Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs szinte egy befutott színvonalas DJ se?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon úgy tűnik hogy csak dilettáns idióták és playmate-k uralják az otthoni klub életet és csak az juthat el bárhova akinek vannak ismerősei vagy pénze. Miért van ez? Tényleg ennyire le vagyunk maradva a Nyugathoz képest?

2019. dec. 8. 07:32
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
62%
Hallgasd meg a Loving Arms zeneit. Nem népszerűek még itthon sem annyira, de szerintem brutálisak. Akit nagyon utálok, az a Yamina... Van ket sajat zeneje de az év mainstream DJ-je lehet itthon...
2020. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

Yamina-t énis utálom, már csak azért is, mert pontosan tudom, hogy hogy került oda, ahova. Kábé semmit nem tett érte. Jókor volt jó helyen, jó emberekkel volt jóban még a karrierje hajnalán, akik folyamatos fellépési lehetőséget biztosítottak neki a semmiért cserébe elég jó helyeken. És csak azért lett ilyen "ismert," mert nő, és mert nem ronda. Semmi más. Kimondottan idegesítő az egész stílus amit képvisel. Kopizza a nagy nevek minden mozzanatát szinte, még a bekiabálásai is ugyan azok mint egy pl. Timmy Trumpetnek, csak magyarra fordítva. Üljetek le, álljatok fel, éééé-ooooo, jobbra jobbra jobbra, balra balra balra... Mindegy egyes fellépésel elsüti mindenki ezeket a közhelyes unalmas szarságokat. Köztük Yamina is. Egy szó mint száz, semmi kiemelkedő nincs benne, sem az előadásában. Tök ugyan olyan, mint bárki más.

Szerintem amúgy nincs is saját zenéje...


Viszont amit írsz, mainstream DJ --> tehát NEM producer. A kettő nem ugyan az. Az hogy hány saját zenéd van, nem gondolom hogy összefügg azzal, hogy milyen DJ munkásságod van.

Yamina erőteljesen DJ kategória. Producerkedéshez köze nincs.

2020. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

Utolsónak válaszolva: Az a nagyon szomoru, hogy Yami miert kap ennyire nagy hyepot.... A Rádió egyen minden héten két órát játszhat, mikozben két sajat zenevel rendelkezik (Az egyikbe a stadiumixes sracok is besegítettek neki, de így is gagyi szám lett Its Me címmel, ha meg akarsz róla győződni hogy mekkora fos, hallgasd meg :DD). Ha megnézed a Loving Armst vagy Strong R-t, hogy ők mennyi saját zenet és remixet csináltak 2015-20 között (Tehát kb amióta Yamia köztudatba bekerült egyáltalán), kb majdhogynem a tízszerese jön ki végeredményben, mégis Yami a népszerűbb. És pont ezért amit írtál, mert nő, és jól is néz ki (Bár szerintem Vendrey Márta és Metzker Viki is sokkal jobb csajszi ha már a DJ-knél tartunk), meg persze a sok kanos szerencsétlen mikor meglátja a Yamina Shufflet amit minden héten erőltet Yamika, egyből a plafonig lő a közönség... Az ilyen Yaminának külföldön egy lyukas garast nem adnának (Ellentetben peldaul a fentebb enlített Strong R-el vagy a Loving Armssal, akik szerintem ott népszerűbbek lennének egy fokkal), itthon meg sztar lehet, és ez oriasi szegyen. Ráadásul Yamina öccse NB2-es játékos (Illés Dávid, Ajkában játszikha jól tudom). Rakd össze. Illés korabban NB1-es meccset is játszott néhányat Győrben, és ebben a korrupciótól bűzlött akadémiai rendszerben ami nalunk van, ahhoz apuci pénze is kell. Miután Dávidnak meglett a helye Győrben kb 2015-ben (utána sok helyen volt de győrben nevelkedett), egyszer csak Yami színrelép. Véletlen lenne? :DD

Youtubon fent van a One Future Stream fesztiválról Yami szettje, oda leirtam a véleményem kb ugyanigy, de egyből két ember is lehurrogott, sőt volt aki azt állította hogy ő első kézből tudja hogy Yami saját maga taposta ki magának ezt az utat. Na persze :DD Itt a videó, a kommentjeim szvsz felismerhetőek lesznek : https://www.youtube.com/watch?v=KnajOlWKCbU&t=1662s

