Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes elkezdenem gitározni?...

Érdemes elkezdenem gitározni? Valami tippek?

Figyelt kérdés

Hegtettszett a gitározás mint maga, szép hobbi és ha jól megy igaziból alapozni is lehet erre a tudásra, sok kapukat nyit ha jó vagy abban amit csinálsz :)

Viszont! Soha nem játszottam még semmilyen hangszeren! De érdekel a zene és sokat is hallgatom (igen, ez elég kevés és távoli dolog mintha maratont akarnék futni mert szeretek sétálni de nah értitek)

Az elektromos gitár érdekelne mivel főleg rockot hallgatok és érdekel mint zenei stílus. Klasszikus zene nem igazán foglalkoztat... (Ja meg panelban lakom, nem tudom mennyire tud hangos lenni vagy ilyesmi a többi gitár fajta de mondjuk a szüleim vagy ilyenekre is ha este gyakorlok jobb hatással van :D ) Jó ötlet egyből elektromossal kezdeni? Egyáltalán jó ötlet úgy elkezdeni zenélni, hogy se kottát se semmi ilyen zenei dologhoz nincs közöm/fogalmam.

Ja és a másik fontos dolog, hogy igaziból magam szeretnék megtanulni, nem szeretnék tanárt fogadni... Lehet hasznos meg minden de soha nem láttam hasznát. Ami tanácsokat lehet ehhez kapni azt online is megkaphatom. Vannak jó ilyen oktató videók a neten? (rá keresek úgy is, csak érdekel van e valami nagyon jó akin esetleg ti is tanultatok és sokat segített)

Esetleg valami vásárlási tippek is érdekelnének, mire számítsak vagy mire figyeljek vásárláskor.

Meg így kb minden érdekel, ha esetleg nem kérdeztem rá akkor is :D Nagyon kezdő vagyok és még csak gondolat a fejemben, hogy akarom-e vagy sem :D Igaziból a válaszokon múlik végül bele vágok vagy sem :D

Köszönöm aki végigolvasta és még jobban aki hozzá is szól! :)



2019. aug. 3. 14:20
1 2
 1/13 Mojjo ***** válasza:
33%

Szerintem hagyd. A zenélés csodaszép dolog, de rengeteg kitartást, időt, energiát, ezek miatt pedig kőkemény elhatározottságot kíván. Ha te egy netes fórumon kapott véleményektől teszed függővé, hogy belevágsz-e, akkor teljesen világos, hogy benned nincs meg a kellő elhatározottság.


Az autodidakta tanulás meg rengeteg önállóságot követel, csak akkor tudsz magadtól megtanulni játszani egy hangszeren, ha baromi önálló vagy. Aki erre képes az nem kérdezgeti, hogy vannak-e jó oktatóvideók, hanem megkeresi őket. Ha kérdezgetned kell ilyesmit, akkor neked mindenképp kellene tanár.

2019. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Anyádék nem foglalkoznak veled, hogy ezt itt kell idegenekkel megvitatnod? Szégyen! Nem rád, rájuk!
2019. aug. 4. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pupusz ***** válasza:
86%
Ha kedved van hozzá, vágj bele! Nagyon sok oktatóvideó van fent a neten, böngéssz bátran. Az elektromos gitárt használhatod fülhallgatóval is. Sok sikert!
2019. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első, lehet igazad van csak nem olyan ember vagyok aki csak úgy belevág dolgokba, inkább először tanácsokat, tippeket, véleményeket gyűjtök és összegezve eldöntöm akarom én ezt vagy sem.

A te anyukád tudja, hogy idegeneknek irkálsz ilyeneket? Szerintem ők se nagyon foglalkoztak veled ha máson adod ki a megkeseredett életed miatti dühödet...

