Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mekkora gitárt vegyek kezdőként?

Mekkora gitárt vegyek kezdőként?

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy akusztikus lesz, de a méretét nem tudom. Az oldalak ahhol kezdő szettet adnak minden gitár 3/4-es. De én meg úgy tudom, hogy 14 év kor felett már 4/4eset adnak. Most akkor én melyiket vegyem? 18/F (190cm)

2019. nov. 18. 19:44
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
4/4, ha nylonhúrosat akarsz. Ha fémhúrosat, akkor meg eleve nem lesznek ilyen méretezések.
2019. nov. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Legyen fémhúros, vagy akár elektroakusztikus, már viszonylag jó áron jókat lehet venni.
2019. nov. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A lányom 11 évesen váltott 3/4-esről 4/4-re. Akkor szerinted?
2019. nov. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nynlon húrost szeretnék mindenképpen. Eddig ezek között vacilálok:


Első: [link]


Második: [link]


Harmadik: [link]

2019. nov. 18. 20:00
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Tehát akkor klasszikus...
2019. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mojjo ***** válasza:

@4: Mindegyik elég rossz eleve. Ebben az árkategóriában hangszert nem kapsz, csak hangszernek látszó... nem is tudom mit... Megszólalásig hasonlítanak igazi gitárra. Megszólalás után már nem igazán.


Mindenesetre talán a Valenciával van a legnagyobb esélyed arra, hogy ne teljes ipari hulladékot fogj ki, hanem kb. használható legyen. Az MSA totál felejtős, a harmadikat nem ismerem.

2019. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem akarok beleszólni, mert te tudod milyet szeretnél, de én Johnson vagy Soundsation-t vennék.
2019. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó nagy szarban vagy! Semennyi pénzből, használható hangszert akarsz venni. A tervben szereplő összeget szorozd meg hárommal, akkor talán belenyúlhatsz valami használtba. Nem érdemes kezdőként sem túl nagy megalkuvásokat tenni. Egy rossz hangszer hamar elveheti a kedved az egész mókától!
2019. nov. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Felesleges a szetteket nézegetni, semmit nem adnak hozzá a gitár mellé, ami érdemben segítene, talán a puhatok, de a leghitványabbat (amilyet szettekhez adnak) 2500-ért utánaddobják. A pengetők szintén gyatrák, 100 forintért szórják nélunk vidéken a kis hangszerboltos, de csak muszájból veszi bárki, mert nem jók.

Ilyen ár közelében lehet kifogni Yamaha klasszikus gitárokat, azok mindenképpen jó választás 50 ezer alatt. Egyébként próbáltam már MSA-t többet is, nem voltak tőlük különbek a valamivel drágább példányok. De játszhatóság szempontjából tényleg nem jó választás.

A Cort még nagyon népszerű ebben az árban, még nem próbáltam nejlon húrosat belőle, de fémhúrosban korrekteket gyárt.

2019. nov. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A fekete 'koncert'gitárok nem kezdőknek valók, nagyon kényesek.

Ha már Valenciában gondolkodsz, még ez a legjobb, nem sokkal drágább, mint amit kinéztél:

[link]

Ez már szól valahogy, köszönhetően a sitka fenyő fedlapnak, az unokaöcsémnek ezt választottam, majd kicseréltettem a műanyag alsó nyerget csontra

[link]

és teljesen jó hangja van, válassz hozzá egy rendes húrkészletet, ami neked tetszik és ne hagyd hosszú ideig fenn, amíg teljesen kinyúlik és elveszti a zengését.

Ez szerintem mindegyik olcsó gitárt veri, a Cortot is.

2019. nov. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!