Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mondják azt hogy ez nem...

Miért mondják azt hogy ez nem normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 16 éves tini lány vagyok aki zenék terén szinte mindenevő de tényleg...viszont ez egyes emberek szerint fura és nem normális.

Hallgatók Rock-ot,Kpop-ot,Jazz-t,sima popot,metal-t,hiphop-ot stbstb.

Általában ha egy rockerel beszélek és megtudja hogy kpop fan is vagyok egyből azzal jön hogy csak divatból hallgatók rockot pedig nem így van és egyszerűen azt sem értem hogyan lehet csak divatból hallgatni zenét és hasonlók. Kis koromtól kezdve érdeklődöm szinte az összes műfaj iránt így számomra ez teljesen természetes. Amikor valaki azt mondja hogy ő csak pl kpopt vagy jazzt hallgat az számomra nagyon furcsa mert én nem tudnám azt elképzelni hogy csak egy fajta zenéi műfaj legyen az életem része.

Vagy lehet tényleg velem van a baj és nem normális hogy tényleg ennyire mindenevő vagyok a zenék téren?:/


Van más hozzám hasonló ember is itt? Ti is sokszor megkapjátok hogy egyes együtteseket stb csak azért hallgatók hogy menők legyek meg ilyenek?


Egyébként azt sem értem hogy egy ember hogy lesz az által menő hogy pl rockot hallgat. Most ettől többen fogják szeretni vagy több lesz? Vagy mi a fene mert ezt sem értem. Ezt is elmagyarázhatná valaki:/



2019. júl. 25. 23:33
 1/9 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a fogalmazás miatt. Így utólag vissza olvasva eléggé gáz lett:/

Remélem azért így is érhető amit le írtam^^"

2019. júl. 25. 23:35
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen megértelek. Tőlem azt kérdezték rendszeresen 16 éves korom környékén, hogy milyen zenéket szeretek. Amikor pedig elkezdtem az előadókat sorolni, közbevágtak, hogy stílust mondjak, ne zenekarokat. Erre azt feleltem, hogy sajnálom, én nem vagyok olyan szűklátókörű, mint azok, akik pl. acid techno-t hallgatnak (és azonkívül semmi mást). Nem irigylem őket a sivár és szegényes ízlésük miatt. :)
2019. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteg ember sajnos nagyon beszűkült zeneileg, akik "elvből" megfosztják magukat rengeteg jó zenétől, de ez már az ő problémájuk.


Te viszont hála az égnek nyitott és érdeklődő vagy, mindig örülök, mikor olyanokkal találkozom a neten, akik nem a saját kis elefántcsonttornyukból tekintenek le a világra. Teljesen normális vagy.

2019. júl. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Én bár ezeket a mű/megjáttszot/remix zenéket nem szeretem, de gyakorlatilag amiben elő hangszer van(főleg ha elektromos gitár, dob és basszus) szívesen hallgatom. Bár nekem vannak olyanok amiket szívesebben/inkább gyakrabban hallgatok és olyan amit csam ritkábban. Szerintem egy tök jó dolog a zenei(és más téren is) nyitottság. Nem biztos hogy az a Jó hogy befásultan hallgatsz egy műfajt, és az a szent, a többi sz@r és aki nem azt hallgatja/isteniti az egy k0cs0g. Mondjuk a punk/punkrock/metál/rock melett én is szinte mindig kiállok, ha arról van szó hogy valaki erősen savazza, de akkor sem kezdek egy szubjektív témáról szubjektív érvekkel objektívként dobálózni. Mert azzal érvelni hogy a rap sz@r hülyeség, de azt mondani hogy nekem a Rap nem tetszik mert szerintem műkeménykedés, és gagyi az egy kicsi t más. Egyébként én a Mr. Busta felé rapptől agybajt kapok, de ha hallok egy kellemes lüktetésű, jó szövegu rappet azt szivesen meghallgatom. A hip-hop stílus pl meg csak simán nem az én világom de a jobb szövegű ütemű dalokag ha úgy van szivesen meghallgatom. Még vagy 8 oldalon keresztül tudnám írni erről a témáról a véleményem, csak már este van, én meg lusta vagyok magammal beszélgetni ^^. De ha eszembe jut még valami lényegesebb majd lehet hogy megírom. Ha van kedved szívesen folytatnék a témáról eszmecserét, vwgy akár valamelyik kommentet olvasó egyénnel is. Szerintem jo dolog nem megegyező véleményű emberrel vitázni(és NEM veszekedni), vagy csak véleményt megosztani.
2019. júl. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális. Én is hallgatok egy csomó különböző műfajt. Ha megtetszik valami, hallgatom. Sőt, folyamatosan bővül a kedvelt műfajok listája. PL. tavaly rátaláltam tök véletlenül egy zenére, sosem hallottam előtte az előadóról, de meghallgattam a számot. Tetszett, de úgy voltam vele, hogy nem igazán az én stílusom. De mivel tetszett, meghallgattam még egyszer, aztán azóta jó sokszor. Konkrétan az egyik kedvenc előadóm lett az illető. :) A zenéi 90%-át imádom. Ha bekorlátoztam volna magam, sosem ismerem meg. Szóval hajrá, csak nyerhetsz vele ha sokféle zenét hallgatsz. :)
2019. júl. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem jó, hogy minél változatosabb a zenei ízlésed, a károgókkal ne törödjél. Metált, rockot, rappet, popot, kpopot, egyaránt hallgatok, így minél több képet kapva az egyes műfajokról. A régi zenétől a mai zenéig minden jöhet, ami nekem tetsző. Hatalmas fanja vagyok egy mostanában nagyon népszerű előadónak, valamint egy rockbandának. Az előbbinek a koncertjén már voltam, utóbbinak meg még most idén lesz koncertje a Papp László Sportarénában.


