Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Plusz két rugó megoldhatja a...

Plusz két rugó megoldhatja a tremolo megemelkedésének problémáját?

Figyelt kérdés
Vagy egy SX Strato copy-m (SX SST/ASH ASH), amin most cseréltem le először gyári húrokat, amik tudtommal 10-46 vastagságúak voltak. Ugyanilyen vastag húrokat raktam rá, ezért nem is értem miért következhetett ez be, de mire behangoltam, a húrláb nagyon megemelkedett, mintha fullra felhúznám a kart. Ez nem is zavarna, mivel nem használom a tremolot, de ezáltal a húrok is elég magasra kerültek, elég kényelmetlen így játszani rajta. A hátuljában megpróbáltam a facsavarokat beljebb csavarni, mert ezt olvastam valahol a neten, hogy ilyen esetben segíthet. De nem sokat bírtam rajta húzni, nem is lett nagy változás, bár valamennyit azért javult. Egyébként 3 rugó van benne, V alakban. Arra gondoltam, hogyha plusz két rugót beleraknék (nyilván simán, mert akkor nincs másra lehetőség), az megoldhatná-e a problémát? Igazából teljesen mindegy nekem hogy működik a tremolo, de húroknak alacsonyabbra kellene kerülni. Tudom hogy a húrmagasságot nem így kell állítani, de itt emiatt kerültek magasabbra. Gyárilag nem ilyen volt, az eredeti húrokkal.

2020. máj. 24. 22:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez természetes, a gyári húrok gondolom nikkel te pedig acél húrokat tettél fel ami keményen feszesebb. Erre az hangilag sem jó egyébként. Az a hármas rugó a lehető leggagyibb de nem csak a tiéden hanem az összes squeren is. Ebből jobb ha veszel eredeti fender rugó szettet és beteszed mind az ötöt és beállítod.
2020. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!