Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha fantasyt írnátok, miről...

Ha fantasyt írnátok, miről szólna és hogyan kezdenétek el a történetet?

Figyelt kérdés

2017. aug. 7. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

A dolgok közepébe kell csapni vagy egy mellékszálról indulnék el.

Én szívesen írnék törpökről(nem hupikék).

2017. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez sztorifüggő, de én is egy tetőpontot ragadnék ki a történetből és azzal indítanék. Például a főhős megsérül, balesetet szenved. És utána felgöngyölíteni az addig történteket. Én varázslóvilágról írnék szívesen.
2017. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van egy úgynevezett "hópehely-technika". Én tökös voltam, és ezzel írtam meg minden könyvemet:D
2017. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 RoseTyler ***** válasza:
100%

Hm, mondjuk írnék egy olyat, amibe egy kevés sci-fi is jutna.

Egy középkori jellegű világba - ahol az egyszerű, természetközeli élet a jellemző - beszabadul egy idegen élősködő faj a világűrből, ami az emberek agyát fertőzi meg. A fertőzött emberek értelmi képességei az egekbe szöknek, de mellette durva hallucinációktól is szenvednek időről időre. A populációnak csak kis része lesz érintett, szétszórva a világban. Külön novellákból állna a nagy egész, hogy hogyan veszítik el ezek a többségükben egyszerű emberek az erkölcsi érzéküket, hogyan tekintik magukat felsőbbrendűnek, hogyan válik némelyikükből gátlástalan gyilkos, vagy épp rettegett vezető, és végül hogyan omlik össze a legtöbbjük. Némelyik véget vet az életének, mások pedig összekaparják magukat a gödörből és megtanulnak boldogulni az megváltozott helyzetükben. A végén kiderülne, hogy hogyan és mi célból kerültek az életükbe az élősködők (szintén egy kis sf).

Az eleje pedig valamelyik karakter első, erős, szürreális és durva hallucinációjával indulna.

2017. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
In medias res kezdeném, és egy boszorkányfiúról szólna, aki próbál normális életet élni.
2017. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 cathilina ***** válasza:
100%

A könyvön való munkát azzal kezdeném, hogy felépítek egy részletes, logikus világot. Ezzel elkerülheted, hogy random elemeket dobálj be a történet közepén, amik nem illeszkednek semmihez és egyáltalán nincsenek felvezetve. Semmi nem ront el egy fantasy történetet úgy, mint egy rosszul felépített világ.

Csak néhány példa a Harry Potter sorozatból: a horcrux megfelelően fel volt vezetve. Többen is elmondták, hogy Voldemort fokozatosan elveszítette az emberségét, hogy fekete mágiát használt ahhoz, hogy elérje a halhatatlanságot, a második könyvben szerepel is egy horcrux. Amikor Dumbledore elmagyarázza a dolgot, minden szépen összeáll. Ezzel szemben van a nemtudommilyen törvény valahanyadik kivétele, ami szerint nem lehet a semmiből ételt varázsolni. Az előző könyvekből láttuk, hogy madárcsapatot vagy borpatakot például lehet a semmiből varázsolni. Mi teszi a rántott húst olyan különlegessé? Abszolút semmi. Az egész egyértelműen a konfliktuskeltés egy olcsó eszköze, ami kizárólag az írónő kényelmét szolgálja. Az ilyesmit kerüld!

A könyvet valószínűleg egy prológussal indítanám, ami a cselekmény előtt, vagy nagyon az elején történik, közvetlenül nem része. Ha a főhősömnek ki kell szabadítania valakit, leírnám, hogy az illető hogy esett fogságba. Ha meg kell találnia egy mágikus eszközt, akkor azt, hogy hogyan veszett el. A történet maga alapjaiban egy tipikus Campbell-féle hősmítosz lenne, urban vagy high fantasy. A hősöm nem lenne a Kiválasztott, vagy megjövendölt vagy ilyesmi, de nem is egy átlagos fiatal, aki minden felkészülés nélkül megmenti a világot. Viszonylag jól képzett, de van még hova fejlődnie.

2017. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
RoseTyler kérlek ezt írd meg!!! Én kíváncsi lennék rá! 😊
2017. aug. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 42CrMo4 válasza:
Például Trónok harca , renndkivüli elökészítés , a történet felépítése , a megfelelő sztori kitalálása . Nem egyszerü!!
2017. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!