Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen basszusgitárt vegyek?

Milyen basszusgitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni basszusgitáron játszani.

Főleg rock/metál zenét játszanék. Milyen gitárt vegyek maximum olyan 50-60 ezer forintért?



2020. márc. 22. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Az erősítő már megvan, vagy annak is benne kellene lennie ebben az összegben? Egyébként mindenképpen használtaj, azon belül meg így nem tudok konkrét modellt ajánlani
2020. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen korlátolt anyagi lehetőségekkel nem fog sikerülni kezdő cuccot sem venni. Egy gitár talán kijön belőle, de szükség van kifejezetten basszusgitárhoz készült kombóra is, ami minimum 30-40ezer Ft. Szóval érdemes kifeszíteni egy százasig a keretet, ha lehetséges.


Facebookon, legnagyobb basszusgitáros fórumba lépj be és kérdezz bátran. Még az is lehet, hogy nem lesz igazam és megdob valaki a lehetőségeiden belül valami használhatóval. Sok szerencsét!

2020. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Cort basszgityókat nézz használtan (pl Action sorozat), nekik a belépő kategóriás modelljeik is korrekt darabok.
2020. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Simán lehet ennyi pénzért gitárt venni. Ha rákötöd számítógépre, akkor meg meg is szólal. Effektezni is tudod, stb.


Mondjuk én gyakorolni mindig erősítő nélkül szoktam. Kicsi a hangja, de ha jó a hallásod, akkor teljesen élvezhető úgy is.


Én már ott tartok, hogy képzeletben hozzárakom azt az effektet, amit oda gondolok, és ha felveszek ezt azt, akkor emlékezetből beállítom az effektetek, ahogy gondolom, és általában úgy is szól, ahogy kell.

2020. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Viszont a pc-s megoldáshoz szükség van hangkártyárq, mert az alaplapival a sokszor másodperces feletti késés szörnyűvé teszi. De olyan 40-50 körül egy nagyon alap basszust lehet venni, hozzá 20 alatt kis kombót, persze csak használtan
2020. márc. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 >>Mondjuk én gyakorolni mindig erősítő nélkül szoktam. Kicsi a hangja, de ha jó a hallásod, akkor teljesen élvezhető úgy is.



Én már ott tartok, hogy képzeletben hozzárakom azt az effektet, amit oda gondolok<<


Az semmi, nekem még basszusgitár se kell hozzá. Képzeletben én vagyok a Victor Wooten.

2020. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
zöldet mert az nagyon metál.
2020. márc. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, az erosito direkt nincs beleszamolva :)
2020. ápr. 1. 04:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy annyira nem rossz akkor ez a 60 ezer. :) de Így is a használtat javasolnám, mondjuk egy Ibanezt, de izlés alapján dönts inkább te. Nézd meg az eredeti árat, keress róla tesztvideót, tesztet stb. Nézd meg az értékeléseit, meg képek alapján el lehet dönteni hogy egy pajtába volt bedoba, vagy vigyáztak rá, így a környezet, kép jó kiindulás arra, hogy ha azt írja az eladó hogy vigyázva volt rá, és nincs baja, akkor az igaz e tényleg. Persze nincs rá 100százalékos garancia hogy amit az eladó állít, az igaz is.
2020. ápr. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha újonnan kell, én a Cort-okat tudom ajánlani, ebben a kategóriában tényleg korrekt, nekem is az van. Semmi gond nem volt vele eddig, szép hangja is van, kezdésnek tökéletes.
2020. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!