Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szolfézs alapvizsgát csak...

Zokoz kérdése:

Szolfézs alapvizsgát csak akkor tudok csinálni, ha valamilyen zeneiskola diákja vagyok?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva leszek 17 és már egy ideje gitározom, de nem jártam zenesuliba vele. Azonban le szeretném rakni szolfézsból az alapvizsgát, de nem tudom, hogy egyáltalán lenne-e olyan zenesuli ami befogad a korommal, ezért az érdekelne, hogy tudjátok-e esetleg, hogy hogyan tudnám lerakni. Köszi előre is a segítséget <33

2021. febr. 14. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert minek akarod letenni? Zeneelméleti alapokat anélkül is tanulhatsz.
2021. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Önmagában semmi értelme a szolfézs alapvizsgának, ha amúgy sincs zeneiskolai bizonyítványod. Mint az előttem szóló mondta, ha zeneelméleti alapokra vágysz, azt magadtól is megtanulhatod. A zeneiskolák nagy hányadában a szolfézs amúgy sem tesz hozzá sokat a hangszeres tanulmányokhoz, ezért rendszerint közutálatnak örvend, így minden iskola igyekszik 4 év alatt lezavarni úgynevezett “előrehozott alapvizsgával”. Pedig elkelne az a 6 év, ha tényleg zeneelméletet tanulnának a diákok, a hangszerükre alkalmazva.
2021. febr. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
24 éves vagyok és 19 évesen alapvizsgáztam. Szintén magántanároknál tanultam zongorát, de olyan képzésre mentem, ahol zeneiskolai bizonyítványt kértek. Beiratkoztam egy félévre, megcsináltam az alapvizsgát, aztán kiiratkoztam és folytattam a magántanárommal.
2021. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!