Nem szeretem ezeket az ellenségeskedéseket, sajnos ez a szakadék egyre nő napjainkban. Bárcsak egyre több mindenevő zenehallgató lenne.

2019. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
bizonyos értelemben nem normális, de -hangsúlyozom,- nem te vagy a nem normális :D csupán arról van szó, h megszokott dolog ilyen idősen elköteleződni egy bizonyos stílus, vagy irányzat felé, és emiatt az embereknek fura, hogy te ezzel nem így vagy. nincs ezzel baj igazából, később minden normális ember kinövi ezeket a dolgokat, hogy ő épp rocker, vagy rapper, és minden más tabu, szóval ne foglalkozz vele, hallgasd ami jól esik :) amúgy én se értem az ilyen kirohanást, hogy "te csak divatból hallgatsz rock-ot", a rock már évtizedek óta nem divat :D :D
2019. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, zene terén én is mindenevő vagyok és ebből nekem is akadt már... problémám o.O

Én is hallgatok kpopot, nagy rock rajongó vagyok, mindenféle nemzettől van zeném és igazából rengeteg stílusból hallgatok számokat. Ez nálam hangulatfüggő. (Most épp egy hongkongi rockbandára kattantam rá:P)

Gimi elején mindenki úgy ismert meg az osztályban mint "megszállott kpopper", pedig egyáltalán nem nyomattam csak néha került szóba, mert van egy kpop cover dance csapatom. (Még a családomban is sokan azt hiszik, hogy csak azt hallgatom és nem nézik jó szemmel-.-). Azóta is kapom a döbbent pillantásokat vagy hülye kérdéseket, ha éppen tisztában vagyok más együttesekkel is vagy képben vagyok bizonyos számok címével és előadójával ami népszerű vagy általuk ismert.

Az emberek szeretnek előítéletesek lenni és min ítélkeznének ha nem mások stílusán/ízlésén? Őket nem érdekli milyen tájékozott vagy, ha van EGY olyan dolog ami nekik nem tetszik, képesek minden más lényeges dologról megfeledkezni. Már lassan kezdem megszokni ezt a helyzetet és úgy hozzáállni ehhez, hogy így később új oldalamat mutathatom, bár néha nekem is kedvem támad rájuk ordítani, hogy én nem tehetek arról, hogy tájékozottabb és nyitottabb vagyok zene terén, mint ők. Ne szégyelld, ne rejtsd el, lepd meg az embereket és nyisd fel te a szemüket ha már ők ilyen szűk látókörüek.

2019. aug. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezzel foglalkozni. Mindenki olyan zenét hallgat, ami örömöt okoz neki, élményt ad, vagy szórakoztat, megnyugtat... stb.


Én hallgatok, jazz-t, reggae-t, ska-t, ír nép/kocsma zenét, rock-ot, melodic death metalt, trip-hop, jazz-hop, downtempo, cybergoth, industrial, EBM, new age, psychill-t, még középkori zenét és kínai/japán meditációs zenét is. Mindegyik műfajból van olyan előadó/zenekar amit szeretek. 16 éves korom óta ugyanezeket hallgatom, most 31 vagyok. Szinte nem változott semmit az ízlésem, na jó talán annyit, hogy kb. 20 éves korom alatt nem hallgattam new age-t, de ennyi.


Attól, hogy valaki szeret zenét hallgatni, az nem azt jelenti, hogy kötelező is abba az adott szubkultúrába beletartozni. Én sohasem voltam, se füves raszta, se bőrkabátos bakancsos rocker, se bő gatyás fordított sapkás hiphopper, se fekete-fehér kockás cuccokban járó ska-s, se diszkópatkány. Soha nem mutattam ki külsőségekben, hogy mit hallgatok. Bent volt a fülhallgató a fülemben, aztán hallgattam zenét. Ennyi.

2019. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!