Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Milyen elektromos gitárt vegyek kezdésnek?

Figyelt kérdés
4 évig tanultam gitározni akusztikus gitáron viszont én inkább az elekromos felé húztam mindig mit ajánlotok kezdésnek?

2019. szept. 11. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen stílus? Mekkora a keret? Erősítő stb megvan, vagy annak is ki kell jönnie a keretből? Ezek nélkül rendes választ nem lehet adni.
2019. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hat a keret az kb 60-70ezer forint és kéne erősítő is stb..
2019. szept. 12. 21:33
 3/10 A kérdező kommentje:
Stílusban rock Road, Tankcsapda, Depresszió ezek amikből szeretnék játszogatni tanulni
2019. szept. 12. 21:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát az a baj hogy ekkora összeg talán használtan arra jó hgy az alapokkal megismerkedj, és nem akkora ki dobás ha nem jön be. Ezekhez a zenrkarokhoz talán egy Les Paul formát mondanék, vagy esetleg egy Super stratot. Mondjuk használtat az biztos, (bár maga a gitár kiteszi majdnem az összeget ) Vintage V100, vagy egy Ibanez rg370dx mondjuk. Persze nagyon jó áron kell kifogni. Erősítőben ekkora (kb 20felett szánj rá.) összegnél nincs jelentős különbség, de a 3sáv eq , használható teljesítmény (szól már, de nem túl sok) . Egy hasznalhatobb kb 2000Ft-os kábel, pár (mondjuk 1.14-es pengető, én ilyen használok, Dunlopból), meg hurszett. (Én abból hibrid, 10-52-eset használok a drop hangolas miatz.) . Gitárbol a legjobb egy 7 huros lenne talán, de az már bőven száz feletti kategória. Egyébként első voltam.
2019. szept. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Waff ***** válasza:
76%

Mégis mi a francnak Tankcsapdához meg Roadhoz 7 húros gitár?

Ha szűkös a keret akár egy Epiphone Les Paul Special 2 (39 000 ft) vagy mondjuk egy Ibanez GRX70 (58 000 ft) is megteszi. Ez utóbbiban nyilván több lehetőség van (H-S-H hangszedő kiosztás). Ezek persze nem világmegváltó hangszerek, de otthonra pötyörészni teljesen alkalmasak.

Erősítőnek egy Marshall MG10 már szintén jó (24 000 ft) és nagyjából benne is vagy a keretbe.

2019. szept. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a sok infót esetleg a yamaha ERG 121 mennyire lenne jó?
2019. szept. 13. 07:34
 7/10 Waff ***** válasza:
100%
Szerintem menj be egy hangszerboltba és nézegess, próbálgass az adott árkategóriában készleten levő gitárokat. Sokkal több infót fogsz tudni gyűjteni mint itt.
2019. szept. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, például az a Yamaha is egy kiváló hangszer és ahogy Waff mondja hogy vásárlás előtt próbálgass közöttük és esetleg meg is rendelheted az üzletbe ami nem jogosít vásárlásra ha mégse jönne be.
2019. szept. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Grx70 valóban egy jó gitár? Vásárlásán gondolkozom csak nem tudom megéri e, szintén kezdő vagyok.
2019. szept. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Az új hangszerek között jó ár érték arányú. Annak ellenére hogy kerámia mágneses hangszedős, elég harapós. A minőséggel és kényelemmel pedig nincs gond.
2019. szept. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!