Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs szinte egy befutott színvonalas DJ se?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon úgy tűnik hogy csak dilettáns idióták és playmate-k uralják az otthoni klub életet és csak az juthat el bárhova akinek vannak ismerősei vagy pénze. Miért van ez? Tényleg ennyire le vagyunk maradva a Nyugathoz képest?

2019. dec. 8. 07:32
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:
Igen csak az a baj hogy Pesten kívül alig találni underground bulikat mert ha van is nem nagyon hirdetik, de leginkább nincs is mert egyre szűkül ez a réteg.
2019. dec. 18. 08:22
 32/56 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt elég sokan félre értették a kérdést. Lehet itt felhozni Droplexet, Chris Lawyert, Strong R-t, meg a többit. Ők ismertek idehaza. Külföldön pedig elég minimálisan. Oké, értem én hogy van fellépésük külföldön is. A stílusban ismertek, és elismertek. De ennyi. De azért az egy elég szűk réteg. Ha egy spanyol fullhardstyle arcot megkérdezel, tudja-e ki az a Strong R, fingja nem lesz. De ha megkérdezed ki az a Martin Garrix, (sajnos) tudni fogja. Még ha nem is hallgatja, akkor is.


Innen kis országunkból nagyon nehéz világszinten befutni. Kevesen is vagyunk hozzá. Itthon ezek ismertek, járnak fellépni, hazai viszonylatba szép pénzt kapnak érte. De a külföldi világhírű sztároktól fényévekre vannak.


Továbbá elég nehéz olyan stílusban befutni világszinten, amit szűk réteg hallgat. (Techno, Minimal, ilyenek). Hozzáteszem a minimál nálunk elég népszerű lett az utóbbi pát évben. Sorra jöttek elő a a magyar előadók. De Norvégiában pl. kötve hiszem hogy ilyen népszerű lenne a stílus.

Ha megnézed a külföldieket. Hogy említsek pár sablonos szart: Martin Garrix, Dimitri Vegas / Like Mike, Steve Aoki, Hardwell, David Gueatta, stb stb... Ugyan azt a mainstream zenét csinálják és tolják, ami a rádióból folyik, meg amivel tele vannak a fesztiválok és amit a mai fiatalok 90%-a hallgat. Tehát az ilyen világsztárok nagyrésze azt a mainstream stílust képviseli, amit nagyon sokan hallgatnak világszerte.


De szerintem ez nem annyira nemzetiség függő. Nincs Magyarország elmaradva. Szerintem ugyanúgy nem tudtok mondani világsztár osztrák DJ-t. Vagy egy nagyon híres finn DJ valaki? Esetleg ukrán? Svájci? Litván? Olasz se sok van. Szóval ennyi.

Világszinten USA, UK, meg Hollandia mondjuk ami tarol. első kettőnél azért lehet válogatni a lakosságból.

Hollandiát pedig én sem értem, hogy miért pont az. De biztos megvan az oka.

2019. dec. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

#32 Litván nagyon sok van.


Dynoro vagy Gaullin neve ismerős lehet. Ők mindketten litvánok.

2019. dec. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
Meg orosz is nagyon sok van, akit ismernek európában is sok felé. Dj Smash vagy Rudenko neve is ismerős lehet.
2019. dec. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
ukrán meg ott van Boosin, őt is sokan ismerik.
2019. dec. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:
Szerintem én Európa minden országából tudnék mondani 4-5 nevet akik mondhatni befutottak, bár nem mainstream hanem trance vagy techno de nagyon ismertek. Itthonról akik nemzetközileg elismertek és ismertebbek azok kb Stadiumx, Jay Lumen, Myon & Shane54 és kb ennyi akik említésre méltóak.
2019. dec. 28. 02:48
 37/56 anonim ***** válasza:
100%

De most ugyan azt mondod, amit én leírtam a 32-es válaszomban. Tudsz minden országból egy DJ-t akik befutottak. Igen. Abban a műfajban, amiben dolgoznak. De nem játsza rádió a zenéiket. Nem main stage-en zenélnek fesztiválon. Nem 1 millió dollárért zenélnek / óra. Nekem ezt jelenti a befutott DJ, már bocs :D. Azt, hogy világszerte ismerik. Nem pedig annak a műfajnak a rajongói, akik hallgatjták.


A felsorolt DJ-k (Droplex, Strong R meg a többi) csak idehaza befutottak. Nem állítom, hogy külföldön ismeretlenek. De az eltörpül a hazai sikerek mellett. És javarészt itthon lépnek fel. Nem abból élnek meg, hogy spanyolországba járnak fellépni 3 havonta egyszer.


Mintha azt mondanám, hogy a lakóhelyemen mind a 32 ezer ember ismer egytől egyig. Budapesten ismer 4 ember. Debrecenben 3. Akkor most ismert vagyok idehaza? Tehát ez ilyen... Ugyan ez a hasonlat érvényes azokra az emberekre, akiket te meg tudnál nevezni minden országból. Nagy valószínűséggel 90%-át én nem ismerném. Mert nem vagyok jártas abban a műfajban, amiben tevékenykednek.


Ennyi. Az, hogy ha valaki pl. a Techno-szférában elismert, amit 100 ból 5 ember hallgat, akkor nekem az nem világsztár. Bocsánat, de én így gondolom.

2019. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:
Nem is kell hogy mindenki világsztár legyen de attól hogy rétegzene még rengeteg ember ismerheti világszerte az internetnek köszönhetően, hívják is zenélni őket. minden héten vagy akár naponta másik országban ébrednek fel. Én azért ezt is elég sikeresnek nevezném attól hogy nem Tomorrowland mainstage vagy mittudomén. És még ez a szint is fényévekre van Strong R szintjétől aki diáknapokon meg klubokban zenél és ahogy mondtad 90%ban csak itthon.
2019. dec. 28. 15:16
 39/56 A kérdező kommentje:
Mondok egy példát: Boris Brejcha. Például ő az elmúlt években kezdett el Tomorrowlanden fellépni és akkor lett olyan szinten sikeres amit te annak neveznél, de már 5 évvel ezelőtt is hívták egész Európába meg lehet máshova is mert attól hogy rétegzene és az utcán megkérdezett 10 emberből 1 tudja csak hogy ki az attól még nagyon sikeres a saját kategóriájában és szarrákeresi magát.
2019. dec. 28. 15:23
 40/56 A kérdező kommentje:
És akármilyen nagyobb városba ment 5 évvel ezelőtt is simán megtöltött egy pár ezres klubbot csak a saját nevével már akkor. Pedig nem játssza a rádió a zenéit.
2019. dec. 28. 15:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!