Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Új gitár folyamatosan elhangol...

Új gitár folyamatosan elhangolódik. Normális? Margit! Részletek odalent.

Figyelt kérdés

Szóval. Vettem használtan egy akusztikus gitárt.

Most látok ilyet először, szóval nem kell a torkomnak esni, ha hülyeséget írok.

Annyira használt, hogy - állítólag - semennyire. Látszatra el is hiszem, semmi karc, csak pár ujjlenyomat.

Youtube videók alapján felhangoltam, telefonra letöltött app segítségével. Fülre is teljesen szépen szól, illetve az ötödik (ahol kell, negyedik) bundon lefogva a húrokat is szinkronban van a következővel. Szóval amennyire teljesen botfülű amatőrként meg tudom ítélni, sikeresen fel van hangolva.

( Fel van hangolva vagy be van hangolva? Melyik a megfelelő? :D )

Cimbalmozok rajta öt percet, és már hallom, hogy az alsó három húr fals. Utánahúzom, stimmel, telefonnal is, fülre is.

5-10 perc után már megint mászik elfele. Mindig csak az alsó három húr. Ezek ugye sima nejlonból vannak, nincsenek bedrótozva.

Ezt eljátszom még párszor, majd megunom, félrerakom.

Másnap ugyanez. Behangol, játszik, öt perc múlva fals az alsó három, utánahúz, megint tíz percig jó.

Ezt játsszuk már egy bő hete. Mindig feszíteni kell a három vékonyabb húrt.

Tehát ez normális, be fog állni egy idő után? Mennyi idő? Esetleg vegyek új húrokat rá (és bsszam el az egészet)?



2020. nov. 25. 18:43
A kérdező szavazást indított:
József Attila
Én nem tudom...
Én nem tudom, mi fenyeget
az estek csipkés árnyain;
mint romló halról a legyek,
szétszállnak tőle álmaim.
És nem tudom, mily dajkahang
cseng a szivembe csendesen:
nyugodj, hiszen csak este van
s mitől is félnél, kedvesem?
9 szavazat
1 2 3
 1/22 Mojjo ***** válasza:
100%
Ha frissek a húrok a gitáron (frissnek számít akkor is, ha teszem azt, fél éves, de az előző tulaja nem játszott rajtuk semmit felhúrozás után), akkor a nylon húrok azok ilyenek. Hiába játszod ezt egy bő hete, ha csak pár perceket játszol rajta, ez még bőven belefér. Játsszál rajta még pár órát és jó lesz az.
2020. nov. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen írja az első. Nekem fémhúrosokkal van gyakorlatom, ott még szóba jöhetne, hogy ha csúnyán van a húr a fejen a pöcökre föltekerve, akkor ahogy igazodnak a menetek, folyton elhangolódik. De a tiednél inkább a húrok kezdeti nyúlása lesz az ok, ami normlális.
2020. nov. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hálás köszönetem a versért.
2020. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen.

Én pedig köszönöm a megnyugtató válaszokat, akkor még küzdünk tovább. Még úgyis hosszú út áll előttem / előttünk...

2020. nov. 25. 19:19
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Új gitárnál ez előfordul, be kell járatni a húrokat. Hasonló cipőben járok, mint te, kedves kérdező. Ne aggódj. :)

(Klassz a József Attila vers.)

2020. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Először is eltoltad a vásárlást, mert nem klasszikus gitárt kellett volna venni. Az elmondottak alapján nem volt és nem is lesz semmi közötök egymáshoz, legalábbis mostanság.


A húr azért hangolódik el, mert nyúlik a három darab horgászzsinór, ami lehet akármilyen vacak minőség, talán soha nem fog beállni. Az is lehet, hogy a hangolókulcsnál csúszik, vagy a húrlábnál bomlik a kötés.


A helyedben mielőbb eladnám és vennék egy western gitárt, ami ugye egy újabb kérdést feltételez.


Gitáros kérdésekkel, bátran fordulj a legnagyobb facebook gitáros fórumhoz. Nagy szeretettel fognak segíteni.

[link]

2020. nov. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen alaposan megismertél, mielőtt ítélkeztél felettem. Komoly bölcsességről tettél tanúbizonyságot.

Feltételezem, a több millió embernek, aki akusztikus gitárt használ, ugyanezt tanácsolnád.

Nos, ez valóban feltételez egy-két kérdést...

Ha az általad promótált csoportban hozzád hasonlóan lekezelő társaság vár, akkor köszönöm, kihagyom (pedig gondoltam rá, csak még nem érzem magam gitárosnak).

2020. nov. 26. 08:22
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

#6-os vagyok. A Face csoportban 10.000 körüli fő a tagság. Nagyon segítőkészek, bátran regisztrálj be, kérdezz. Minél nagyobb szamárságot mondasz, annál jobban fognak segíteni.


Attól, hogy az én hangnemem nem tetszik, még ne nem kell büntetni magad azzal, hogy elutasítod a segítséget. Csak biztatni tudlak, hogy haladj az utadon, ahogy nagyon ügyesen levadásztad a hangolást is. Hajrá :)

2020. nov. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

(Egy apró terminológiai dolog. Akusztikusnak a fémhúros gitárt szokás nevezni. A tied neve klasszikus. Igaz, hogy szigorúan véve a tied is akusztikus (nem pedig elektromos), de nem így rögződtek az elnevezések.)


Saját örömödre zenélni bármilyen gitáron bármilyen stílusban lehet. Persze vannak célszerűbb meg kevésbé célszerű kombinációk. Én rendszeresen szoktam - otthon, magamnak - egyszerűbb klasszikus műveket játszani a fémhúros gitáromon. Eddig még egyszer sem nyílt meg a föld és nyelt el engem gitárostul azért, mert ez a gitár nem arra való...


Egy dolgot ne csinálj: a klasszikus gitárra tilos fémhúrt tenni. (Ez a fémmel besodrottakra nem vonatkozik, ami most is rajta van, az belül nylon.) Elgörbülne tőle a nyaka, mert a fémhúr túl nagy erővel feszíti.

2020. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Mojjo ***** válasza:

@6: Miből gondolod, hogy nem klasszikus gitárt kellett volna neki vennie? Nem látok semmit, ami akár csak utalna ilyesmire.


@9: Ez egy helytelen terminológia. Nem célszerű kijavítani a helyeset erre.

2020. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!