Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik gitárt vennétek?

Melyik gitárt vennétek?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



Üdv, újra el szeretnék kezdeni gitározni és ezeket a gitárokat nézegettem. Igazából mind bejön(mustangból fehéret vennék). Mustangot néztem először mivel bejön a forma és sok videóban mondták hogy kényelmes a nyaka, kisebb kezű embereknek is jó. A másik 2 gitártól félek kicsit hogy mivan ha nagyon kényelmetlen lenne nekem viszont megjelenésben tetszenek azok is. Mivel már több mint 5 éve nem fogtam a kezemben gitárt nem akarom beégetni magam a boltban 😅. Ti melyiket választanátok? Ill ha nem ezeket akkor mit vennétek? (Valszeg össze szedem magam és bemegyek a boltba de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre a gitárokról 😄)



2020. aug. 2. 11:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mindent játszanék vele. Tanulós gitár lenne. Mondjuk metál stílusokat jobban kedvelem. Mustang tetszik most a legjobban idővel mehet kulcs/hangszedő/híd csere ha úgy érzem.
2020. aug. 22. 10:05
 12/19 anonim ***** válasza:

A fent említett Yamaha, jó választás. Volt nekem, csak azért adtam el, mert rá kellett volna költeni 20k+ Ft-ot. Inkább vetem egy új LTD-t. Zseni a cucc a maga árkategóriájában. Csak húrt kellett cserélni, meg lejjebb engedni kicsit. Még az oktáv és a nyak is jó volt gyárilag.


[link]

2020. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező! Vettél azóta már gitárt? Én anno egy Cort X1-el kezdtem, eleinte elégedett voltam vele, annyira nem rossz, bár én a helyedben inkább a Squier Mustangot venném. Nemrég vettem jáccós gitárnak egy Squiert, és meglepően jó kezdőhangszer, sokkal kényelmesebb, mint anno a Cortom volt. Az a lényeg, hogy mindenképpen humbuckeres legyen, mötálra kellenek az ikertekercsek :D.

Yamaha Pacificám soha sem volt, de csak jókat hallottam róla, elég univerzális cucc, majdnem minden műfajra jó.

Ha metálban gondolkodsz, ajánlom még az Ibanez RG-ket, és a Jacksonokat is. Pénz kérdése az egész. Szerintem ha van lehetőséged, próbálj ki ezek közül többféle hangszert is, és amelyiket kényelmesnek érzed, illetve jól szól, azt vedd meg. Esetleg ha van zenész span, érdemes elvinni magaddal vásárolni. Sok örömöt, és még több kitartást a gitárhoz!

2020. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Békéscsabán jártam és benéztem a hangszerboltba. Főleg cortok vannak náluk. Végül egy cort g110 2t-vel jöttem ki 😅😆. Nagyon megtetszett a gitár pedig a cort eszembe se jutott. Meglepően kényelmes (nekem). Vettem mellé egy szinte új joyo dc-15 ös kis kombót, nekem tökéletes ide a szobába. Sokan majd írák hogy tüzifa stb de szerintem vállalható.
2020. nov. 5. 21:36
 15/19 anonim ***** válasza:
92%
Jó lesz az a Cort. Azt viszont felejtsd el, hogy rákölts. Húrozáson kívül nem szabad pénzt tenni bele.
2020. nov. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Teljesen vállalható szerintem is. 15-össel egyetértek. Annyi, hogy egyszer érdemes egy beállításra elvinni hangszerészhez, meg a helyedben 10-es Ernie Ball húrokat tennék rá, mert a Cort gyári húrai szerintem nem a legjobbak.
2020. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
10es ernie-t vettem rá :). Egész jól van beállítva majd ha idősödik ránézetek persze.
2020. nov. 6. 17:28
 18/19 anonim ***** válasza:
Kezdőnek az elsőt ajánlanám, haladóknak a harmadik lehet jó. A második annyira nem tetszik, de valakinek lehet hogy az tetszik. :)
2020. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A békéscsabai Zenecentrumban szoktam én is vásárolni, korrektek és vannak bizományos cuccaik is ami tök jó. :-)
2021. márc. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!