Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs szinte egy befutott színvonalas DJ se?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon úgy tűnik hogy csak dilettáns idióták és playmate-k uralják az otthoni klub életet és csak az juthat el bárhova akinek vannak ismerősei vagy pénze. Miért van ez? Tényleg ennyire le vagyunk maradva a Nyugathoz képest?

2019. dec. 8. 07:32
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:
Ez a különbség hallgató és hallgató között. Valaki megválogatja hogy mit hallgat és kialakulnak kedvencei akire alkalom adtán pénzt is hajlandó áldozni meg van az aki megelégszik azzal amit a YouTube kidob neki meg amit hétvégén hall a vidéki diszkóban és elvan vele. Az utóbbiból Magyarországon több van mint más országokban arányában sajnos.
2019. dec. 28. 15:27
 42/56 anonim ***** válasza:
100%

Boris Brejcha-t pont ismerem. Ő azért nem ma kezte. Őt nevezhetjük világsztárnak, elég elismert.


Strong R meg oda megy zenélni, ahova hívják, és kifizetik azt a pénzt, amit ő elkér. Aztán hogy az klub-e, itthoni fesztivál, vagy épp diáknap, az szerintem nem annyira érdekli. Szerintem ez még nem az a szint, ahol büszkeségből visszautasítasz fellépéseket. Mert hogy neked gáz egy egyetemi napon zenélni, még akkoris ha lecsengetnek érte 1 órára 200 ezret. Ők ebből élnek.


De ha elmegyünk Dubstep irányba. Excision mondd neked valamit? Szerintem itthon 100 ból 0 ember ismeri. Aztán a műfajban az egyik leg elismertebb ember. Saját fesztiválsorozata van mostmár. És nyugodtan ki merem jelenteni, hogy dollármilliomos.

Szóval megint az a helyzet, hogy nézőpont kérdése. Akkor kérdem én: ő ismert?


Szóval szerintem elég nehéz helyén kezelni ezt a befutott / nem befutott ismert / nemismert dolgot.

2020. jan. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:

Excision elég ismert igen. Aki egy kicsit is benne van az elektronikus zenében az azért már hallott róla.

Ezért nem értem miért ragadunk le Bárány Attilánál mikor csak a YouTubeon kéne keresgélni egy kicsit és rengeteg érdekes dolgot találni ami új és jó.

2020. jan. 3. 16:49
 44/56 anonim ***** válasza:
Bakker nézd a híradót, van ott dídzsé pont elég.
2020. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kb az egyetlen világszínvonalú az a StadiumX

Van itthon pár felkapott de amúgy nem színvonalas dj... Legutóbb voltam egy KatapultDJ buliban... Soha többet, élvezhetetlen volt

2020. jan. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
82%

KatapultDJ... Bohócok...:D Azzal teszik érdekessé a fellépést, hogy ugrálnak, tortát dobálnak, vízipisztolyoznak, tolják a füstöt ezerrel, meg csajok csöcsét dedikálják. Ergo toljáklekopizni ugyan azt a sablonos szart, mint a külföldi sztár DJ-k.

És kevés nagyképűbb magyar DJ duót tudnék mondani mint ők.

Ez a "mi vagyunk a világ császárai, mi p*csünket akarja minden csaj" felfogás, ez erős túlzás.


Én is voltam korábban bulijukba, többet nem mentem.

2020. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
34%
Mert a DJ-zés nem művészet, 1-2 óra alatt bárki meg tudja tanulni, és tud olyan színvonalú mixeket csinálni, mint a legismertebb DJ-k.
2020. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom jól teszem-e, de egyet kell értenem az előzővel. A producerkedés a művészet, mert az saját zenét állít elő. A dj is jó dolog, de az csak lejátssza, mixeli, nem alkot saját művet.
2020. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

Na látjátok, ez a baj. Hogy azt hiszitek, az a DJ-zés, amit ezek a világsztár producerek csinálnak a fesztiválokon. David Guetta, meg a Dimitri Vegas Like Mike, Martin Garrix, meg a többi ilyen mainstream producer. Az nem az. Az nem DJ-zés. Leírtam korábban. Ezek producerek, akik megtanulták a DJ szakma 5%-át azért, hogy fel tudjanak lépni élőben. Azt valóban megtanulod 2 óra alatt. És sajnos mindenki ezt hiszi, hogy ez ennyi. Óbégatni, ééé-óóó-zni, ugrálni, meg megnyomni 2 gombot 5 percenként, és ez egy DJ. És elhiszitek, mert ezt látjátok.


De nézz meg Youtube-on egy Laidback Luke-ot, vagy egy Roger Sanchezt. Vagy egy normális epizódot pl a Pioneer DJ Soundshow-ból. Akik aktívan kihasználnak 4 csatornát a keveréshez. Aztán megtudod mi az hogy igazi DJ.


Aki szerint nem művészet, annak fogalma sincs az egészről. És pontosan azok táborába tartozik, akik semmi mást nem látnak, csak amit fennt leírtam a fesztivál DJ-kről. És ezt vetítik ki az egész "szakmára".

2020. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

"Vagy egy nagyon híres finn DJ valaki?"


Darude - Sandstorm :D:D:D

2020. ápr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!