Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak még ilyen tizenéves...

Vannak még ilyen tizenéves fiatalok?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni hogy ez nem egy olyan kérdés hogy "vannak e rajtam kívül fiatal rockerek" hiszen egyértelmű hogy rengeteg van :D de az én hobbim az azért nem olyan nagyon elterjedt dolog a fiatalok körében.


A kérdésem az, hogy vannak e még olyan fiatalok akiknek a hobbijuk a bakelit lemez, kazetta gyűjtés. Én 18 éves srác vagyok. Amikor új embereket ismertem meg a korosztályomból, mindegyik csak nézett egy nagyot amikor meg tudták hogy milyen zenéket hallgatok ráadásul bakelit lemezen, kazettán és szalagos magnón. Főleg a lányok közül nem találkoztam ilyennel, pedig régen (anyámékból kiindulva) a lányoknak általába több Elvis, Jerry Lee Lewis és hasonló kaliberű lemezeik voltak. Anyámtól rengeteg lemezt örököltem is. Ma meg már mindenki a spotifyra panaszkodik, pedig nem tudják milyen idegbajt tud okozni az amikor elromlik valami a szalagos magnóban vagy a kazetta lejátszóban. Sokszor heteket kell várni akár egy pici alkatrészre is. Vagy amikor egy lemezre képes vagyok ki adni 10, 20 ezer forintot. Jó, nyílván ez az egész kiment már a divatból, de szerintem hatalmas feelingje van annak amikor a sötét szobát be világítja a hifi műszereinek a világítás, és a kedvenc zenéidet lemezen, kazettán hallgatod :) de nem muszáj rock n roll, legyen csak egy jó Glenn Miller vagy Ella Fitzgerald :)



2020. ápr. 11. 19:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt el felejtettem írni hogy sokszor még a felnőttek is meg lepődnek amikor mondjuk jófogáson látok egy lemezt, telefonálok hogy meg szeretném venni és mindig mondják hogy fiatalos hangom van és hogy hány éves vagyok. Amikor meg tudják hogy 18,mindig meg lepődnek hogy ilyen fiatalon valaki bakelit lemezt hallgat. Ezért is merült fel bennem a kérdés. :D
2020. ápr. 11. 19:46
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Inkább annak akarsz utána járni, hogy mennyire vagy egyedi ízlésű.


Hát ez nem jött be, mert én is bakelit gyűjtő vagyok és 20as éveimben vagyok (kazetták nem érdekelnek már, de van abból is). Amúgy sok ilyen ember van, másrészt hogy lennének még mindig hanglemez boltok a mai világban?


Nem vagy egyedi. Sorry. :/

2020. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor rosszhírem van mert több hanglemez bolt van amiben már jártam. És nem is tartozol bele a kategóriába mert csak egy flegma huszonéves vagy. A kérdésem pedig a tizenévesekhez szólt. Ha pedig az hiszed hogy bizonyíthat i akarok akkor tévedsz. Na kocc
2020. ápr. 11. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Ok. 2 év múlva akkor visszaterunk rá. :D

De most mit vársz? Persze hogy vannak, miért olyan nehéz ezt elhinni? Ismerek pl egy 20 évest aki gyűjtő, spórolt pénzét bakelitre költi (ahogy én)... Vagy 18 es 20 közötti kell? :D

2020. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!