Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt rajtam kívül olyan,...

Van itt rajtam kívül olyan, akinek szintén ezek a Best Of Bandák ? Guns n Roses, Deep Purple, Led Zeppelin, Aerosmith, Black Sabbath, AcDc ? Akinek Slash, Ritchie Blackmore, Jimmy Page, Tony Iommi, Hendrix, Joe Perry és Angus Young a favoritja?: D

Figyelt kérdés

Azok is írhatnak, akik ismerik őket és szeretik, de leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy van e olyan akiknek szintén ők a félistenek ?! :D :D

Természetesen vannak más bandák is akik szintén ilyen jók :)


Illetve, van itt olyan, aki játsza is a számaikat ?

Az mind1 hogy gitár, ének, dob, bass, szinti.



2021. jan. 7. 02:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%

Jelen! Ha részeg vagyok ezzel indítok és rúgom ki magam alól a széket:

https://www.youtube.com/watch?v=PCjhgiVnYDs

2021. jan. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 GyBlanka54 ***** válasza:
15%
Nem mindet ismerem, meg vannak bandák amikből vsak pár számot ismerek, viszont azokat imádom, az én listámban még ott van a Queen, Metallica, Kiss, Sabaton, Iron Maiden, Skillet stb. Néha am furának érzem, hpgy a régi számok sokkal jobban bejönnek, mai számokat nem is hallgatok, amit ismerek az max az AWS-től a viszlát nyár, és ha vki mai számokat hallgat, azinte ütni támad kedvem az illetőt (rap, techno és az a nyálas pop zene a magyar bandákkal, rühellem) és nem csak rock-ban hallgatol régi számokat, eskü, szinte csak retro számkkat ismerek.
2021. jan. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

#2: "Néha am furának érzem, hpgy a régi számok sokkal jobban bejönnek"


Nincs ebben semmi fura, nézd meg, mennyien rajonganak a klasszikusokért. akárhány száz éve halott zeneszerzőkért. A csúcsról csak lefelé visz az út. Engem ami utoljára megfogott az a Slipknot és a Rammstein volt.

https://www.youtube.com/watch?v=R9U7jGk26QM

2021. jan. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Igen, sőt minden ötödik-hatodik ember számára csak ezek az ultra mainstream (minusz Black Sabbath, ami azért szintén elég népszerű) arénarockzenekarok léteznek, miközben a rockzene azért jóval sokszínűbb ezeknél.
2021. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ki dislikeolta le az összes hsz.előt, és csak az utolsó volt számára 100%os, de jól van!

Én most ezért nyomok mindenkinek zöldet! :D


#1es, na erre én is tudok zúzni! :D


#2es, nekem meg pont azok a bandák tetszenek, akik a te kedvenceid előtt voltak :D :D

De igazad van, még mindig jobbak mint a mostaniak (Ed Sheron vagy mi, Shawn Mendes, Jason Derulo, Drake, The Weekend meg hasonlóak).


#3as, hát a fiatalok körében egészen kevesen vannak! Sajnos...

Az idősebbek, vagy akik legalább 30+, 40 évesek, akiknek a szülei biztosan hallottak és hallgattak hasonló zenéket na talán még közüllük vannak még rajongók.

Legalábbis én így tapasztalom.

Mondjuk Magyarországra nem is jöttek olyan sokszor ezek a bandák közül.

Usában azért kicsit ezért is lehet másképp :D


#4es, végülis neked válaszoltam is, de szerintem a fent említett bandák tettek érte, hogy legyen olyan zene mint a hard rock, és hogy lehet ezt művészi szinten is művelni.

Olyan riffek, olyan szólók, olyan énekhangok... :D


De ha így is lenne, akkor sokkal több válasz érkezett volna, de még a 2es is azt írta, hogy nem mindegyik bandát ismeri, szóval nincsenek azért (főleg itthon) annyian. Sajna :D


Köszi mindenkinek az eddigi válaszát!

És a lepontozó meg inkább keressen magának egy barátnőt és azzal játszon, vagy írja le a véleményét ha nem tetszik valami :D

Mert ezzel a lepontozással nem sokat ér (ha eddig nem jött volna rá...).


Jöhetnek még válaszok! :)


Tehát akkor leginkább az #1el a leghasonlóbb az ízlésem ? :D

2021. jan. 8. 00:25
 6/12 GyBlanka54 ***** válasza:
100%

#2-es vagyok, akiket felsoroltál a kérdésedben, néhányat ismerek, mint a Led Zeppelin-t, Guns and roses-t is, a Deep Purple-t hallásból ismerem, az AC/DC-t imádom, am még a Pink Floyd-ot hallgatom, a Black Sabbath-ot is szeretem. Ezeket a bandákat apám miatt ismertem meg, ő mutatta meg nekem évekkel ezelőtt. Én nam nem ítélem el, azokat, akik Ed Sheran-t vagy Shawn Mendest hallgatnak, az ő számaik közt is lehet olyan ami jó, de szent igaz, hogy a rockhoz egyik sem ér fel, vagy a régi jó fülbemászó retro zenékhez.

17/l

2021. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

#5


Láttam az üzeneted, majd fogok rá válaszolni. :)


#6


"de szent igaz, hogy a rockhoz egyik sem ér fel, vagy a régi jó fülbemászó retro zenékhez."


Ez így hibás. Kezdjük ott hogy a rockzene egyáltalán nem felsőbbrendű a többi műfajhoz képest, és ha mindenképpen akarunk egy picit sznoboskodni, akkor nyugodtan mondhatnánk, hogy pl. Miles Davis vagy Charles Mingus jazzlemezeihez képest akár primitív és alsóbbrendű is, de ez nyilvánvalóan nem igaz, mert teljesen más stílus, más szempontok alapján kell nézni. Tehát én a poptimista álláspontot képviselem: minden zenei stílus egyenlő és minden stílusban egyforma arányban található értéktelen szemét és valóban értékes alkotás.


A következő meg szubjektív lesz, de pl. a korábban felsorolt zenekarok a Pink Floydot, a Zeppelint és a Sabbath-ot leszámítva szerintem kifejezetten sekélyesek, ettől függetlenül a korai Guns N' Rosest és a Bon Scott-féle AC/DC-t kedvelem, de közel sincsenek egy szinten a rockzene olyan valódi és valóban művészi teljesítményt nyújtó úttörőivel, mint a Velvet Underground, a Can, David Bowie, a Joy Division vagy a Radiohead.


Oké, elismerem, ezt most eléggé sznob lett.

2021. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
#7: Na ezért szeretem ezt a GyK-t! Sose hallottam még Charles Mingus-ról, Miles Davis persze "megvan". Köszönöm.
2021. jan. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindegyiket ismerem, amivel én még kiegészíteném a saját listám, az a Queen, a Fall Out Boy, a Korn, a Muse, a The Killers és a Beatles. Én őket kedvelem leginkább.
2021. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Csak, hogy rácáfoljak, szerintem a z generációból is vagyunk egy páran akik hasonlókat hallgatunk.✌️
2021. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!