Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárt vennék fémhúrosat,...

Gitárt vennék fémhúrosat, akusztikust, (western-jellegűt), csak használt jöhet szóba max 25 ezret tudok adni érte; kettő közül melyiket Fender SA 105 vagy Ibanez?

Figyelt kérdés
csak olyanok válaszát várom akik értenek hozzá és megértik a keret lehetőségeimet. Gondoltam még a Cort-ra is vagy a C.gant-ra is de a Youtubon hallgatva mindegyiket talán ez a Fender SA 105 közelít a minőségihez. Kérlek azt ne írjátok hogy tegyek hozzá ennyit meg annyit meg várjak évekig, ha ebből kellene választanotok gitárosoknak, melyiket választanátok? Köszi

#gitár #western #akusztikus #Fender #fémhúros #Ibanez Cort. #C.gant #Stagss használt
2020. ápr. 22. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ennyiért a kedvencem a Cort ad810, de ha arra azt mondod, hogy neked nem jön be, akkor nekem hiába kényelmes az. Ibanezből melyikre gondoltál?
2020. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:

Egyetértve az előttem szólóval, a Cort AD-810 az egyik, ha nem a legjobb gitár az árkategóriájában.

A youtube videókkal vigyázz. Az, hogy milyennek hallod egy gitár hangját egy youtube felvételen, csak részben - méghozzá eléggé kis részben - függ magától a gitártól. Nagyban függ attól, hogy hogyan is pengeti az, aki játszik rajta, mivel és hogyan veszik fel a gitár hangját, milyen utómunkát kap ez a hang. És akkor olyasmiről nem is beszéltünk, hogy milyen és mennyi idős húrok vannak a gitáron.

Ha csak nem ugyanabban a stúdióban/boltban/akárhol veszi fel ugyanaz az ember, ugyanolyan eszközökkel és nem ugyanúgy penget, akkor nem sokat ér sajnos a youtubeos összehasonlítgatás.

2020. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként a hangzás nem akkora jelentőségű ilyen árban, mint a játszhatóság/kényelem. És úgy szerintem egyértelműen a Cort ad810 az egyik (ha nem a) legjobb, bár nekem hangra is az tetszik leginkább.

Mint az előtte szóló is mondta, a videón gyakorlatilag egyáltalán nem jön át. Mivel most személyesen nehezen lehet próbálni, így azt jelen esetben nem ajánlom (pedig alapból az a legfontosabb, hogy mennyire kényelmes neked, és élőben hogy tetszik a hangja.

2020. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bátran vedd meg a fent ajánlott hangszert. Ebben az árkategóriában is jellemző, hogy egy népszerűbb márka árát is fizeted nem csak a minőséget. A Cort esetében nem nagyon beszélhetünk tradicionális/presztizs márkáról, szóval nekik az egyetlen út az életben maradáshoz, ha jó áron, elfogadható hangszereket állítanak elő. Ráadásul sokat veszíteni sem lehet rajta, ha a fejlődésed során cserélnéd a gitárt magasabb kategóriásra.
2020. ápr. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!