Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen olcsóbb szintetizátor...

Milyen olcsóbb szintetizátor van, aminek jó orgona effektjei vannak, vagy eleve jó a hangzása és jól be lehet állítani ?

Figyelt kérdés

Bocsi az amatőr megfogalmazásért előre is, de ha ismertek ilyen fajtát, akkor írjátok meg legyetek olyan szívesek.


70es évekbeli zenéket játszanék rajta.

Uriah Heep, Genesis, Deep Purple, Charlie és hasonló stílusban.


Mennyit költenék rá ?

Nem tudom :D

Mivel hogy amatőr vagyok teljesen.

Olyanra gondoltam mint gitárban a Yamaha Pacifica árban jó, minőségi, jó darab.


Köszi!



2021. jan. 8. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Fel fogsz lépni vele? Szükséged van kíséretautomatikára?
2021. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mint írtam amatőr vagyok, de ha össze tudok verbuválni egy bandát, és megtanulom a részemet, akkor miért is ne ?

Ismerek helyeket, ahol fel lehetne lépni.

Illetve ugye, a Deep Purple nekem a példakép, ezért ha oda kell kiséretautómatika, akkor lehet hogy nekem is, de ha így kérdezed bizonyára kihagyható a dolog :D

2021. jan. 8. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Vennék egy jónak véleményezett (árukereső, amazon) midi billentyűzetet, ami usb-n csatlakozik a pchez, és eleinte asio4all kínmegoldással, később valami haladóbb hangkártyával menetelnék a gyakorlás útján, és még ki tudja...


Kell DAW, kellenek vst pluginek. Ingyenes dawnak ott a Cakewalk by Bandlab, ingyen használható demónak meg a Reaper. Hangszernek meg a free Hammond vst jó kezdet lehet. Effektnek ingyenes plate és spring reverb pluginek, mindenképpen egy jobb Leslie effekt, normál gitáros effektpakkok jók lehetnek. Én úgy csinálnám, hogy ami funkció eszembe jut, azt angolul beírnám youtube keresőbe úgy, hogy pl. free rock organ vst, és nézném, mik azok, amik egyáltalán szóba kerülnek a nagyvilágban. Aztán ami rohadt jó is, meg kiderül, hogy tényleg ingyenes is, annak rákeresnék a tényleges weboldalára (vagy a nevére, aztán az elsők közt ott kéne legyen a fejlesztő oldala, vagy élből kvraudio.com keresőbe írnám a nevét).

2021. jan. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs szükséged minden felé hangszínre, csak egy pár alapra (zongora, orgona), és kísérőautomatika se kell (hogy bal kézzel lejátszol egy akkordot, és elindul egy kíséret), akkor én inkább egy midi billentyűzetet vennék (Axiom széria egész jó szerintem), mellé egy szoftveelr, vagy egy elektromos zongora, lehetőleg zongoramechanikás, játékélményben rengeteget hozzáad. Mondjuk egy Roland Fp-10
2021. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A Casio szintetizátoroknak elég jó hangja van, az orgona legalábbis gyönyörű. Én nemrég vettem egyet, igaz használtan, újonnan nem tudom mennyibe kerül. De a Rolandnak is szép hangja van, játszottam már azon is.
2021. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!