Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő megtanulni basszusg...

Mennyi idő megtanulni basszusgitározni egy alap szinten?

Figyelt kérdés

Több év dobolás után megtetszett a basszusgitár, és meg szeretnék tanulni egy alap szinten. Nincsenek olyan vágyaim, hogy zenekarban játszak, inkább csak itthon játszanék a saját szórakoztatásomra.

Csak ilyesmiket szeretnék játszani majd: [link]

Tehát ismertebb, esetleg általam szeretett zenék dallamait játszanám csak így magamban, szórakozásból.

Ilyen célokkal kb. mennyi idő megtanulni? És a másik dolog ami érdekel, hogy a tanulás elkezdéséhez muszáj megvennem a basszusgitárt? Mert pl amikor dobolni tanultam, akkor majdnem egy évig csak gumilapon gyakoroltam, itt nincs valami olcsó gyakorló eszköz? Például egy kb. 15 ezer forintos akusztikus gitár nem jó gyakorlásra? Vagy muszáj megvennem a basszusgitárt?



2019. dec. 30. 01:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Te most trollkodsz ugye? Davie az mesterfok; ha ez a cél, akkor mondjuk 0-ról 20 év szorgalmas gyakorlással.
2019. dec. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Davie 16 évesen kezdte el, most 25 éves.
2019. dec. 31. 01:59
 13/17 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, akkor neki sikerült 10 év alatt, de nem tudod, milyen módszerrel tanult, és mennyit gyakorolt. És nem tudhatod, neki milyen lehetőségei voltak, csak azt, hogy neked mik vannak. Például meg tudsz-e fizetni egy profi magántanárt. Nem tudhatod, Davie-nek volt-e hangszeres előképzettsége. Mert ha mondjuk tűrhetően gitározik valaki, akkor basszusra váltás esetén "csak" a kéztechnikákat kell megtanulni és begyakorolni.


• Pengetés váltott ujjal

• Pregnáns pengetés

• Legato pengetés

• Az üres húrok tompítása

• Slap hüvelykujj ütés

• Slap tépés egy ujjal

• Slap tépés két ujjal

• Slap hüvelykujj fel-le ütés

• Ghost hangok

• Üveghangok (minden hangra)

• Tenyeres tompítás

• Dinamika

stb.


Ezek még csak a jobb kéz technikái voltak! Még egyetlen lefogott hangról sem beszéltünk. Jobb-bal kéz koordinációja, hammer-on, pull-off glide, vibrato, akkordok, harmóniák, skálák, modálisok (bal kéz technikák) stb.


Fogjál egy budget basszusgitárt, vedd elő Temesi Berci basszusgitár leckéit a YouTube-ról, aztán állj neki gyakorolni. Egy év múlva gyere vissza, és számolj be az eredményekről, hogy szerinted mennyire vagy pro, vagy mennyire tetszik a hangszer, vagy a harmadik hónap után behajítottad a sarokba.

2019. dec. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Simán el lehet kezdeni hangszer nélkül. Szükséges is. Úgy hívják zeneelmélet.


egy példa: https://www.youtube.com/results?search_query=zeneelm%C3%A9le..


Persze ez olyan mint a csajozás, ha megvan a duma, valakin ki kellene próbálni. Szóval, kell gitár is! Hajrá!


Kb. 50-60ezer körül lehet olyan négy húrost venni, ami alkalmas lehet kezdő hangszernek. Pölö itt: [link]

2019. dec. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szalagkorlát16 válasza:

Szia. Én 15 éves vagyok. Most kezdtem el Basszusgitározni, kb. 2 hete, jelenleg Temesi Berci online anyagából tanulok, és egész jól megy, már gitárra is basszusoztam, ami egész jól sikerült, teljesen az alapoktól kezdtem, és az én véleményem szerint otthoni használatra nem nagy ördöngősség megtanulni játszani. Az előttem lévők csak rémíszgettek. 😄😁 Én Cort Action PJ tettem kezdő basszernak.

Egyébként ez az első hangszer amin játszok. Nemsokára szeretnék venni 1 2 órát valami tanártól hogy jobban elsajátítsam az alapokat. Kezdj bele szerintem. Sok szerencsét.

2020. jan. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Zeneelmélet... Mert az használata nélkül meg lehet tanulni. Kinek van arra ideje?


Ez baromság, nem tudom képzelni hogy Parker vagy Davis mielőtt rezet fogtak a modális skálakkal voltak elfoglalva.


Mindenki találja ki magának a saját zeneelméletét hangszer megismerkedése közben.

2020. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Gábor Rácz válasza:
Nem is az a lényeg hogy Davie vagy nem Davie, mert ő is játszik nagyon nehezeket és kevésbé nehezeket. De azért egy Roundabout, csak hogy egyet említsek a videóban szereplők közül, na az nagyon nem alap szint, főleg ha rendesen, csont nélkül akarja az ember eljátszani. Gyúrásnál, hangszertanulásnál meg nyelvtanulásnál is mindenki azt kérdezi, hogy mennyi idő eljutni egy alap szintre, én is ezt kérdeztem, amikor elkezdtem anno edzőterembe járni, vagy amikor elkezdtem a basszusgitározást. De tömény hülyeség ez a kérdés. Minden csak elszántság kérdése, nekem is volt olyan, hogy egy hónapig szorgalmas voltam és jóval többet haladtam előre, mint az utána következő fél évben, amikor tanulás vagy egyéb, esetleg szimplán lustaság miatt nem nagyon gyakoroltam eleget- hogy enyhén fogalmazzak. Nem az a lényeg, hogy mennyi idő alatt jutsz el egy szintre, mert ez nem egy internetes játék, itt nincsenek objektív szintek. Vannak oltári kétbalkezesek, akik azt gondolják magukról, hogy ők a hangszer császárai, és vannak hihetetlen tehetséges emberek, akik meg vannak győződve róla, hogy semmi közük a zenéhez; meg nyilván vannak olyanok is, akik valamilyen szinten reálisan látják magukat, de épp ezért nem szintekben kell gondolkodni. Ha meg akarsz tanulni basszusgitározni, akkor vegyél egy hangszert használtan, ne túl drágán de ne is túl olcsón, és gyakorolj annyit, amennyit csak tudsz- vagy amennyit éppen rá akarsz szánni. A többi jönni fog, hidd el, főleg, ha nem áltatod magad olyasmivel, mint amiről fentebb beszéltem. Amit még tanácsolok, hogy lehetőleg járj tanárhoz is, mert bár meg lehet tanulni internetről is, de nem mindenkinek sikerül, hiszen ott nem javítanak ki, ha valamit rosszul csinálsz, és ez később olyan szokássá válik, amit nagyon nehéz lesz levetkőzni. Soknak tűnhet az az alkalmanként 3-5ezer forint, de nem kell feltétlenül hetente járni- persze ha az anyagi helyzete megengedi az embernek, akkor nagyon is jót tesz-, ha nem tudsz vagy nem szeretnél anyagilag ennyit rászánni akkor elég lehet 2-3-4 hetente is meglátogatni a tanárt. Az viszont már tényleg ajánlatos szerintem, mert az azért már elég sok idő, ami után nem árt egy kis "ellenőrzés", meg persze új gyakorlatok. Csak annyit tudok mondani tényleg, hogy csináld hajrá, sok sikert hozzá!
2020. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!