyenek is jók h squier bullet strato/mustang. Erősítőt nem vegyél. Ilyen olcsón azt nincs értelme venni.
2019. ápr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Squierek tényleg jók, nekem is az van. Erősítőt meg otthonra minél kisebbet kell venni, 10-15 wattos kategóriát, mert még az is túl hangos lesz a lakásba 😀
2019. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg vannak elemes minierősítők talán gyakorláshoz az a legjobb, ha mindenféleképp erősítő kell.
2019. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Squierből milyet érdemes?
2019. ápr. 15. 16:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el egy hangszerboltba és mielőtt fizetnél, próbáld ki a hangszert. Látatlanban nem szabad venni. Meg ha nagyon kezdő vagy kérd meg az eladót, hogy állítson be rajta alapdolgokat. Álltalában szoktak segíteni. Szerintem a Cort X1 is jó kezdésnek, de ha ragaszkodsz a Squier-hez, akkor én pl. egy ilyen pakkra ruháznék be: [link]


Könyv szerintem is felesleges, de ha ragaszkodsz hozzá, íme 2, ami nagyon hasznos: Alan Ratcliffe:elektromos gitár kézikönyv és Phil Capone: 501 gitár akkord.

2019. ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan gitárt vegyél, ami külsőre is tetszik, mert akkor szívesen fogod majd kézbe. Tovabbá próbalj ki hangszerboltban több gitárt, hogy milyen érzés kézbe venni. Különféle profilú nyakak vannak, vegyél kézbe többet, hogy neked melyik a kényelmesebb.
2019. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!