Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehéz megtanulni gitározni?

Nehéz megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Nulla zenei tudással...
2021. jan. 19. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Lányom elkzdte de el is ment a kedve tőle.
2021. jan. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:D


Amikor én elkezdtem, akkor ugyanezt kérdeztem én is.

Most, hogy le tudok játszani pár zenét, így mostmár...

Kicsit változtak a dolgok.

Az, hogy nehéz igaz is, és nem is.


Pl Black Sabbath-Paranoid, Nirvana 90%a, Led Zeppelin-Whole lotta love, ezek amiket elég könnyü megtanulni.

És elég rövid idő alatt meg is tudnád tanulni.

De ugye vannak szólók is, amiket meg kell jegyezni.

Tehát pl GnR Sweet Child o mine akkordjai/riffje nem bonyolult, a szólója már az egy kissé.

Kezdőnek főleg.


Ha otthon egymagadban gyakorolgatnál, nehéz lenne.

Ha elmennél tanárhoz, akkor könnyebb, jóval könnyebb!


Én itthon csináltam mindig is, egy régi oszt.társam aki tanárhoz járt, neki sokkal gyorsabban ment, és olyan szinten van most, amit szerintem én sosem fogok elérni :D


Szóval a tanár javasolt, HA szeretnél vagyis inkább AKARNÁL megtanulni gitározni.

Lehet ezt otthon is, sokan vannak akiknek otthon is megy segítség nélkül, de aki tanárhoz jár, az sokat segít, főleg a legelején.


Ha csak pár kedvenc számot akarsz elpötyögni, akkor az otthon is menni fog.

Vannak fent a neten videók, tabok, amikről lehet.


És szerintem nem szégyen az ha tanárhoz mennek.

Ha 0 zenei tudás, meg érzék van hozzá, akkor legalább 2x annyi idő lesz.

Szerintem :D


Ez csak az én példám.


Amiket én akartam megtanulni, azok már mennek, a Sweet Child o Mine is, meg a November Rain utolsó szólója is.

De nekem nagyon sokáig tartott mire megtanultam, viszont ma már megy :D

Lehet, hogy vannak bonyolultabb szólók, de nekem ezek tetszenek, és sikerültek.


De én még minsig biztos vagyok benne, hogy a tanár az elején sokat segíthet.

2021. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is az elején, megtanulni sosem lehet és még senkinek nem sikerült még.

Másik, hogy ha felvetődik benne a kérdés mennyire nehéz és mennyi időbe telik xy zenét eljátszani hamar elvészhet a lendület.

Az elsődleges hogy élvezd amit csinálsz, ha az megvan bőven elég motiváció hogy szépen fejlődj a saját szinteden.

Gitártanár +1.

Bár hozzáteszem, én nem javaslom dalok játszását az elején mert iszonyat nehéz.

Kezdőgitártrénig jó választás, vagy bármelyik angol gitárcsatorna ahol 0-ról indulnak. Pár évbe is beletelhet hogy egy erős belépőt szintet el lehessen érni, de szép hobbi szóval kitartást, ja és a legfontosabb hogy ne máshoz hasznosítsd magadat hanem csak gyakorolj és élvezd.(vannak nagy tehetségek akik nagyon rövid idő alatt tanulnak, lásd Tina S-t de mondhatnám Malmsteen-t is, nem vagyunk egyforma kvalitásúak és ez így van rendben)

2021. jan. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig vicces, mert nekem amint megvolt az első fizum, az volt a dolgom, netre fel, és kerestem egy gitárt.

Megvettem (elektromos volt, erősítő nélkül) és kb ennyi.

Itthon senki sem tud azóta sem játszani semmin.

Nem tudom miért olyan nehéz ezt elképzelni.

A telón bekapcsoltam amiket könnyűnek találtam.

Cream Sunshine of your love.

Elsőre 1 húron.

És így tovább.

Ezt elég sokáig csináltam.

Olyan szólókat amik egy húron játszva is nagyjából hasonlított.

Aztán amikor egyszer láttam a boltban valami gitáros újságot, akkordokkal, hogy hogyan kell lefogni, hát egyáltalan nem értettem :D

Majd jóval később, amikor már egyre több zenének a dallamát tudtam játszani, akkor egy a suliban gitározgató gyerek, tanított nekem 4 db akkordot.

A húroknak elmondta, hogy van neve, meg az akkord nevét, nem sokat ért vele akkor :D

Csak megtanultam úgy tartani a kezemet.

Leírtam egy papírra, hogy az első húr (a legfelső, legmélyebb) 3ik hangnál, a második húr 2ik hang, egy nagy szünet, és a két legalsón szintén a 3ik hangok.


Még talán meg is van az a füzet.

Na én így kezdtem.

Aztán mivel jobban mentek a dallamok lejátszása mint a riff vagy az akkord, ezért elkezdtem szólókat lehallgatni.

Pink Floyd Shine on you crazy diamond, meg a Guns n Roses Knockin on Heavens door lassabb, dallamosabb szólója.

Ezek voltak az elsők.

Aztán jóval jóval később jöttem rá, hogy a neten is nézhetnék anyagokat!

Hát majd megőrültem amikor rájöttem, hogy ott is lehetne...


De emiatt vannak még mindig nehézségeim :D

A fent említett szólók elejét még lehallgatással, később tabokkal fejeztem be.

Vannak számomra bonyolult akkordok, ezért amikor megtanulok egy számot, mindig megnézem, hogy nincs e benne olyan xD vagy épp lecsalom.

Így nem is teljesen egy az egyben a cucc, de ki akar másológép lenni :D

Ha olyan van, a szólóban is kummantok, játszom azt ami nekem kézre áll.


Na én pont emiatt mondom, hogy jó a tanár.


Illetve kb ilyen az, amikor senki sem tud gitárul, és te vagy meg a gitárod.

Én nem lettem Malmsteen, bár nem is szeretem, nekem inkább Slash, meg Rithcie Blackmore a példa.

Ha már van kis segítség mint a youtube vidik, az pöpec, de tanárral a legkönnyebb.

Tanárral te 1 év alatt többet érsz el mint én 3-4 év alatt.


Bár szerintem nem is nagyon értek a zenéléshez, csak szeretem, és szeretek gitározni is.

2021. jan. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Számomra eléggé nehéz. A Nothing else matters-el kezdtem, a legeleje megy úgyahogy. Kicsit el is ment a kedvem tőle emiatt. Az is probléma nekem, hogy nem nagyon tudom mikor, mit, hogyan kell lefogni, a videókból nem nagyon jövök rá.
2021. jan. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem. Az egyik legkönnyebb hangszer.

Legalábbis alapszinten megtanulni mondjuk akkordozni és kísérni magadat könnyebb, mint szinte bármi más.


Mesteri szinten gitározni persze nyilván nehéz.

2021. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!