Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fm/D akkord jelzés azt jelenti...

Fm/D akkord jelzés azt jelenti hogy fogunk egy FM akkordot és adunk hozzá egy D hang bőgőt?

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 23:23
 1/10 Mojjo ***** válasza:
91%

Igen.

(Ez egy olyan kérdés, ahol nem igazán lehet túlcizellálni a választ :) )

2021. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊 😊
2021. márc. 14. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
No, igaz, de... gitáron megvannak a kötött harmónia formák, mivel ez nem zongora. Ha van egy fm akkord, ami feltételezhetően második fekvés barré, már nem tudsz hozzáadni egy "D-bőgőt". Erre van kitalálva a gitárakkord táblázat, illetve a tanerő. Ha van egy nóta, amiben szerepel ez a harmónia, nyilván a kíséret többi részét is egy olyan fekvésben kell játszani, ahol a nevezett fm/d nem lesz kényelmetlenül nagy távolságban, ami nehezítheti a játékot, kellemetlen érzetet ad a fülnek. Hiába stimmel darabra minden hang, ha nem illeszkedik a nóta kíséretébe.
2021. márc. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mojjo ***** válasza:
93%

@3: Az megvan, hogy az Fm/D gitáron játszható az első fekvésben? :)

Egyébként meg nem tudjuk, mimyen hangszer. A keresőszavak között ott a zongora is.

2021. márc. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elnézést zongorára gondoltam nem voltam elég határozott a kérdést illetően :)
2021. márc. 15. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Mojjo, már megint basztatsz!:D Nincs második fekvésben fm/d, feltéve, hogy hét húros a gitár.Nem arról volt szó, hogy három hang is akkord.


Zongorán meg gyakorlatilag ez egy dm7. Szóval, ha nem ereszkedő basszust kell játszani, akkor ezt is rá lehet fogni, függően a dal akkord kíséret fordításaitól. Illetve villanycigányon(kíséret automatikás szintetizátor) valóban basszusban kell megoldani, mert valószínűleg tényleg dm7et fog játszani a gép.

2021. márc. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:
100%

@6: Sorry :) Azért válaszolok, de vedd inkább eszmecserének, ne b.sztatásnak :)


"Nincs második fekvésben fm/d"

Azt írtam, hogy első fekvésben.


"Nem arról volt szó, hogy három hang is akkord."

? Márhogy igen, 3 hang is akkord, de itt és most nekünk 4 hang kell. De ezt te is tudod, szóval valószínűleg csak én nem értem, mire szerettél volna utalni, mea culpa.


"Zongorán meg gyakorlatilag ez egy dm7."

Valójában egy Fm6 harmadik akkordfordítása. A Dm7-hez képest az A-t Asz-ra kell cserélnünk.


"Illetve villanycigányon(kíséret automatikás szintetizátor) valóban basszusban kell megoldani, mert valószínűleg tényleg dm7et fog játszani a gép."

Na, erről fogalmam sincs, életemben nem nyúltam szintetizátorhoz. Nem tudom, ez mennyire releváns infó a kérdezőnek.

2021. márc. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mojjo: "Dm7-hez képest az A-t Asz-ra kell cserélnünk" igaz, dúrban gondoltam, tévedtem.


Alapvetően azt gondoltam, hogy a kérdező gitáros, de a saját hozzászólása erre rácáfolt. Amúgy meg teljesen mindegy, hogy hozzáfogja vagy sem. Gondolom valami nótában szerepel a harmónia jelzés, ami eldanászható a "bőgőhang" nélkül is tökéletesen.

2021. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mate Péter mond miért szeretsz te mást című dalban hallottam az akkordot 😁
2021. márc. 18. 01:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tévedek, akkor ez egy fm-ról G7-re váltás. A per dé hang a G7es harmadik fordításának első hangja, szóval van jogosultsága, ha átvezetőként tekintünk rá. Kijön a matek is, de egyáltalán nem szükséges belejátszani. Majd a dzsezzisták megcsinálják.
2021. márc. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!