Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tanár nélkül felesleges is...

Tanár nélkül felesleges is megpróbálni gitározni megtanulni, ha nem az amatör szint legalját akarom megcélozni?

Figyelt kérdés

Ugye rég meg akarok tanulni gitározni. A kottát tudom olvasni, azt nem nehéz. Meg alaposan logikusan akarnám felépíteni az anyagokat. A c-dur skálától és hangközöktől kezdve egészen a bonyolultabb dolgokig. Nem az a célom hogy tabról le tudjak játszani egy dalt, hanem az hogy vállalható TUDÁS legyen. Könyvbe Andrásik Remo könyveit néztem ki. Azok tünnek számomra a leglogikusabbak. Gyakorlásnak kezdetbe a c-dur skálát néztem ki, hogy azt játszom metronómmal növekvő bpm számmal.


Lehet meg tudnám tanulni magamtól. Több dolgot is megtanultam úgy, hogy azt már tudásnak lehessen nevezni. Ilyen például a programozás. Nem mondom hogy profi szinten tudok, de normálisan meg tudok írni egy programot. De félek hogy a gitározásba sok rossz dolog rögzül belém. Nem mondom. Programozásba is rögzült belém néhány rossz, de simán küszöbölni tudtam némi odafigyeléssel.


Szerintetek sikerülne?


Amúgy elektromos gitáron metált akarok játszani. Esetleg ha igen, akkor 1-2 hasznos tanácsot szívesen elfogadok.



2018. aug. 7. 21:07
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Amúgy megjegyzem. Zenész akarok lenni.
2018. aug. 7. 21:21
 2/38 Mojjo ***** válasza:
2018. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Mojjo ***** válasza:
0%
Elméletet pedig tetszőleges mélységekig meg tudsz tanulni tanár nélkül. Az csak rajtad áll.
2018. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek.
2018. aug. 7. 21:53
 5/38 A kérdező kommentje:
Vagyis. Csak neked Mojjo 😅
2018. aug. 7. 21:53
 6/38 anonim ***** válasza:
0%
Mojjo, nagyrakás poszteren látom kiplakátolva a neved. Az te vagy?
2018. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Mojjo ***** válasza:
15%
@6: Biztos, hogy nem. Nem is tudok ilyenről. Az biztos nem Mojo, egy j-vel, amiket látsz?
2018. aug. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%
Ja, de, az nem tűnt fel, csak hogy zenés valami, most rákerestem színházi darab. Azt hittem koncertezel. Jazz műfajban, mert azt nézném ki belőled, meg a plakát is olyannak látszott...
2018. aug. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Mojjo ***** válasza:
39%
@8: Valóban vonz a jazz, de jelenleg hülye vagyok hozzá :D Leginkább komolyzenét játszom, plusz némi country, egy kis blues. Viszont egyre jobban érik bennem az elhatározás, hogy ráfekszem a jazzre, úgy komolyabban.
2018. aug. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

A tanár nem fogja helyetted megtanulni, és nem gyakorol helyetted. Én jártam tanárhoz, és amiket feladott utáltam. Csak szenvedés volt, kottaolvasás meg kisterc nagyterc... Ettől nem tanultam meg gitározni. Otthon toltam, gyakoroltam amennyit csak tudtam, és azt játszottam ami tetszett.

Szóval én nem gondolom, hogy szükség lenne az interneten kívül bármire. Yt-ot és a Songsterrt tudom ajánlani, az utóbbival még gyorsabb haladást értem el.

2018. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!