Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Sima akusztikus gitárral szeretnék megtanulni, de nagyjából lövésem sincs semmihez. Gondolom nehéz lesz, de mennyire? Beleszakadok, vagy idővel és gyakorlással menni fog?

2019. aug. 12. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Simán menni fog! Nem olyan mint a tripla Axel a műkorcsolyában, arra ezt sosem mondanám senkinek. Arról azt gondolom fizikai képtelenség, és mégis van aki megcsinálja. A gitározás az nem ilyen, azt ha szeretnéd menni fog. Mondjuk ha tetszik egy dal és sikerül eljátszani, úgy fogod érezni, hogy az a dal nálad jobb helyen van mint az eredeti előadónál. Én mindig így érzem, akkor is ha nem is úgy szól mint az eredeti, vagy ha mások rá sem ismernek mi az. Rám úgy szoktak nézni, kedvesen. Aztán mondják, hogy szép, de mi ez? Mondom a Kék asszony. Mondom az LGT rajongónak, mert direkt azért játszom mert tudom róla hogy szeteti. És nem ismeri fel. Pedig énekeltem a szöveget hozzá. Érted? Akkor is az én szívemet vitte el jobban, Presser ezt nem tudhatja jobban nálam, ő csak pont ott volt mikor megírta. Na ennyire jó a gitározás, én egyszerűen nem értem ki ne akarna gitározni. Csak az nem akar aki nem tudja milyen. Szóval addig juss el, hogy veszel egy gitárt, megtanulsz 3-4 akkordot, és keresel hozzá olyan dalokat amiket szeretsz hallgatni. Ez úgy 1-2 hónap, az semmi, onnan meg már könnyebb lesz.
2019. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elhatározás és rengeteg gyakorlás.
2019. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Menni fog. Első válaszoló, én pont imádom az olyan zenét amit te csinálsz. Kérdező, ez is motiváljon. Van akinek ez tetszik és nem az eredeti.
2019. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát igazából ha akusztikus, akkor gondolom sima akkordozás a cél. Azt az alapokat 2 hét alatt simán. De fél év után már lazán fog menni ha elég elszánt vagy. Persze ez csak akkordozós kíséretre vontakozik
2019. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mojjo ***** válasza:
76%

@4:

"Hát igazából ha akusztikus, akkor gondolom sima akkordozás a cél"


Ez pont akkora marhaság, mintha azt mondanád, hogy "Hát igazából ha elektromos, akkor gondolom sima kvint-tologatás a cél"

2019. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ritmusérzék és zenei hallás kérdése, hogy nehéz-e. Ha van, akkor egy bizonyos szintig könnyű. Pl.A kékasszony az könnyű.
2019. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan a 6-os írta, akinek van ritmusérzéke meg egy kis hallása annak nem nagy feladat elsajátítani az alapokat. Gitározni rengetegen tudnak, zenélni már kevesebben.
2019. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem pont olyan mint a kerékpározás, de eljuthatsz hamar egy olyan szintre hogy legálább nem esel el.
2019. aug. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Abban a pillanatban ahogy megtanulod rendesen behangolni már sikerélményeid lesznek. Szóval akár egy hónap alatt is el tudsz sikálni 4 akkordos dalokat, de apró szólókat is.
2019. szept. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!