Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti milyen gitárt vennétek...

Ti milyen gitárt vennétek kezdésnek?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem, hogy veszek egy gitárt, már gyűjtögetek rá, a kérdés, hogy szerintetek milyet vegyek (gondolok itt márkára, stb.). Akusztikusra gondoltam, merthogy kezdő gitárosnak számítok (aztán ha úgy alakul a helyzetem, befektetek elektromosba is). Egy-két jó tanácsot, javaslatot szeretnék kapni a válaszadóktól, és hogy milyen árkategóriában keressek hangszert.

2013. okt. 27. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy olcsó, akár műanyag húros (a vékonyabb húrok nincsenek bevonva fémszálakkal) gitár is megteszi. Nekem is ilyen porosodik itthon, nincs időm játszani rajta. :/


Vehetsz akár használtat is, a lényeg hogy nézd át vagy ismerőssel nézesd át alaposan, ne legyen pl. görbe a nyaka.

2013. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én - lassan 2 éve - a maglódi auchanban vettem egy Giannini márkájú, fekete, nylon húros (klasszikus) gitárt, 9.990 Ft volt, legutoljára ott 8.990-ért láttam natúr színűt. Ennél olcsóbbat max használtan találsz. De egyébként kezdésnek a leggagyibb gitár is megteszi, aztán jöhet a többi fejlesztés rá. (Kápó, tok, állvány, minden haszontalan cucc) Fél éve játszom elektromos gitáron is, volt olcsóbb is, de én újonnan szereztem be egy Cort X-2-est fekete színben (50 rongy volt).

Ha van még kérdésed írhatsz.

2013. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De ha elektromos gitár érdekel, akkor nyugodtan kezdj azzal. Ez nem ranglétra, hogy kezdesz egy klasszikussal, aztán később vehetsz fémhúrosat, és végül jön az elektromos gitár (még ha sok hülye így is fogja fel, nem így van). Ha a klasszikus gitár hangzása tetszik jobban, akkor olyat vegyél, ha a fémhúros gitár jobban bejön akkor olyat vegyél, ha pedig elektromos gitáron szeretnél játszani, akkor vegyél olyat. Ha van konkrét stílus vagy előadó, amit majd szeretnél tanulni, vagy amelyiknek tetszik a hangzása, akkor az egy jó kiindulópont lehet
2013. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Viszont nincs pénzem mindenre, ami az elektromoshoz kell (erősítő, torzító, stb), azért gondoltam egy klasszikussal vagy akusztikussal kezdeni...
2013. okt. 28. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:

A legtöbben azt tanácsolják, hogy klasszikusat vegyél - azt már nem tudom, hogy miért. :D De tényleg jóval olcsóbb, mint egy elektromos gitár - és annak további szükségletei -, és talán azért jobb - szerintem -, mert ha mégis úgy döntesz, hogy neked ez nem megy, nincs kedved megtanulni, vagy túl nehéznek tartod - ami nem igaz -, akkor sem megy el több 10.000 Ft-od a semmire. Szerintem ezért érdemesebb klasszikussal kezdeni, mert nem szívja le a gatyádat, és el tudod dönteni, tényleg szeretnél-e komolyabban belevágni. De csak egy tanács, az előttem szóló(k)nak is igaza van. :)

(#2 voltam)

2013. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!