Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti hogyan kezdtek neki a...

Ti hogyan kezdtek neki a dalszövegnek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék arra hogy ti hogy láttok neki, mivel láttok neki, pl: Elsőnek a refrén, stb.

2020. márc. 23. 09:57
 1/5 A kérdező kommentje:
*Ti hogyan kezdtek neki egy dalszövegnek?
2020. márc. 23. 10:01
 2/5 A kérdező kommentje:
Én először mindig próbálok valami dallamot kitalálni a szövegnek, de előtte kitalálom hogy milyen stílusú dalhoz legyen a szöveg: Gyors? Lassú? Középtempós? Csak ez hangszer tudás nélkül jó sok idő, ezek után kb kitalálom hogy mi hogy legyen, aztán szép lassan útkeresésbe kezdek (ami közben írok), és miután megvan az irány akkor látok neki igazán az írásnak.
2020. márc. 23. 10:31
 3/5 anonim válasza:
Valahogy csak jön egy ötlet hogy miről szeretnék szöveget írni, aztán azt átgondolom hogy mik lennének benne + dallammal együtt ritmussal. Utána elkezdem az elejét, próbálgatok. Utána jön a refrén és utána jön a többi
2020. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem legtöbbször csak egy rim jön, és arra vagy másik szövegrész, vagy dallam. Szinte nincs két ugyan olyan eset, nem hogy egy fel állítható szabály. Talán annyj mint írtam, hogy egy rimmel kezdődik, ami megfog, aki elgondolkodtam.

Általábna ebből a két sorból lesz a refrén, de van hogy végül csak egy apró szerepet kap

2020. márc. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elgondolkozok az életemen azután a szöveg jön magától utánna meg a rímeken "állítgatok"
2020. ápr. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!