Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogy kezdenétek el egy...

Ti hogy kezdenétek el egy könyvet? Milyen kezdéseket preferáltok?

Figyelt kérdés
Szeretnék írni. Az elmúlt öt évben azt hiszem sikerült kidolgoznom a történetet és talán lassan ideje lenne elkezdenem. Az egyetlen gond, hogy semmi fogalmam nincs arról, hogy kezdjem. Hogy milyen is legyen az a bizonyos első mondat, hogy hogy legyen az első bekezdéstől elég érdekes ahhoz, hogy ne akarja letenni az olvasó. Erről szeretném a véleményeteket kikérni, számotokra mi számít jónak? Tájleírás, karalterleírás, helyzetleírás, egyből egy rövid párbeszéd, idézet, frappáns kijelentés, poén vagy valami személyes, olvasóhoz szóló?

2019. máj. 31. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy sokan "$ablonosnak" tartják,de:

Kezd a fő szereplő bemutatásával,úgy a legegyszerübb.

Múltja,jelene(,jövöje).

Családja,háza,barátai,kapcsolatai,világa👍

2019. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez erosen fugg attol, hogy mirol orsz, de szerintem parbeszeddel kellene kezdeni, vagy a foszereplo gondolatait kene leirni, a helyzetrol amivel bevezeted
2019. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

#2es:"in medias res"=a dolgok közepébe vágása....

Nem túl szerencsés szerintem egy akció közepéből vissza vezetni a szálakat.

Zavarobb.

2019. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha rendesen kidolgoztad és tudod, milyen jelenettek kezdődik, akkor egyszerűen csak kezdd el. Bármiféle felvezetés nélkül vágj bele a közepébe. Nem kell ecsetelni a világot, a helyzetet, a szereplőinket bemutatni tetőtől talpig, ezeket megfelelő információadagolással mind el lehet helyezni a történet közben is.

Olvasd el ezeket, hátha adnak valami tippet:

[link]

[link]

2019. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én személyesen nagyon szeretem az in medias res kezdést, és rettenetesen utálom, ha a világ hosszas ecsetelgetésével kezdődik egy regény. De nyilván nem fogok egy könyvet az első két oldal után letenni, úgyhogy ha egyébként élvezetes amit írsz, elolvasom, akárhogy is kezdődik. De engem az olyan kezdések szoktak megfogni, amik párbeszéddel, akcióval vagy egy nagyon hangulatos rövid jelenettel indulnak. (A hangulatost itt úgy értem, hogy megvan a saját atmoszférája, ami behúz a történetbe.) De én azt mondom, ahány ember annyi vélemény. Kezdd el úgy, ahogy szerinted egy könyvnek kezdődnie kell. Magamnál maradva én biztos a közepén kezdeném. Az a lényeg, hogy Neked tetszen, a többiekkel ráérsz utána foglalkozni.
2019. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy Wallace kezdi a Végtelen tréfa c. regényét. De az a szépirodalom felső egy ezreléke.
2019. aug. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!