2020. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
Ja es ertem hogy a sajat zene nem függ össze magával a DJ munkássággal, ez ertheto, de azert az is sokat nyom a latban, hogy kinek hány sajat szama van amit ő maga rakott össze. Én is csináltam már virtual DJ-n két órás mixet, és visszahallgatva nem volt messze a Yamika szintjétől (Bár én többet használtam a Loop out funkciot egy-egy szám végénél a keverés közben mint ő :DD), de azert mégsem engem fognak meghivni egy helyre, hanem olyat aki rendelkezik sajat szerzemenyekkel is. Csomoan azert mennek ugy buliba h elore megnézik hogy melyik DJ lesz, mert az ő szerzeményére akarnak bulizni.
2020. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek azzal, amit írtál. Én nagyjából tudom, hogy került oda, ahova. 5 évvel ezelőtt mi is benne voltunk a szakmában, ma már csak hobbi szinten nyomjuk. Csukott szemmel egy telefonos applikáción bármikor jobban mixelek neked, mint Yamina. Már-már az a szint, hogy unalmas nekem a 2 csatornás mix.

Nekünk is voltak fellépéseink. A térségben nem sok buliszervező dolgozik. Úgy kellett bekönyörögni magunkat egy-egy buliba, hogy zenélhessünk mint warm up, vagy mint hajnali 6 órás előadó, persze pénzt nem kértünk. És azért legtöbbször megcsináltuk még úgy is a bulit :). Volt, hogy olyan forró táncteret készítettünk elő és adtunk át magyar ismert előadónak, hogy én sem hittem el. És szerinted a következő bulikra minket hívtak? Dehogy. Jött mindig az ismerős ismerőse. A srác, akiknek a szüleiknek szintén szórakozóhelyük van, tehát anyuci apuci ismert. A rokon. A haver. A haver haverja, aki életében mixelt 1 órát egy kávézóban. És persze Yamina is, aki világi cimborája volt mindenkinek. Yaminát bármikor, bármennyit, bárhova beraktak főműsoridőbe. Már 5 éve is. Amikor még sehol nem volt. De világi spanja volt a buliszervezőknek a régióban, és kb az egyetlen női DJ volt a megyében. Úgyhogy állandó helye volt minden bulin. Tökmindegy mit csinált, a pultra is szaratott volna, akkor is őrjöngött volna a sok kanos fiú, ahogy írtad, és legközelebb is elhívták volna. Ez teljesen így van.


Úgyhogy néhány buli után ki is ábrándultunk az egészből, meg a fellépősdiből. Nem az zenél aki tehetséges. Hanem aki jóban van a kellő emberekkel, és benne van ezekben a körökben. Én meg nem akartam, hogy az egész átmenjen kuncsorgásba, szívességekbe, meg hogy zenélhessünk hajnali 6 kor egy órát 40 embernek, ahova a kijutás még nekünk ráfizetés. Nem erről kellene szólnia.

2020. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

55-ös ! (53 és 54-es vagyok :DD)

Tehát: Én egeszen addig, amíg a Word is Mine-be be nem került, azt se tudtam, hogy ki ő (plusz fiatal srác vagyok, Avicii egyk zenéje szerettette meg velem az elektronikus zenét 2013-ban, és kb két éve kezdtem el igazán követni a magyarok munkásságát,addig csak külföldieket hallgattam kb). Ugye ott heti 14 DJ van, és szinte mindenki játszott a neki jutó egy vagy két órában saját zenéket is, amiről az állandó műsorvezető Juhász Gerivel beszéltek is a DJ-k (tehát hogy az adott dal milyen tematikára épült, mikor adták ki, stb), Viszont Yaminál csak azt vettem észre, h a nyávogós kurvás hangjával az egész műsort tönkreteszi, és sajat zenet sem nagyon játszott, hiszen mikor a WIM elindult, mindössze EGY, azaz egy volt neki (Bár ezt akkor még nem tudtam). Ezért utánanéztem, hogy ki is ő valójában, milyen a munkássága. A YT csatornáján csak ilyen 30-40-60 perces mixeket láttam, saját bootlegeknek, remixeknek nulla nyoma, egyetlen Neon című száma volt fent akkor még. (Ezt követte februárban a következő, aminél bárki jobbat tud csinálni akkor is ha csukott szemmel nyomkodja a Virtual DJ-t). Ezek utan lattam, hogy ő anno a Music FM-nél is játszott, aholazert nem kis nevek voltak anno! Max&Sims, Antonio, Zoohacker, Lauer, Canard, ha jol emlekszem talan Crazibiza is, stb. Ezek után konkretana szobámban elordítottam magamat: "Mi a Fasz????" Hogy lehet ennnyire valaki hyepolva? - Gondoltam magamban. Azóta mióta ez az ominózus ordibálás megvovlt, elkezdtem Yamit úgymond tanulmányozni, hátha magamtól rájövök hogy mi az oka ennek az egész hatalmas, ugyanakkor érdemtelen népszerűségének. És rögtön rájöttem: Egyrészt a Shuffle tánca, amit minden héten nyomat, és a sok kanos szingli kisfiú nem tudja éppen, hogy mire élvezzen a plafonig, akkor tuti ezt választja, mert Yami fél perces táncikálását rengetegen nezik... Plusz a szerdai napon az sms-ek fele a shuffle-ról szól, és szerencsétlen Juhász Gerinek ehhez asszisztálnia kell (Minden tiszteletem az övé, hogy hat éve képes egy ilyen amatőr egyslágeres ripaccsal dolgozni)....

