Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitár...

Milyen elektromos gitár szettet vegyek?

Figyelt kérdés
Igazából nem úgy szeretnék gitár szettet venni, ahogy a hangszerboltok webáruházaiban vannak, 100 ezer forintért, hanem kicsit komolyabban gondolkozom hogy ha fejlődök ne kelljen lecserélnem fél év után mert elhányom magam a hangjától. 200 ezer forint lenne nekem a határ és úgy szeretném elosztani az arányokat hogy 140 és az alatt gitár a többi pedig egy kombóra menne, persze ha egy 10-essel drágább az se tragédia. Leginkább csak pop, country, jazz, blues, funky zenéket preferálom. A válaszokat előre is köszönöm!

2020. máj. 20. 15:44
 1/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Ezekre a zenékre én egy Strarocastert választanék. Elég sokféle zenét szeretnél játszani, ezek pedig elég sokszínű hangszerek :)

Ebben az árkategóriában leginkább talán egy Squier Classic Vibe Stratocastert mondanék. A Classic Vibe a Squier messze legjobban sikerült szériája, pofátlanul jó hangszerek az árukért. Alternatívaként és kicsit olcsóbban egy Yamaha Pacifica 211-et tudok ajánlani.


Erősítőből pedig szintén olyat ami sokszínű és lehet játszani a beállításokkal.

Legolcsóbban talán egy Roland Cube 10GX, kicsit drágábban esetleg egy Marshall Code 25, vagy Peavey Vypyr VIP 1, de leginkább egy Boss Katana 50, ha belefér.

2020. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
Akarom monsa i, Yamaha Pacifica 212 :)
2020. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, hasznos volt! Igazából lenne még egy kérdésem, az nem a vásárlás részéhez vonatkozik inkább a tanulás részéhez. Ha elkezdek tanulni, és a tanárnál mondjuk még csak egy-két órát voltam, akkor szabad egyszerűbb tabokat pötyiznem, vagy nem ajánlott?
2020. máj. 20. 16:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet ostoba kérdés te biztosra akarok menni! :)
2020. máj. 20. 16:26
 5/10 Mojjo ***** válasza:

Egyáltalán nem ostoba kérdés, sőt. Gondolom, el akarod kerülni, hogy rosszul rögzüljenek be mozdulatok, tartások, akármik.

De szabad, abszolút szabad. A tanár az első órákon már megmutatja a kéztartást, meg a pengető helyes tartását, helyes pengetést stb stb (ok, persze, ezer meg egy dolgot még fog ezekről is tanítani, de az alapok alapjai meglesznek). Ezekre figyelj nagyon és nem lesz baj. Illetve otthon egyedül is maximálisan ajánlott metronómra gyakorolni. Persze, amíg nem sikerül üzembiztosan eltalálni a megfelelő húrt meh lefogni a megfelelő bundot, addig mindegy, de ha ez már megy, akkor elő a metronómmal.

2020. máj. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél! :)
2020. máj. 20. 17:34
 7/10 anonim ***** válasza:

+1pont a Yamaha Pacifica-nak, ahogy a már a másik kérdésedre is írtam.


A tanáros tanulás meg olyan, hogy árulkodj magadra, hogy az órán kívül miket művelsz. Ki fog igazítani, ha szükséges-reméljük.

2020. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is Strato jutott az eszembe, de a Yamaha is jó, vagy a legjobb, ha találsz használtan egy jó kis Godint, vagy régebbi (értsd: japán/koreai) Squiert


Vagy itt ez a Tokai, én kérnék róla egy videót a tulajdonostól (vagy kipóbálnám):

[link]

2020. máj. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy belpiacos japán márka, kínai gyártása 99ezerért. Nem egy nagy üzlet...
2020. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyen stílusra Tele/stratocastert szoktak leginkább.


A tanár részhez.. a legtöbb tanár a SAJÁT kéztartásait erőlteti másokra. De nyilván tanácsokat meg lehet fogadni de alapvetően csináld úgy ahogy neked kényelmes. tanulni lehet tőlük,de mellette csinálj bármit ami érdekel téged, és fejlődsz tőle. gyakorolhatsz tabokról, szedheted le hallás után a zenéket, BÁRMIT. kevesebb nem leszel egyiktől sem. csak tudd az infokat mind hova tenni.

2020. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!