Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fáj az ujjam a Bass gitárról,...

Fáj az ujjam a Bass gitárról, valami megoldás?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el a Basszusgitározást, és nagyon megfájdúltak az ujjaim ahogy tartottam az akkordokat. Nincs erre valami hasznos tipp, vagy megoldás? Előre is köszi.

15/f



2019. dec. 3. 20:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Gyakorlás előtt mindig melegíts be. Nyújtsd le az alkarodat és az ujjaidat. Ne kezdj el rögtön darálni. Erre találsz ujjgyakorlatokat a neten vagy végigjátszatsz néhány skálát. Ezt a szokást akkor is tartsd meg ha már avatottabb zenész leszel
2020. jan. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Szintúgy most kezdtem el basszusgitározni. Én múltkor jégzselét használtam rá, amikor rettenetesen fájt már. Hallottam, már olyan tanácsot is, hogy áztasd ki az ujjad. Puhítja elvileg. Azt még nem próbáltam. Hátha jó az is. :) 16/L
2020. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
ha már elkezd fájni a kéz akkor megéri abba hagyni....jön az inhüvelygyulladás,ami végett akár 1évre is leteheted a hangszert....kezdőként nem lehet,szabad átjátszani egy egész napot.Meg persze a legfőbb ,hogy helyes tehnikával kell játszani-üdv.ha van kérdésed nyugodtan irjál én ezzel foglalkozom már 1Oéve.....
2020. máj. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!