Másrészt: Óriási sztárallűrök. Ha meghallok egy Metzker Vikit a rádióban, ő például roppant szimpatikus, nulla sztárallűrrel. Volt anno a mokkában egy riportja, ahol azt is elmondta, hogy mára szerinte több hátránya vana z egésznek mint előnye, illetve hogy a nagy öregektől (Junior, Bárány) rengeteget tanult. Vele kapcsolatban azt is észrevettem, hogy rendkívül alázatosan áll hozzá az egészhez, nem véletlen hogy legújabb zenéje a beatport százas listáján már a hetedik, Tiestokat és Tujamokat megelőzve.

Na de vissza Yamihoz. Ő pont a viki ellentéte. Ilyeneket hangoztat, miszerint "jaaj hát én a saját mixeimre futok mindig, stb stb." Mindezt élő rádió adásban. Számomra már itt lejött hogy elképesztően nagyképű, és folyamatosan hangoztatta hogy neki volt egy pánikbetegsége amiből így meg úgy gyógyult ki. Egy mixműsorról beszélünk ahol mixelni kéne, meg néha 2-3 percig ugye az üzeneteket beolvasni, de az a feladatkör meg inkább a Gerinek van kiadva. Ki a fenét érdekelnek az ő ilyenfajta magánügyei?

Ja és még egy dolog, ami nálam baromira kiverte vele kapcsolatban a biztosítékot. A 2018-as év (vagy 2019, nem tudom pontosan) mainstream DJ-je. Hoooogy??? Én értem, hogy közönségszavazás volt. De könyörgöm. Egy,, azaz egy saját számmal rendelkezett. Ennyire idióták lennének az meberek, hogy megszavaznak azért valakit az év mainstream DJ-jének, mert nő, melle és pinája van, tud mixelni (amit szerintem én 17 évesen simán meg tudnék tanulni két-három nap alatt keverőpulton), és mert egy saját zenét kiadott? Szégyen... Szégyen, hogy ő a Rádióban heti két órát kap, miközben akik tényleg letettek már valamit az asztalra, mint aLoving Arms, Strong R, vagy Newik, őket bebasszák a tizenegytől éjfélig tartó sávba... Bár Newik és aLoving Arms korábban a régebbi mixműsorban heti két órát jáátszott a DJ Factoryben, de ez most mellékes, mikor egy Yami kiszorítja őket csak azért mert a nagyfőnök azt mondja... Nem tudom Vendrey Mártát ismered e, neki például a Let it Go,Fly, vagy a SAturday című zenéje klasszisokkal jobb Yami bármelyik zenéjénél. Én nem értem, hogy nulla munkássággal hogy lehet valaki ekora sztár mint Yami... Ráadásul a kritikát sem bírja. Mikor az ITs me című számát (amibe amugy a stadiumix is besegitett, nem is értem hogy ők akik Don Diabloval is jóban vannak hogy adhatták a nevüket egy oyan szar számhoz) leszarozták sokan a komment szekcióban, Yami eléggé kiakadt... Egyszer én facen a sajat accountomon illettem őt kritikával, amit egyszerűen csak beviccesezett, tehát megsértődött :DD Múltkor mikor a rádió egy feltette róla a facebookon 80000. Shuffle videót, nagyon sokan szidták. Én egy kamu accon leírtam róla az őszintét, 200-an belájkolták, de a sok csicska Yamfam betámadt azért :DD Másnap pedig letiltott a Rádió egy a kommentelésről :DD

Ennyit a szólásszabadságról, és ennyit az agyonsztárolt amatőr Yamiról :DD

2020. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!