Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Menny idő, amíg gitáron...

Menny idő, amíg gitáron eljutok olyan szintre, amikor már saját magamtól tudok jammelni/saját szólót kitalálni ?

Figyelt kérdés

Pár éve gitározok, de itthon.

Magamnak vettem a gitárt, itthon senki sem ért hozzá, suliban meg csak 2 gyerekről tudtam aki játszik (valamilyen szinten) de őket nagyon nem bírom.

Tehát nagyon senkitől nem tudtam tanácsokat kérni.

Talán 2013-14óta gitározgatok.

Idő közben rábukkantam, arra hogy vannak tabok, és azóta onnan (is) tanulgatok.

Amik meg nincsenek fent, azokat lehallgatom.

Ilyenek a pl a P.mobil számok, meg a live verziók.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék eljutni olyan szintre, hogy azt nátszom amit akarok, ami szól a fejemben ?

(Nem sokszor szokott, csak néha :D bizonyos esetekben, de akkor meg nem tudom lejátszani, illetve én sokkal gyorsabban hallom a zenét/képzelem el, és én nekem meg nem megy, nem tudom lefogni).


Én eddig csak itthon, élő segítség nélkül, magamnak hobbi szinten játszogattam.

És már pár kedvenc zenémet le is tudom jászani, szólóval.

(Az már csak a legkevesebb, hogy én eleve a "szólózás" miatt kezdtem el gitározni, szóval szólóból sokkal többet tudok, mint egész számokból :D)

De ennek ellenére sem megy még magától :/


Illetve még egy kiegészítő kérdés.

Ezzel a képességgel, hogy tudom kb 30 zene szólóját (amit így hirtelen fejben összeszámoltam) amiben persze nem csak 1 db szóló van, mint pl a Sweet child o mine.

És megint csak hirtelen plusz minusz valamennyi, tehát 10 számot végig.

Szóval ezzel a képességgel szerintetek már érdemes lehet összehozni egy bandát, hogy együtt gyakoroljunk ?

Vagy ez még kevés ?

Van sok hiányosságom, lassan váltok akkordot, nem mozog a kezem valami gyorsan, és amikor tanulok, és lehallgatom egy zene szólóját, elég sokáig tart még :D



(Nagyon örülnék annak, ha válaszolnának a hozzáértők akik itt vannak!! Tényleg! )


Köszönöm!



2021. febr. 16. 03:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%
Akkor hogy 10 meg a többi is értse: A zeneelmélet nem szabálykönyv, nem kell semmit "megtartani", még csak kereteket sem. Nyilván ha mulatóst tolsz, vagy bármilyen hasonlóan fantáziadús műfajt, akkor van komoly szabályrendszer, de neked, mint XY-nak rohadtul nem kell (mondjuk úgy: otthon) semmilyen szabályrendszert követned. Sőt, elvileg morális kötelességed lenne a sramli mellett kutya dolgokat vállalni inkognitóban egy máig füstös klub mélyén, vagy valami... Nem gondolok stílusra itt se, még jazzre se: majd te kigondolod, mikor mihez kívánsz ragaszkodni. De ilyen, hogy "vannak keretek, amiket meg kell tartani", tényleg nincs. A zene - szerencsére - a létező legilletlenebb kifejezésforma lehet, ha igazán ráérzel. És itt illetlen alatt nem (feltétlenül) gusztustalanságot értek, hanem tényleg fura tabuk figyelmen kívül hagyásától kezdve a zabolátlan kitárulkozásig mindenfélét. Lehetőleg soha nem humormentesen.
2021. febr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%
11: ezt már csak magadnak írtad. Látszik, hogy intelligens ember vagy, miért nem megy elfogadni, hogy marhaságot írtál? Véded a menthetetlent. Valami hasonlót tolnak a jelenkor vezető politikusai is. Vállalhatatlan.
2021. febr. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
64%
Jól van csumpi, akkor te csak maradj a skáládon...
2021. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!