Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy fantasy regényt írok,...

Egy fantasy regényt írok, elég nagy fantáziával rendelkezem, szerintetek hiba saját neveket kitalálni? Természetesen nem csak az lesz benne de azért a nagy részét én szeretném megalkotni.

Figyelt kérdés

2014. márc. 1. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyálltalán nem attól még egyedibb az egész
2014. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem se te találod ki!
2014. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan, akár az összeset is. Sőt, szerintem inkább rakj bele saját neveket. J. K. Rowling is csomó saját névvel dolgozott. Pl. nincs olyan angol név, hogy Fenrir, mégis az volt a neve az egyik halálfalónak, hogy Fenrir Greyback.
2014. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Doruss ***** válasza:
Dehogy hiba! Persze az attól függ, mennyire jó nevek, de nekem pl. nagyon szimpatikus, mikor valaki saját neveket talál ki egy regényben.
2014. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ettől lesz egyedibb, de miért ne tehetnéd? Hol hiba? Oké, helyzete válogatja, saját világra írt történetben lehet saját név, valós országban játszódó történetnél illenék nem csak saját nevekkel dolgozni. Lásd Tolkien. Azért ő sem ragaszkodott a kommersz angol nevekhez, meg is volt rá az oka.

(Harmadik válaszoló: [link] kérlek, ne mondd, hogy nem tudtad, hogy ez van mögötte...)

2014. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jó ötlet.

Viszont én azt gondolom, akkor jó a saját név, ha a karakterednek nem találsz a meglévő névválasztékból neked tetszőt.

Én is találtam már ki történeteket, azt hittem alkottam egy egyedi nevet, aztán mikor utána néztem a neten, kiderült, hogy létezik ez a név :) De nekem az tetszett a szereplémnek. Főleg a beszélő nevekkel lehet jókat játszani.

Szóval szerintem nyugodtan találj ki egyedi neveket, de akkor ha használsz létezőeket is, ne a tömegnevekből válogass, ha cask nem pont ez a lényeg, hogy tömeg szereplének tömeg nevet.

2014. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél bele.

Ettől csak még egyedibb.

Nem kell mindenképp meglévő nevekkel dolgoznod.

2014. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sőt. Fantasy regénynél szerintem az a furcsa, ha valaki nem saját neveket használ.
2014. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!