Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mondják azt a metálra,...

Miért mondják azt a metálra, hogy csak üvöltözés, nincs mondanivalója, igénytelen stb?

Figyelt kérdés

Már páran kérdezték, hogy milyen zenét szoktam hallgatni, és mikor mondtam nekik, hogy metál, akkor olyan válaszokat kaptam, hogy ők nem szeretik ezt a fajta zenét, mert csak üvöltöznek benne, semmi mondanivalója nincs, semmi tudás nem kell a megcsinálásához, meg ilyenek. De közben ők ilyen missh-t meg manuelt meg ilyen tököm tudja kiket szoktak hallgatni, akiket nem akarok leszólni, de azért valljuk be, hogy a kettő zeneileg nincs egy szinten. Nekem az, ahogy pénzről, nőkről rappelnek, és közben ugyan az az alap megy amit kitesz a kick, a hat és a snare, az nekem kicsit egyhangú. Az összes metál zene amit eddig hallottam, annak mind összetett, komoly szövege volt komoly témákról, amit meg ki tudnak a hangszerekből hozni, arról ne is beszéljünk. Igaz, hogy dobolok, ami miatt kicsit jobban "belelátok" egy ilyen zenébe, viszont gondolom egy átlag ember is hallja, hogy sokkal komolyabb alapja van mondjuk egy metálnak, mint egy rap-nek, vagy hiphop-nak, ráadásul azt még csak el sem kell játszani hangszerekkel. Nem leszólni akarok más műfajokat, de kicsit ez már idegesít, hogy ennyire leszólják a metált, mikor fogalmuk sincs az egészről.

Legközelebb ha megint ilyen emberekbe botlok bele, hogyan lehetne kicsit megváltoztatni a véleményüket erről?


2020. jan. 4. 21:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én már találkoztam olyannal. Egyébként meg bármilyen utcán zenét bömböltető alakot egyformán ki nem állhatok, nem számít mit nyom. Ja és ez az oldal tele van a hatalmas ősrockerekkel akik itt élik ki a szentséges felsőbbrendűségüket. Ja, hogy nem csak abból áll a világ? Lehet... Lehet, hogy másnak a másmilyen ízlését is fikázza a környezete? Á, biztos nem... Ráadásul a kérdezőnek nem ez volt a szándéka, idézem "nem leszólni akarok máa műfajokat"
2020. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

a kapcsolatunk elejen a parom meg akart ismertetni nehany kemenyebb zenevel, amire en fujjogtam

ezt o annyival intezte el, hogy nem baj, majd egyszer megerted... vicces hogy akkor erre a kommentjere felkaptam a vizet... aztan fast forward tizenpar evet az idoben es olyan zeneket meghallgatok, amiktol huszonevesen meg irtoztam


anno pl. azt hittem, hogy Marilyn Manson maga az ordog, most pedig egy muveszi zseninek gondolom

a Metallica Suicide & Redemption-jetol kiraz a hideg, pedig regen a szobabol kirohantam volna tole


ne akard megvaltoztatni a velemenyuket, mert nem tudod

ha valaki intelligens elfogadja, hogy neked mas az izlesed es nem fog neked esni, hogy mi ez a zaj, aki pedig nem erti meg, azzal nem kotelezo baratkoznod, vagy beszelgess vele mas temarol ;)

2020. febr. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!