Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mondják azt a metálra,...

Miért mondják azt a metálra, hogy csak üvöltözés, nincs mondanivalója, igénytelen stb?

Figyelt kérdés

Már páran kérdezték, hogy milyen zenét szoktam hallgatni, és mikor mondtam nekik, hogy metál, akkor olyan válaszokat kaptam, hogy ők nem szeretik ezt a fajta zenét, mert csak üvöltöznek benne, semmi mondanivalója nincs, semmi tudás nem kell a megcsinálásához, meg ilyenek. De közben ők ilyen missh-t meg manuelt meg ilyen tököm tudja kiket szoktak hallgatni, akiket nem akarok leszólni, de azért valljuk be, hogy a kettő zeneileg nincs egy szinten. Nekem az, ahogy pénzről, nőkről rappelnek, és közben ugyan az az alap megy amit kitesz a kick, a hat és a snare, az nekem kicsit egyhangú. Az összes metál zene amit eddig hallottam, annak mind összetett, komoly szövege volt komoly témákról, amit meg ki tudnak a hangszerekből hozni, arról ne is beszéljünk. Igaz, hogy dobolok, ami miatt kicsit jobban "belelátok" egy ilyen zenébe, viszont gondolom egy átlag ember is hallja, hogy sokkal komolyabb alapja van mondjuk egy metálnak, mint egy rap-nek, vagy hiphop-nak, ráadásul azt még csak el sem kell játszani hangszerekkel. Nem leszólni akarok más műfajokat, de kicsit ez már idegesít, hogy ennyire leszólják a metált, mikor fogalmuk sincs az egészről.

Legközelebb ha megint ilyen emberekbe botlok bele, hogyan lehetne kicsit megváltoztatni a véleményüket erről?


2020. jan. 4. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert tudatlanok. Általában nem is ismerik ezeket a zenéket csak leszólják őket. A másik, hogy sok ember nem képes elfogadni, hogy a másik embernek nem olyan az ízlése mint neki és csak az ő ízlése a tökéletes a többieké meg excrementum.
2020. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges adni a véleményükre.

A metal is pont olyan műfaj mint a többi, vannak köztük jók és kevésbé jók, itt is megvannak a mainstream zenekarok(Amaranthe,Battle Beast,Sabaton hogy csak 1-2-t említsek)illetve a kevésbé ismert eldugottak, meg persze ott van amiről keletkezik az általánosítás a Suicidel Silence és társai(nem akarom őket bántani, néha hallgatom én is őket).

De aki felületesen az utóbbit meghallja nem biztos hogy jó véleménnyel jár el felette.Az a baj hogy a legtöbb ember felületes ilyen téren is, nem mélyül bele és letudja annyiban hogy ez szar, pedig ebben a műfajban is vannak rádióbarát zenék.

2020. jan. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Sztereotípiák. Az ilyenek maradjanak is távol a műfajtól. Van elég pózerünk így is. Aki poppot, mulatóst vagy reppet, esetleg gépzenét hallgat azt szimplán nem érdekli hogy mit hallgat, csak szóljon valami, vagy éppenséggel totálisan agyhalott. Ha nincs eszed akkor meg persze hogy előítéleteket csinálsz (tapasztalatból mondom)
2020. jan. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Aki ilyen primitív sztereotípiában hisz, az nem lehet egy IQ-betyár...
2020. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mert nincs ízlésük, és félnek kilógni a 'sorból'. Nyilván a metal sokkal összetettebb, egyedibb hangzást nyújt, míg egy pop zene csak pop zene marad.
2020. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

"Aki poppot, mulatóst vagy reppet, esetleg gépzenét hallgat azt szimplán nem érdekli hogy mit hallgat, csak szóljon valami, vagy éppenséggel totálisan agyhalott"


Egy minimaltecnot hallgató agyhalott vagyok. Ja,agyhalott nem és nem azért hallgatom,hogy szóljon valami,hanem azért mert ezt szeretem. Lám-lám,nem csak a metált hallgatókkal szemben vannak előítéletek.... 👏👏👏

Engem nem érdekel mit hallgattok,de ha az utcán előttem sétálva ezt teljes hangerőn bömböltetitek a kis fostos hanszórón,ugyanaz a véleményem rólatok,mint a minimalt vagy rapet bömböltetőkröl. Hallgasd,de ne úgy,hogy másra is rákényszeríted. Rajtad kívül/rajtam kívül,a harmadikon kívül senki mást nem érdekel mit hallgatsz,tedd úgy,hogy mást ezzel ne zavarj.

2020. jan. 20. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Jav.:Minimaltechno-t ***
2020. jan. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Én még nem találkoztam olyan metalheaddel, aki hangszóróról nyomta volna a metált, elmondhatnád hol tapasztaltad ezt. Ellenben kattogós-zárlatos-turmixgép-és-hagymaaprító hangjára emlékeztető, általad úgynevezett zenéket vidáman bömböltetik a korombeliek akárhol, és pont azok akik csak a kondizáshoz értenek és cigiznek, hogy keményebbnek tűnjenek, de sajnos az életben nagy nullák és előreláthatólag azok is lesznek amikor apu meg anyu már nem veszi meg nekik az új iPhone-t :T. Dobálj meg kővel haver, én csak a közvetlen környezetemből és az esetleges jóval távolabbi környezetemből szereztem ezt az előítéletet. Nem értem miért lepődsz meg azon, hogy nekünk (vagy nekem) is vannak előítéleteink. Hisz mi vagyunk a legutáltabb ordibálós zenét kedvelő alkoholista, drogos, csöves, büdös, koszos, hangos, idióta, sátánista, kirakatok ablakát betörő, kecske/szűz/gyermekáldozó, gyűlölködő, pszichopata, gyilkolni akaró blablabla kirekesztettek. De igazad van barátom, bocs hogy előítéletes voltam ;)
2020. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Utolsó! Cuki,hogy "barátomnak" nevezel,de szerintem az anyád lehetnék 😂😂 38 éves nő vagyok és Budapesten hallottam/láttam ilyet. Pl.tegnap. 16-17éves forma kisfiú és kislány sétáltak,hátizsákban a hangszóró és üvöltött a metál ☺
2020. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
És apu meg anyu nekem már nem vesz iPhone-t,magam veszem a dolgaimat a fizetésemből 😉
2020. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!