Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Soha nem játszottam semmilyen...

Soha nem játszottam semmilyen hangszeren. Még lehet?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Már régóta szeretnék valamilyen hangszeren játszani, de még soha nem játszottam semmin. Szüleim is hülyének néznek akárhányszor megemlítem hogy szeretnék és nemtudom hogy ilyen idős korba lehet e még zeneiskolát kezdeni. Leginkább érdekelne a basszusgitár, szájharmonika vagy esetleg szaxofon. Elég akarattal valamelyiken megtudnák tanulni játszani? Válaszokat előre is köszönöm.

2020. febr. 21. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármikor meg lehet tanulni. Annyi, hogy ne zeneiskolába menj, hanem magántanárhoz. A párom például 24 évesen kezdett énekelni, magántanárnál. Jelenleg fellép. Szóval ez nem korhoz kötött, sokkal inkább elszántság.
2020. febr. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16 évesen nem vagy még elkésve. De a magán tanárt már én is jobban ajánlom, hiszem itt t leginkább kiskortól van felépítve az anyag. És a basszusgitárral járnál a legjobban, mert nem túl drága, és kellőképpen egyszerű odáig eljutni hogy élvezhető legyen, megis lehet nagyon "profin" játszani rajta, ami rengeteg év oda eljutni
2020. febr. 21. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen miért ne lehetne? Én 40 évesen tanultam meg harmonikázni.
2020. febr. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:

Miért ne lehetne?

Csak tőled függ.

Annyi szép hangszer van, pl. triangulum, nagyharang, rumbatök, köcsögduda, sámándob, stb. ;)

2020. febr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

16 évesen még sokszor újra kezdheted a még el sem kezdődött életed. A szüleid kisszerűségét mutatja, hogy kinevetik az ambíciódat. Sajnálom őket.


A három hangszer nagyon más. Én basszusgitárosként, nyilván a magam hangszerét ajánlom, de... nem azért, mert ez egy könnyebb hangszer. Nyilván van egy ilyen aspektusa is, hogy ha 3 hangot le tudsz fogni, akkor már elkísérhetsz egy zenekari művet.


Sajna a zeneelmélet sehol nem megspórolható, szóval a hangszerrel való ismerkedés közben, mindenképp foglalkozni kell az elmélettel is, hogy tudd, mit csinálsz a hangszeren.


Youtube-on számtalan oktató anyag létezik bármilyen hangszerhez, de ez nem helyettesítheti, főleg a tanulás elején az élő tanárt, tanítót.


Mivel önálló jövedelemmel nem rendelkezel még, probléma lehet óradíjas oktatást fizetni, főleg, ha a szüleid hitetlensége párosul a fukarságukkal.


Ha gyakorlati oldalára fordítjuk a dolgot, számolhatunk heti 3-5000 Ft-os tandíjjal. Ez esetleg lehet két heti is. Nem kell olyan sűrűn a tanárhoz járni. Leadja a leckét, gyakorolsz.


1000 dolog van még, de most ennyi, fogj bele! Hajrá!

2020. febr. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!