Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a hangomról?...

Mi a véleményetek a hangomról? Milyen hangom van?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=YwJHA5EXqIE

20 mp körül kezdődik


Igazából én is hallom, hogy nem tökéletes (éjszaka vettem fel, nem is vagyok még annyira bátor, stb. .. :D), de magáról a hangszínemről mit gondoltok? Érdemes fejleszteni?



2019. dec. 4. 04:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%
Ez a bárhang.
2019. dec. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%

Először is: Ez a felvétel pont olyan, mintha a ház legeldugottabb szobájában vetted volna fel félve, rettegve, hogy senki ne hallja meg, mit művelsz éppen.

Természetesen bőven van mit csiszolni rajta, amiben egy (jó) énektanár tudna csak segíteni, de maga a hang jelenlegi nyersanyaga kellemes, lágy, szép csengésű.

De a legnagyobb probléma az, hogy kb. a hangod negyedét halljuk ebből a felvételből, annyira visszafojtottan énekelsz, és pont emiatt hamis jópár helyen. Legyél bátrabb nyugodtan, ne félj attól, hogy hibázol, gyere ki előre.

Szerintem adj egy esélyt neki, mert maga a hangod jelenlegi nyersanyaga tényleg szép (függetlenül attól, hogy még nagyon az elején jársz, sok mindent meg kell még tanulnod).

2019. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%
#22 nincs hallásod, ne áltasd már szerencsétlent, ne adj neki reményt.
2019. dec. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
85%

Drágácska, ZENÉSZ vagyok. Napi szinten írom le 4 szólamú partitúrák összes szólamát, 20. századi, hatvanezerszer moduláló “tákolmánynak” csúfolt dodekafon részleteket HALLÁS UTÁN. Kifogástalan a zenei-írás olvasásom, hiszen majd’ 6 éves korom óta Kodály módszeren lettem trenírozva. Nem mellesleg több, mint 13 éve aktív színpadi életet folytatok, klasszikus hangképzést tanulok, - nehogy már egy magadfajta amatőr senkiházi oltogasson, hogy “nincs hallásom”. Ember! Tudd, hogy kinek osztod az észt! Mint egy 5 éves óvodás... komolyan 😂...


NA: NEM azt írtam neki, hogy “hűű de fantasztikus hangja van”, vagy azt, hogy ő lesz a következő Renée Fleming.

De ha hozzád hasonlóan leoltanám olyan stílusban, mint te, hogy “reménytelen”, “juj, de gáz már”, “sérült áru vagy, soha a büdös életben ne énekelj” - az szerinted hogy esne neki?!

Mit szólnál ahhoz, ha életedben ELŐSZÖR, mindenféle edukáció nélkül, félve csinálnál valamit, majd bárki az első adandó alkalommal hozzád vágná, hogy egy “utolsó, javíthatatlan csődtömeg vagy”?!

NEM írta azt, hogy világhírű hollywoodi üdvöske, vagy a globális slágerlisták új királynője akar lenni, és ennek fûggvényében írtam róla egy objektív véleményt. Leírtam, mi a probléma vele, ugyanakkor kiemeltem benne a pozitív, biztató dolgokat is, - mert a CSENGÉSBEN, színben meg lehet hallani a lehetőségeket.

Ezek szerint ne még soha nem hallottál arról, hogy egy ember képes változni, képes tanulni.

Most talán 10-ből 8 ember azt mondja neki, hogy semmi értelme ennek, DE nem kizárt, hogy másfél év múlva már csak 5 fogja ezt mondani.

És ha nem a professzionális babér a cél, miért ne próbálkozgathatna, tanulhatna, ha szereti?

Nem mindenki azért fest, sportol, olvas komoly/elvont tudományokról, mert ez az életcélja, vagy mert ebből akar élni, hanem mert egyszerűen boldoggá teszi, ad neki egy kis örömforrást. Bizonyos dolgokat pont ezért csinálunk. Éppen ezért NE törjük le, NE vegyük el tőle azt is, amit jelenleg birtokol. Attól még NEM rossz, NEM értéktelen ember.

NEM arra kell biztatni, hogy “ebből biztos meg fogsz élni”, hanem arra, hogy ha hobbi szinten szeretne elkezdeni énekelni, miért ne kezdhetné el a tanulást? Aztán majd ő és a mestere felülbírálja, hogy tud-e ennél többet, vagy nem. De semmi nem kizárt.

2019. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :D a #23nak nagyon nem vagyok szimpatikus 😅😁
2019. dec. 7. 18:17
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

#26 oké, akkor kérdezzük meg a kerdezőt... KEDVES kérdező! Mi célból akarod fejleszteni hangod? Híres pop énekes akarsz lenni?


Másrészt ez Jackson dal, nem opera. Te most opera énekesekkel peldazzol. Teljesen már éneklési technika kell hozzá. Ha neked kéne Jacksonosan kihoznod a magas hangokat, elölről kéne kezdened az ének tanulást és dobhatod a kukába a harom vonalas C-det.


Kérdező ha hobbiból csinálod akkor nyugodtan fejleszd, megeri otthon énekelni, mert jó móka, csak abba inkább ne éld bele magad hogy híres énekes leszel. Mert az nem fog teljesülni.

2019. dec. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

Hát figyelj, én most megmondom neked őszintén, hogy nem jó a hangod, de nem is tragikus. Ha tudnám, hogy hány éves vagy pontosan, akkor könnyebb lenne elmondani, hogy lehet-e, illetve érdemes-e fejleszteni a hangod. Azt már most elárulom, hogy énekesnő nem leszel, de a színházakban elég egy ennél kicsit jobb hang is.

Üdv: egy 6 éves kora óta koncerteket adó, versenyeket nyerő, tapasztalt lány

2020. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Még mindig rossz

... :/

2020. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Ne szivassátok, hall valószínűleg, azt is hallja, hogy nem nagyon hamis és azt is, hogy gyúrnia kell technikára, mert üregek és rekesz kb mintha direkt rosszul lennének használva. Ez a remegő erőtlenség javítható drasztikusan, a beszédhangzók átgyakorlása zeneivé szintén. Tanár kell, úgy a legegyszerűbb.
2020. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Hallgassátok már meg a többi coverét

Ott van pl let it be... Jól hallatszik, hogy nem tudja hogyan kell énekelni. Nincs itt vitázni ezen a srác nem lesz énekes.

2020. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!