Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a dobolás vagy a...

Szerintetek a dobolás vagy a gitározás menőbb? Miért?

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

A gitározás.

Mert az.

2019. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én még gitárosoktól soha nem tudtam elájulni :D A dobolásban az is megfogott, hogy ott erősítő nélkül lehet akkora hangot produkálni, amihez egy gitárosnak erősítő kell.
2019. aug. 9. 17:39
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
Kinek mi. Én például inkább dobolni tudnék, a gitár nem is állna jól nekem.
2019. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én pár éve még dobolni akartam, ameddig el nem mentem egy koncertre. Ott olyan szinten megfogott a dob hangja, hogy akkor egyből beleszerettem :D Most pedig már kb. fél éve tanulok dobolást.
2019. aug. 9. 18:26
 5/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, pár éve még gitározni akartam**
2019. aug. 9. 18:26
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Egymás nélkül semmit nem érnek. Gitáros több figyelmet kap valószínűleg.
2019. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Valóságban eddig nekem a dob hangja sokkal átütőbb volt, simán át jött a gitárosok mögül úgy, hogy számomra inkább az volt a középpontban. Meg állt három gitáros a színpadon és azt se tudtam, melyik hang éppen kitől jön. (Nyilván egy basszusgitárt meg egy elektromos gitárt meg tudok különböztetni kinézet és hang alapján is, de aki még ennyire sem ért hozzá, az mondjuk nem fogja tudni, hogy egy riff éppen kitől jött, amíg a dobfelszerelést csak egy ember kezeli) De az igaz, hogy egymás nélkül nem sokat érnek.
2019. aug. 9. 19:14
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettőhöz kell a jó ütemérzék, de míg a doboláshoz ennyi nagyjából elegendő is, a gitározásnál ez csak az alapkövetelmény. Mellesleg egy gitárkíséret az ének mellé akár máris komplett számot eredményezhet, de dobbal ez már nem megy. (Nem véletlen, hogy a dobos a koncerteken mindig leghátul játszik, a többiek vannak előtérben, rájuk figyel jobban a közönség.
2019. aug. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A sakkban is a király van hátul :D Viccet félre téve, ez egy gyakori tévedés, hogy a doboláshoz csak ennyi kell. Zeneiskolában is mondták, hogy ha gitárosok ezt mondják, majd nevessem inkább ki őket. :D Meg több helyről is hallottam, hogy a dob az egyik legnehezebb, a gitár meg majdhogynem a legkönnyebben játszható hangszer. Nyilván, könnyebb megütni valamit, mint mondjuk pengetni, de ez nem csak ennyiből áll. Ha valakinek nagyon jó a ritmusérzéke, és beül egy dobfelszerelés mögé, kb. semmit nem fog tudni összehozni. Fél év folyamatos elmélet tanulás + gumilapozás mellett még csak most kezdett el kialakulni az a gyorsaságom és a végtagjaim összehangoltsága, ami egy egyszerűbb zenéhez kell. + A végtagok függetlenítése, ami még nagyon kell. A két kezemet már egész jól tudom külön használni, de a lábaimmal még mindíg kicsit bajban vagyok, ami néha hallatszódik is. Még bőven évekre vagyok attól, hogy viszonylag jól doboljak. Páran mondták, hogy a gitározást meg lehet tanulni internetről is (pár ismerősöm meg is tanulta) és azt is mondták, hogy a dobolásnak inkább neki se kezdjek, ha tanárhoz nem akarok elmenni. Van az iskolánkban egy zenekar, ami rock zenét szokott játszani ilyen iskolai rendezvényeken néha, ott mindhárom gitáros pár éve kezdett el gitározni önerőből, a dobos pedig gyerekkora óta zeneiskolába jár.

Nyilván vannak olyan szerencsésebb emberek, akik meg tudnak tanulni dobolni önerőből, de az is sok évbe telik. Nekem fél év alatt folyamatos zeneiskola + könyvek és otthoni ütéstechnikák gyakorlása után még csak ennyi sikerült.

2019. aug. 9. 19:56
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként ennek nem csak az az oka hogy hátul van a dobos, hogy a gitárosra figyelnek az emberek. Hanem több helyet is foglal, meg olyan hangos, hogy lehet, hogy elnyomná a gitárt. Nagyon sok koncerten láttam olyat, hogy a dobos elé egy üvegfalat tettek, hogy a hangját kicsit lefogják.
2019. aug. 9. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!