Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározás elkezdése? Hogyan?

Gitározás elkezdése? Hogyan?

Figyelt kérdés

Majdnem egy éve van egy akusztikus gitárom, de kb. csak 2 hónapig használtam, aztán abbahagytam, mert túl nehéznek tartottam, és már nem is volt elég motivációm hozzá.

Valami tipp, hogy hogyan kezdjek újra hozzá?

Kb. 4 akkordot tudok lefogni, és a könnyebb kottákat (ezalatt népdalokat értek) el tudom játszani. A kottaolvasás könnyen megy, mivel több éve járok zeneiskolába, csak nem pengetős hangszerrel. Régebben több akkordot is kipróbáltam, de lehetetlennek tartottam a lefogásukat. Olyan gyorsan váltogatni őket, mint ahogy egy átlagos zenében szokták, szintén lehetetlennek tűnt. (Még most is.)

Hogyan kezdjek újra hozzá? Fontos, hogy nem gondolom annyira komolyan ezt a gitározást, csak úgy hobbiból csinálnám, mert most úgy is több szabadidőm van, mint egyébként. Szóval valami nagyon könnyűvel kezdenék, és nem is akarnék olyan gyorsan haladni.



2020. ápr. 13. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanárhoz menj (most nyilván Skypeon, a járvány után akár személyesen). Az a tuti, akkor jól megtanulod.
2020. ápr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mint írtam, annyira nem gondolom komolyan ezt az egészet, tehát pénzt sem szánnék rá.
2020. ápr. 13. 19:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Maximum ha tudtok valami nagyon jó gitárkönyvet teljesen kezdőknek, akkor azt esetleg megrendelném.
2020. ápr. 13. 19:32
 4/6 Mojjo ***** válasza:

[link]

Itt egy nagyon jól felépített tananyagot találsz a legelső lépésektől egy erős középhaladó szintig.


De egy hangszeren megtanulni játszani rengeteg kitartást kíván. Akkor is ha csak elakkordozgatni szeretnél. Nincs titkos, könnyű út pl. a gyors akkordváltások megtanulásához, gyakorolni kell újra és újra és újra, hetekig, hónapokig. Ami fontos, hogy egyenletesen menjen minden - lehet akármilyen lassú, de egyenletes legyen. Ha megy egy tempóval, lehet gyorsítani.

2020. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én eleinte mindig csak lefelé pengettem. Akkordokat, és hangokat is. EZért nem bonyolódtam bele, hogy mit hogyan. Ezt csináltam minden nap pár órát, és utána már egyszerűbb volt bonyolultabb dolgokat játszani.


Ez tényleg azért jó, mert nem lehet elrontani. Profi gitárosok is játszanak így dolgokat, hogy mondjuk csak a hüvelykujjukkal folyton lefelé pengetnek.

2020. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Könyvet nem tudok ajánlani, azt nem ismerek, de még régen jártam tanárhoz (nem sokat, kb háromnegyed évig)


De először mindenképp tanuld meg jól lefogni az alap akkordokat (pl E, Em, A, Am, D, Dm, G, C... talán ezek a legkönyebbek.) Figyelj a helyes fogásra, és ne add fel, ha nem megy. A gitározás nehéz dolog, de mindenképpen megéri.


Próbálj egyszerű pengetéseket, közben váltogasd az akkordokat, először lassan, aztán egyre gyorsabban. Ajánlom a metronómot.


A legelső dal, amit meg kellett tanulnom, az Ocho Macho: Jó nekem volt (Em C G D), simán pengetve, egyet le akkordváltáskor.


Esetleg ezt a videót tudom ajánlani: https://www.youtube.com/watch?v=fFbDvmZ7XWo

Szerintem elég egyszerű, ha már az akkordok jól mennek és viszonylag lassabb is.

2020. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!