Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt (és...

Milyen elektromos gitárt (és tartozékokat) vegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van már, de még nem találtam rá olyan választ, ami erre illene.

Szeretnék elkezdeni gitározni, de semmi háttértudásom nincs hozzá. Az elsődleges kérdésem, hogy milyen gitárt éri meg venni, ha rock zenét szeretnék játszani? (punk rock, grunge, kevesebb metal)

Illetve milyen erősítőt érdemes venni? Azt tudni kell, hogy panellakásban lakom és a szomszédok nem viselik jól a zajt. :D

Még milyen tartozékok vannak, amik feltétlenül fontosak egy kezdőnek?

Sokszor olvastam, hogy használtan éri meg legjobban megvenni ezeket, de mivel én abszolút nem értek hozzá és ismerősöm sincs, aki járatos lenne a témában, így nem merek használtan venni semmit. Mindennel együtt 100-120 k lenne amit rászánnék a gitárra és tartozékaira.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2019. okt. 3. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik forma tetszik? Mely konkrét előadókat játszanád? Kinek a hangzása tetszik? Egyébként nekem ha a Les paul tetszik nagyon tetszett a Vintage V100. Erősítő ből vagy egy tranyós/modellezős kicsit, avgy ha olyan géped van akkor programmal pl. Bias, Amplitube. Kelleni fog egy kábel, pár húr (több fajtát próbálj ki, én az Ernie ball ajánlom) , pengetőket (abból a Dunlop jó, abból több méretet), egy heveder ha állva is jatszanal, meg egy hangolo amit mobilappal is tudsz helyettesíteni
2019. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A forma mindegy. Néztem stratocaster meg LP-t is, de nem tudom eldönteni, melyik tetszik jobban. A straton állítólag kényelmesebb játszani meg talán több rock számhoz illik. A LP-nak a hangja jobban megfog, de azt metálhoz ajánlják inkább, amit én nem szeretnék túl sokat játszani.

Konkrétan Nirvana, Soundgarden, Deep Purple, Metallica számok érdekelnek, de ez nehéz kérdés, mert sok más stílus is tetszik. (a rockon belül)

Egyébként nagyon gondolkodom használt gitáron is, de nekem bármit el lehetne adni, nem tudom megállapítani, hogy egy jó vagy egy használhatatlan gitárról van szó.

2019. okt. 3. 23:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Gitárosok Magyarország Facebook csoportba lépj be. Tedd fel a kérdésed. Ha bátran felvállalod, hogy kezdő(sem)vagy, hidd el, nagyon sokan fognak segíteni. Az én első tanácsom: használtan vásárolj, jóval olcsóbb, eladod nem buksz sokat, jöhet az újabb cucc. Elkerülhetetlen, hogy a témában ismeretet szerző fejlessze a készségeit. Egy haverom két éve basszusgitározik, kezdte egy harmincezres gitárral, most egy közel négyszázezrest árul, mert kiderült az már hülyeség. Na, sok sikert!
2019. okt. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Itt megvalaszolom azért még a kérdést. Én modnjuk egy Ibanez Rg370dx-et ajánlanék. Elég multi. Vagy valami hasonlót. Én belemennék a használtba a heyledben. Neten vannak videók egy két dolgot tr id át tudsz nézni (pl. nyak ferdesége, töröttség, dlektornika(szól e stb) meg ilyesmik
2019. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen stratocaster. Akár egy nem kínai hanem indonez bullet is megteszi és egy boss katana 50
2019. okt. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!