Neked köszönöm szépen és igen, erről tudtam ez is szempont volt :) Még nem döntöttem el mivel normális válaszokat nem kaptam szóval még tanakodom :/ De legalább végre egy értelmes hozzászólás, ezt értékelem :)

2019. aug. 4. 10:24
 5/13 Waff ***** válasza:
19%
Kérdező, az írásaidból ítélve tényleg hagyd a francba a gitározást. Keress valami más elfoglaltságot, tényleg minden rosszindulat nélkül írom ezt.
2019. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mojjo ***** válasza:
100%

Igen, elhiszem, hogy nem szeretsz csak úgy valamibe fejest ugrani, de itt nem erről van szó. Ha gitározni AKARSZ, akkor akarsz, akkor mondhat akárki akármit, bele fogsz ugrani, mert érzed és tudod, hogy neked ez kell. És egy hangszer megtanulásához ez a szintű elhivatottság szükséges. Ha úgy vagy vele, hogy áááh, nem is tudom, akarom, nem akarom, hát, még gondolkozom rajta, akkor nagyon nagy valószínűséggel fel fogod adni a legelején - szóval felesleges belevágni.


Ha tájékozódni akarsz, akkor pl jó kérdés, amit fel is tettél, hogy lehet-e egyből elektromossal kezdeni. A válasz az, hogy lehet, minden további nélkül - bár pl az előttem szóló ezzel nem fog egyetérteni :D

A kottaolvasás is jó kérdés. A hobbigitárosok minimum 90%-a nem tud kottát olvasni. Lehet, hogy inkább 99%-a. A többségük vagy ún. tabulatúrákból (tabokból) tanul/játszik, vagy hallásból. A tabulatúrák olvasását elsajátítani kb. 2 perc. Ha kicsit lassabban megy valakinek, akkor lehet akár 5 perc is, de ez ritka. Szóval ilyen hátrányod nem lesz. Ennek ellenére én mindenkit buzdítok a kottaolvasás elsajátítására - az sem egy legyőzhetetlen, megtanulhatatlan dolog.


Szóval igen, ezek jó kérdések. Az, hogy belevágj-e, az viszont egyértelműen jelzi, hogy nem elég mély a vonzalmad a gitározás iránt ahhoz, hogy legyen értelme ezzel foglalkoznod. Sajnálom, ha ez neked nem normális válasz, de ez a helyzet.

2019. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyszerűen úgy tűnik más embertípusok vagyok. Kicsit úgy akarjátok beállítani hogy csak szerelem első látásra van... Még soha nem gitároztam, soha nem pengettem meg, soha nem volt a kezemben, nem tudom milyen ÍGY még nem tudok beleszeretni és ezt az AKARÁS mentalitást elsajátítani. Szeretem a hangját, szeretem a tektonikákat ahogyan ezt lehet űzni.

De ez most olyan mintha elsétál mellettem egy lány és én már a közös esküvőt tervezném, nálam ez nem így megy. Lányba csak az után tudok beleszeretni, hogy megismertem. És ez a példa szerintem pontosan így van a gitározással is. Mert sportolok és azzal is ugyan ez volt. Láttam a TV ben ahogy csinálják, felkeltette az érdeklődésemet és beruháztam a kezdő szettre (egyik rokonommal) és ez kb 5-6 éve és imádom és ez a tényleg beleszeretés érzés <3 DE nem így indult, simán egy mit veszíthetek, tetszik, vicces jó hobbi ÉS ma már szenvedély!

Szóval nem tetszik ez az INDOK amivel megpróbáljátok elvenni a kedvem mert lehet rátok ez igaz vagy ti így gondolkodtok és jogos, mert mindenki magából indul ki de meg kell érteni nem minden ember egyforma.

2019. aug. 4. 13:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én azt javaslom, hogy kezdj bele, mert a zenével csak több lehet az életed. Viszont óva intelek attól, h egyedül tanulj - keress egy profi tanárt és vedd komolyan, másképp nem érdemes, mert ahogy az előttem válaszolók írták, nagy szorgalom és türelem kell hozzá, még akkor is, ha csak hobbi.

Ha érzel magadban elég erőt és kitartást, akkor kezdj bele, mert később bánni fogod.

2019. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Oké, ez esetben a hozzászólásom többi részét nézd, illetve a nyolcas hozzászóló tanácsait érdemes megfogadni.
2019. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes.
2019. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!