Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangnemben tanulnátok...

Milyen hangnemben tanulnátok meg billentyűzni ha most kezdenétek?

Figyelt kérdés

Annó amikor tangóharmónikán tanultam hallásból a zenéket pl csárdásokat, cigányzenéket azt sem tudtam milyen hangnemben játszom csak zenéltem. Majd később valaki aki zeneileg műveltebb volt nálam közölte hogy mindent c-moll ban és c-dur ban játszom.

Ma már kicsit többet tudok a zenei elméletekről de azért tudásnak nem nevezném.

Hallom és látom sok zenész virtuóz futamait amiket becsempésznek a nótáik közé de keveset látok cmoll-ban játszani.Az én futamaim meg valahogy nehezen vagy egyáltalán nem állnak összem

Lehet hogy ehhez a zenei műfajhoz nem a legmegfelelőbb hangnemet választottam?

Igazából bármilyen hangnemben tudnék játszani csak ezt szoktam meg.


2019. dec. 7. 02:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem aki mondta neked ezt fingja sem volt a témáról. C-dúr/A-moll - ban játszottál. Ebben biztos vagyok.
2019. dec. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek mint gitáros. De én pedig azt kérdezném, hogy nem úgy működik ez, hogy minden hangnemben megtanul az ember? Nyilván néhány hangnem jobban megy, mint a másik, de a végcél, hogy mindet elsajátítsuk.
2019. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lehet hogy úgy működne de az biztos hogy saját hangnemében hiába tanulom meg ha aztán nem tudom kiénekelni mert az nem az én hangterjedelmemhez van lekarcolva.

Azt tisztázzuk le itt tényleg nem kell pop slágerekre gondolni csupán csárdások és társai vannak repertoáron. Láttam kottás füzetekben hogy nagyon sok cmoll ban íródott eredetileg és én ugy is játszottam és mai is ugy játszom. Csak hogy azt is ami Dmoll ban vagy Gmoll ban íródott.

Az már tuti hogy c durr és cmoll amiben játszom. Ha bandában zenélek ott is mindenki cmoll-os. Persze vannak olyanok is akik az általatok említett mindent a maga hangnemében muzsikál. Na de nekik a hangjuk is nagy skálán mozog.

2019. dec. 10. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!