Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehetséges megtanulni zenét...

Lehetséges megtanulni zenét szerezni anélkül, hogy bármilyen hangszeren is játszanánk?

Figyelt kérdés

2019. nov. 5. 15:04
1 2
 11/12 anonim válasza:

Szerintem dallamokat ki lehet találni. Fel is lehet venni diktafonnal. Jó esetben nem hasonlít más, már meglévő zenére. Bár ez utóbbi, gondolom elég nagy kihívás.


De a dallamhoz jó esetben tartozik egy kíséret is. Mondjuk néhány akkord. Azt már nehezebb lenne elfütyülni.

Aztán - stílustól függően - jó ha van egy jó alap is, dob, basszus.

stb. stb.


Persze van olyan közismert sláger, amiben egyetlen-egy hangszer sincs (dob "helyett" szájdob stb.)


Tehát szerintem nem lehetetlen.

2019. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
#11 Nem az lenne a cél, hogy ne legyen hangszer, hanem az, hogy legalább a zeneszerzés költségét meg tudjam spórolni, de egyelőre úgy döntöttem, hogy másra koncentrálok, legfeljebb használok klasszikus zenét, vagy megpróbálok keresni valakit, aki ingyen is segíteni, de egyelőre a forgatókönyv kidolgozását kéne elkezdeni.
2019. nov. 11. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!