Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanuljam meg a helyes...

Hogyan tanuljam meg a helyes gitár pengetést?

Figyelt kérdés

Vettem egy gitárt, és itthon, magam, tanár nélkül elkezdtem játszani. Elég nehéz, de nem adom fel, próbálkozok.


Addig eljutottam már, hogy ha kinézek egy dal tabulatúrát, akkor letudom játszani. Viszont akkordokat is szeretnék tudni játszani, oda pedig fontos, hogy hogy pengetek. A legtöbb "oktató" videónál csak elmondja az éppen oktató személy, hogy mikor milyen akkordot kell játszani, de azt nem, hogy hányat penget, merről merre.


Vannak ebben segítő online videók, vagy valami bővebb leírás valahol? Akár angolul.



2019. dec. 15. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Halgass sok zenét és hallgasd le a ritmikát tényleg nincs erre jobb recept. Próbáld utánozni ami a felvételeken van. Amúgy rengeteg pengetési mód van. Így hülyeség képletet felírni rájuk. Lényeg hogy jól szóljon és timeban legyél.
2019. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nekik több videójuk is van az akkordokról:


[link]


[link]

2019. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Például itt ez a dal: [link] ez jó kezdésnek.
2019. dec. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Többfajta pengetési mód van, mindig az adott dalhoz kell megtalálni a ritmust és a helyes módszert.
2019. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre rá kell érezni, ahogy írták, nincs igazi recept. Lehet magyarázni, lehet, hogy segít is vakamit, de igazán az kell, hogy magadtól érezd.
2019. dec. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!